close
premiera
 
54787_-_254

Premiery HBO (grudzień 2016)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami grudnia w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

PAKT II, ODC. 3 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 03 - THE ATTACK) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 04.12.2016 godz. 20:10

PAKT II, ODC. 4 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 04 - THE ALLIANCE) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 11.12.2016 godz. 20:10

PAKT II, ODC. 5 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 05 - THE CONSPIRACY) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 18.12.2016 godz. 20:10

PAKT II, ODC. 6 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 06 - THE PACT) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 25.12.2016 godz. 20:10

PAKT II (PAKT (AKA. THE PACT) II) serial, thriller, Polska 2016, (18), wyk. Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Mariusz Bonaszewski

Drugi sezon serialu HBO Pakt z Marcinem Dorocińskim w roli nieustępliwego dziennikarza śledczego, który wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy.

Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem (Mariusz Bonaszewski) a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner (Magdalena Popławska). Od tego momentu zaczyna się medialna walka o to, czyja wersja zdarzeń jest prawdziwa. Splot wypadków zdestabilizuje sytuację polityczną w Polsce.

Nowy sezon polskiego serialu produkcji HBO, którego głównym bohaterem jest dziennikarz śledczy. Akcja serialu toczy się w świecie, gdzie polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie, zacierając granice między prawdą i fałszem. W główne role znakomicie wcielają się uznani aktorzy – Marcin Dorociński (Róża, Jack Strong), Magdalena Popławska (Prosta historia o miłości, serial HBO Wataha), Adam Woronowicz (Demon, Pakt I), Filip Pławiak (Bilet na Księżyc, Czerwony pająk), Mariusz Bonaszewski (Daas, W imieniu diabła), Borys Szyc (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę, Serce, Serduszko), Zbigniew Zamachowski (Bogowie, Trzy kolory: Niebieski), Kinga Preis (Córki dancingu, Prosta historia o morderstwie) oraz Łukasz Simlat (Zjednoczone stany miłości, Moje córki krowy). Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (wielokrotnie nagradzany obraz Jesteś Bogiem). Drugi sezon Paktu został oparty na oryginalnym polskim scenariuszu.

PAKT Z DIABŁEM (BLACK MASS (2015)) kryminalny, USA/W.Bryt. 2015

premiera: 04.12.2016 godz. 21:15

PAKT Z DIABŁEM (BLACK MASS (2015)) kryminalny, USA/W.Bryt. 2015, 118 min., (18), reż. Scott Cooper, wyk. Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Kevin Bacon

Rewelacyjny Johnny Depp w roli demonicznego irlandzkiego mafiosa, który czterdzieści lat temu terroryzował bostońskie ulice.

Południowy Boston, lata siedemdziesiąte XX wieku. John Connolly (Joel Edgerton) i James "Whitey" Bulger (Johnny Depp) razem dorastali. Po latach znów się spotykają i postanawiają nawiązać współpracę. Ten pierwszy jest agentem FBI, drugi działa w mafii. Connolly liczy, że z pomocą Bulgera uda mu się zdemaskować i zniszczyć groźną organizację przestępczą. Niestety, "Whitey", mając wsparcie władzy, bezkarnie łamie prawo. Umacnia swoją pozycję i zyskuje miano jednego z najbardziej bezwzględnych i niebezpiecznych gangsterów w historii miasta.

CLOVERFIELD LANE 10 (10 CLOVERFIELD LANE) thriller, USA 2016

premiera: 11.12.2016 godz. 21:15

CLOVERFIELD LANE 10 (10 CLOVERFIELD LANE) thriller, USA 2016, 100 min., (15), reż. Dan Trachtenberg, wyk. John Goodman, Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr., Douglas M. Griffin, Suzanne Cryer

Po wypadku samochodowym młoda kobieta budzi się w piwnicy obcego mężczyzny. Ten informuje ją, że na Ziemi miał miejsce atak chemiczny.

Młoda Michelle (Mary Elizabeth Winstead) wychodzi cało z groźnego wypadku samochodowego. Kiedy odzyskuje świadomość, odkrywa, że jest uwięziona w podziemnym schronie. Mieszkający w nim mężczyzna (John Goodman) informuje ją, że na Ziemi miał miejsce atak chemiczny, który doprowadził do skażenia planety. Zdezorientowana kobieta nie wie, co myśleć o całej sytuacji. Jest zagubiona i zrozpaczona. Postanawia za wszelką cenę wydostać się z piwnicy, nie bacząc na konsekwencje.

TATA KONTRA TATA (DADDY'S HOME (2015)) komedia, USA 2015

premiera: 18.12.2016 godz. 21:15

TATA KONTRA TATA (DADDY'S HOME (2015)) komedia, USA 2015, 93 min., (12), reż. Sean Anders, wyk. Will Ferrell, Mark Wahlberg, Linda Cardellini, Thomas Haden Church, Scarlett Estevez

Will Ferrell oraz Mark Wahlberg w rolach ojczyma i ojca, którzy zaczynają rywalizację o względy dzieci.

Spokojny i rodzinny Brad (Will Ferrell) zawsze marzył, żeby się ustatkować i być ojcem. Pewnego dnia jego życzenie się spełnia. Mężczyzna zostaje ojczymem dwójki uroczych dzieci, które jego ukochana (Linda Cardellini) ma z poprzedniego związku. Wszystko idzie nieźle do czasu, kiedy ich prawdziwy ojciec – przystojny i niefrasobliwy Dusty (Mark Wahlberg) – postanawia zawitać do miasta i odwiedzić pociechy. Rozpoczyna się rywalizacja. Panowie dwoją się i troją, aby rozkochać w sobie dzieci. Duma nie pozwoli żadnemu z nich spocząć na laurach.

KSIĘGA DŻUNGLI (THE JUNGLE BOOK (2016)) przygodowy, USA/W.Bryt. 2016

premiera: 25.12.2016 godz. 18:20

KSIĘGA DŻUNGLI (THE JUNGLE BOOK (2016)) przygodowy, USA/W.Bryt. 2016, 102 min., (b/o), reż. Jon Favreau, wyk. Neel Sethi

Wilcza rodzina przygarnia małego chłopca, który wychowuje się razem z nią w lesie. Porywający remake disnejowskiej produkcji z 1967 roku.

Mowgli (Neel Sethi) jest sierotą, który został wychowany przez wilki. Kiedy jednak tygrys Shere Khan postanawia zemścić się na ludziach za doznane przed laty krzywdy, las przestaje być dla chłopca bezpiecznym miejscem. Zrozpaczone wilki postanawiają ratować Mowgliego przed pewną śmiercią, wysyłając go do ludzkiej wioski. W wyprawie towarzyszy mu czarna pantera Bagheera oraz ekscentryczny niedźwiedź Baloo. Dzieciak i jego przyjaciele przeżywają po drodze mnóstwo ekscytujących przygód.

PROPOZYCJE TYGODNIA

MARZYCIEL (FINDING NEVERLAND) biograficzny, USA/W.Bryt. 2004

emisja: 01.12.2016 godz. 20:10

MARZYCIEL (FINDING NEVERLAND) biograficzny, USA/W.Bryt. 2004, 97 min., (12), reż. Marc Forster, wyk. Johnny Depp, Kate Winslet, Julie Christie, Dustin Hoffman, Radha Mitchell

Nominowana do siedmiu Oscarów opowieść o życiu autora nieśmiertelnych „Przygód Piotrusia Pana”, Jamesa Matthew Barriego.

Przeżywający kryzys twórczy pisarz J.M. Barrie (Johnny Depp) spotyka podczas spaceru w Ogrodach Kensingtońskich czarującą wdowę, Sylvię Llewelyn Davies (Kate Winslet), i czwórkę jej synów. Znajomość przeradza się w przyjaźń, a potem w miłość. Otoczenie sceptycznie odnosi się do tej relacji – wszak Barrie ma żonę. Ale to właśnie uczucie, jakim pisarz obdarza rodzinę Daviesów, pozwala mu znaleźć inspirację do stworzenia jednej z najbardziej niezwykłych książek XX wieku.

MALI AGENCI (SPY KIDS) przygodowy, USA 2001

emisja: 03.12.2016 godz. 17:10

MALI AGENCI (SPY KIDS) przygodowy, USA 2001, 85 min., (b/o), reż. Robert Rodriguez, wyk. Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa Vega, Daryl Sabara, Alan Cumming

Pierwsza część przebojowej trylogii Roberta Rodrigueza o niesamowitych przygodach Carmen i Juniego, których rodzice są tajnymi agentami.

Carmen Cortez (Alexa Vega) i jej brat Juni (Daryl Sabara) nawet się nie domyślają, że ich mama Ingrid (Carla Gugino) i tata Gregorio (Antonio Banderas) nie są zwykłymi rodzicami, tylko tajnymi agentami na emeryturze. Kiedy jednak światu zagraża szalony technoczarodziej i jego świta, państwo Cortez ponownie wkraczają do akcji. A gdy znajdą się w niebezpieczeństwie, na pomoc ruszą dzieciaki.

WYZNANIA NASTOLATKI (THE DIARY OF A TEENAGE GIRL) dramat, USA 2015

premiera: 08.12.2016 godz. 20:10

WYZNANIA NASTOLATKI (THE DIARY OF A TEENAGE GIRL) dramat, USA 2015, 98 min., (15), reż. Marielle Heller, wyk. Bel Powley, Alexander Skarsgård, Kristen Wiig, Christopher Meloni, Margarita Levieva

Osadzona w latach 70. w San Francisco, śmiała obyczajowo historia piętnastoletniej dziewczyny, która rozpoczyna romans z partnerem swojej matki.

Lata siedemdziesiąte XX wieku, San Francisco. Minnie (Bel Powley) jest rezolutną i niezwykle utalentowaną plastycznie nastolatką. Dziewczyna mieszka z siostrą (Abigail Wait) i matką (Kristen Wiig), która samotnie wychowuje córki. Minnie, jak każda młoda dziewczyna, pragnie akceptacji i szuka sensu życia. Powoli też odkrywa swoją seksualność. Pewnego dnia nawiązuje intymną relację z dużo starszym od siebie, przystojnym Monroe (Alexander Skarsgård), który jest partnerem jej matki.

THE WALK. SIĘGAJĄC CHMUR (THE WALK) biograficzny, USA 2015

premiera: 09.12.2016 godz. 20:10

THE WALK. SIĘGAJĄC CHMUR (THE WALK) biograficzny, USA 2015, 119 min., (12), reż. Robert Zemeckis, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale, Clément Sibony

Porywająca historia francuskiego marzyciela Philippe’a Petita, który w 1974 roku przeszedł po stalowej linie, rozpiętej między wieżami World Trade Center.

Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) jest ulicznym artystą, który marzy o wielkiej sławie. Chciałby zostać linoskoczkiem i zachwycać widownię. Rodzice w żaden sposób go nie wspierają, ale on nie daje za wygraną. Zmotywowany chłopak opuszcza dom i zjawia się w cyrku zarządzanym przez Papę Rudy’ego (Ben Kingsley). Chce, żeby ten nauczył go wszystkiego, co umie. Z biegiem lat Philippe ma coraz większe ambicje. Pewnego dnia postanawia dokonać rzeczy niemożliwej. Decyduje się pokonać na linie drogę między dwoma najwyższymi budynkami na świecie – wieżami World Trade Center. Przygotowania trwają długie lata. W realizacji marzenia pomagają mu dziewczyna (Charlotte Le Bon) i przyjaciel (Clément Sibony). W końcu Petit trafia do Stanów. Z pomocą bliskich i przypadkowo poznanych w Nowym Jorku osób, udaje mu się osiągnąć upragniony cel.

MALI AGENCI 2: WYSPA MARZEŃ (SPY KIDS 2: THE ISLAND OF LOST DREAMS) przygodowy, USA 2002

emisja: 10.12.2016 godz. 16:25

MALI AGENCI 2: WYSPA MARZEŃ (SPY KIDS 2: THE ISLAND OF LOST DREAMS) przygodowy, USA 2002, 97 min., (b/o), reż. Robert Rodriguez, wyk. Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa Vega, Daryl Sabara, Steve Buscemi

Nieustraszone rodzeństwo superagentów znowu w akcji. Nowe zadanie, nowi wrogowie i nowe, niesamowite gadżety, które zaskoczą nawet wielbicieli McGyvera.

Przed dzieciakami stoi nie lada wyzwanie. Szalony, snujący mroczne plany naukowiec Romero (Steve Buscemi) chce zniszczyć światowe zasoby energii. Carmen (Alexa Vega) i Juni (Daryl Sabara), już teraz oficjalnie na prawach agentów OSS, otrzymują zadanie zlokalizowania i unicestwienia tajemniczego przyrządu – transmookera, przy pomocy którego można wyłączyć prąd na całej ziemi. Czy uda im się uratować planetę?

WYDZIAŁ ZABÓJSTW, HOLLYWOOD (HOLLYWOOD HOMICIDE) komedia sensacyjna, USA 2003

emisja: 14.12.2016 godz. 00:35

WYDZIAŁ ZABÓJSTW, HOLLYWOOD (HOLLYWOOD HOMICIDE) komedia sensacyjna, USA 2003, 112 min., (12), reż. Ron Shelton, wyk. Harrison Ford, Josh Hartnett, Lena Olin, Bruce Greenwood, Isaiah Washington

Duet niedobranych policjantów prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego w jednym z klubów Hollywood. W rolach głównych Harrison Ford i Josh Hartnett.

Dwóch niedobranych policjantów, weteran i żółtodziób, prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa popełnionego w jednym z klubów Hollywood. Ofiary zbrodni to czterej członkowie grupy rapowej. Detektywi nie przejawiają zbytniego zapału do śledztwa, pochłaniają ich bowiem własne sprawy. Starszy i doświadczony Joe Gavilan (Harrison Ford) musi wypłacić się byłej żonie, więc dorabia na boku, sprzedając nieruchomości. K.C. Calden (Josh Hartnett) z kolei poświęca każdą wolną chwilę na ćwiczenia jogi, a jego najskrytszym marzeniem jest kariera aktorska. W takich warunkach współpraca nie wychodzi im najlepiej...

MALI AGENCI 3 (SPY KIDS 3-D: GAME OVER) przygodowy, USA 2003

emisja: 17.12.2016 godz. 16:55

MALI AGENCI 3 (SPY KIDS 3-D: GAME OVER) przygodowy, USA 2003, 80 min., (b/o), reż. Robert Rodriguez, wyk. Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa Vega, Daryl Sabara, Sylvester Stallone

Trzecia część przebojowej serii stworzonej przez Roberta Rodrigueza. Widowiskowa opowieść o niesamowitych przygodach rodziny szpiegów.

Trzecia część opowieści o przygodach rodziny szpiegów. Tym razem światu zagraża szalony informatyk, zwany Zabawkarzem (Sylvester Stallone). Skonstruowana przez niego trójwymiarowa gra wideo jest hitem sezonu. Nikt z jej entuzjastów nie wie jednak, że w rzeczywistości jest to pułapka wciągająca gracza do wirtualnego świata, z którego nie sposób się wydostać. Na trzecim poziomie Zabawkarz uwięził Carmen Cortez (Alexa Vega), małą agentkę. Aby ją uwolnić, jej brat Juni (Daryl Sabara) musi wziąć udział w grze i wejść do wirtualnej rzeczywistości, gdzie czekają na niego niewiarygodne przeszkody. Będzie musiał stawić czoła nie tylko wytworom obłąkanego programisty, ale i innym graczom. Choć wszyscy grają w to samo, nie każdy jest tym, za kogo się podaje....

AGNIESZKA (AGNIESZKA) dramat, Niemcy 2014

premiera: 22.12.2016 godz. 20:10

AGNIESZKA (AGNIESZKA) dramat, Niemcy 2014, 93 min., (15), reż. Tomasz Emil Rudzik, wyk. Karolina Gorczyca, Hildegard Schmahl, Lorenzo Nedis Walcher, Rafal Garnecki, Jörg Witte

Karolina Gorczyca w roli byłej więźniarki, która po wyjściu na wolność wyjeżdża do Monachium, gdzie rozpoczyna pracę w agencji towarzyskiej.

Agnieszka (Karolina Gorczyca) wychodzi po pięciu latach z więzienia. Szybko uzmysławia sobie, że powrót do dawnego życia nie jest możliwy. Zdesperowana, z niewielką ilością pieniędzy i małą walizką, postanawia wyjechać za granicę. Trafia do Monachium, gdzie przypadkiem spotyka charyzmatyczną Madame (Hildegard Schmahl), właścicielkę agencji towarzyskiej. Agnieszka rozpoczyna pracę jako domina. Dzięki szybko zarobionym pieniądzom dziewczyna powoli układa swoje nowe życie w Niemczech. Sytuacja komplikuje się, kiedy zakochuje się w niej bez pamięci pewien szesnastolatek (Lorenzo Nedis).

CUDA Z NIEBA (MIRACLES FROM HEAVEN) dramat, USA 2016

premiera: 23.12.2016 godz. 20:10

CUDA Z NIEBA (MIRACLES FROM HEAVEN) dramat, USA 2016, 105 min., (12), reż. Patricia Riggen, wyk. Jennifer Garner, Kylie Rogers, Martin Henderson, John Carroll Lynch, Queen Latifah

Niezwykła historia dziesięcioletniej dziewczynki, która opowiedziała światu o swojej śmierci klinicznej.

Dziesięcioletnia Annabel (Kylie Rogers) większość swojego dzieciństwa spędziła w szpitalach. Rzadka choroba przykuła ją do łóżka i nie pozwoliła normalnie żyć. Pewnego dnia dziewczynka poczuła się na tyle dobrze, że mogła wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami. Niestety, doszło do nieszczęśliwego wypadku, który mógł kosztować ją życie. Annabel była nieprzytomna, kiedy ją znaleziono. Lekarze, nie dawali jej żadnych szans. Dziewczynka obudziła się jednak i opowiedziała wszystkim niezwykłą historię o spotkaniu z Jezusem Chrystusem.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MUPPETÓW (THE MUPPET CHRISTMAS CAROL) familijny, USA 1992

emisja: 24.12.2016 godz. 15:15

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MUPPETÓW (THE MUPPET CHRISTMAS CAROL) familijny, USA 1992, 83 min., (b/o), reż. Brian Henson, wyk. Michael Caine

Michael Caine i uwielbiane przez widzów Muppety w niezwykłej adaptacji „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.

Ebenezer Scrooge (Michael Caine) jest znienawidzonym przez wszystkich skąpcem, którego w wigilijną noc nieoczekiwanie odwiedzają duchy. Pokazują mu one przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Dzięki biednemu, ale pogodnemu i szczęśliwemu Bobowi Cratchitowi (Żaba Kermit) i jego rodzinie, Scrooge poznaje prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

NIE JESTEM GOTOWA NA ŚWIĘTA (I'M NOT READY FOR CHRISTMAS) komedia, USA 2015

premiera: 25.12.2016 godz. 13:10

NIE JESTEM GOTOWA NA ŚWIĘTA (I'M NOT READY FOR CHRISTMAS) komedia, USA 2015, 83 min., (12), reż. Sam Irvin, wyk. Alicia Witt, George Stults, Brigid Brannagh, Maxwell Caulfield, Dan Lauria

Ciepła komedia o goniącej za karierą pracoholiczce, której życie wywraca się nagle do góry nogami. Wszystko za sprawą świątecznego życzenia wypowiedzianego przez jej siostrzenicę.

Holly Nolan (Alicia Witt) jest odnoszącą sukcesy profesjonalistką, która całą swoją energię inwestuje w pracę. Dziewczyna nieustanne kłamie i dawno zapomniała, że kiedyś była ciepłą i rodzinną osobą. Tuż przed Bożym Narodzeniem jej dziewięcioletnia siostrzenica (Mia Bagley) prosi Świętego Mikołaja (Dan Lauria), aby sprawił, żeby Holly przestała kłamać. Życie kobiety niespodziewanie wywraca się do góry nogami...

KRAINA LODU (FROZEN (2013)) animowany, USA 2013

emisja: 25.12.2016 godz. 16:40

KRAINA LODU (FROZEN (2013)) animowany, USA 2013, 99 min., (b/o), reż. Chris Buck, Jennifer Lee

Inspirowany baśnią o Królowej Śniegu, zachwycający film animowany z wytwórni Walta Disneya. Pełna przygód i efektów specjalnych opowieść zdobyła dwa Oscary i Złoty Glob.

Królestwo Arendelle spowiła wieczna zima. Jest to efekt czarów Królowej Śniegu, Elsy, która nie potrafi kontrolować swoich niezwykłych mocy. Na ratunek bajkowej krainie wyrusza Anna, młodsza siostra władczyni. W wyprawie towarzyszą jej mieszkaniec gór Kristoff, renifer Sven i pocieszny bałwanek Olaf. W czasie pełnej niebezpieczeństw podróży bohaterowie przeżyją wielką zamieć, staną oko w oko z wilkami i spotkają magiczne trolle. Ale czy uda im się odnaleźć nieobliczalną Elsę i uwolnić królestwo spod panowania zimy?

XXXLOVE (XXXLOVE) dokumentalny, Polska

premiera: 25.12.2016 godz. 23:15

XXXLOVE (XXXLOVE) dokumentalny, Polska, 60 min., (12), reż. Joanna Frydrych

Poruszający i ciepły polski dokument produkcji HBO o życiu osób otyłych i ich codziennej walce o akceptację, miłość i poczucie własnej wartości.

Adrian Lukoszek w ciągu jednego roku schudł 120 kg i stał się bohaterem mediów. Od tego momentu zaczęła się jego misja pomagania innym osobom zmagających się z problemem otyłości. Adrian jeździ na indywidualne spotkania z tymi, którzy potrzebują jego wsparcia. Każdemu z bohaterów otyłość zrujnowała życie osobiste, zaczęła przeszkadzać w życiu intymnym, partnerstwie, w miłości. W końcu podjęli decyzję o zrzuceniu kilogramów. Dokument opowiada historie m.in. poszukującego stałego związku Cezarego, Karoliny, którą otyłość pozbawiła poczucia kobiecości, i Żanety marzącej o przeżyciu pierwszej w swoim życiu romantycznej miłości. Śledzimy także losy samego Adriana, który angażując się w pomoc innym, oddalił się od swojej rodziny.

ZAPLĄTANI (TANGLED (2010)) animowany, USA 2010

emisja: 26.12.2016 godz. 18:30

ZAPLĄTANI (TANGLED (2010)) animowany, USA 2010, 97 min., (b/o), reż. Nathan Greno, Byron Howard

Inspirowana baśnią braci Grimmów, pełna przygód opowieść o czarującym rozbójniku i złotowłosej księżniczce. Liczne wyróżnienia, w tym nominacja do Oscara i Złotego Globu.

Poszukiwany w całym królestwie młody awanturnik Flynn Rider trafia do tajemniczej wieży, która wydaje mu się idealną kryjówką. Nie spodziewa się jednak, że zamieszkuje ją piękna księżniczka Roszpunka, której długie na kilkadziesiąt metrów włosy mają magiczną moc. Flynn staje się jej więźniem. Dziewczyna wchodzi z nim w układ – żąda, aby przystojny złodziej wyprowadził ją z wieży i pokazał jej świat. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, w której bohaterom będą towarzyszyć wierni przyjaciele Roszpunki - koń Maksimus i kameleon Pascal.

PIOTRUŚ. WYPRAWA DO NIBYLANDII (PAN (2015)) fantasy, USA 2015

premiera: 26.12.2016 godz. 20:10

PIOTRUŚ. WYPRAWA DO NIBYLANDII (PAN (2015)) fantasy, USA 2015, 107 min., (12), reż. Joe Wright, wyk. Hugh Jackman, Levi Miller, Garrett Hedlund, Rooney Mara, Amanda Seyfried

Nowa wersja klasycznej powieści J.M. Barriego. Chłopiec z domu dziecka trafia do magicznej krainy, w której wszystko jest możliwe.

Żywiołowy Piotruś (Levi Miller) ma dwanaście lat i od urodzenia mieszka w sierocińcu w Londynie. Chłopiec nie ma tam łatwego życia. Jego temperament oraz niczym nieskrępowana wyobraźnia przysparzają mu licznych problemów. Pewnej nocy nastolatek przenosi się do magicznej Nibylandii – fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Chłopiec stara się odkryć powody, dla których jego matka postanowiła go porzucić. Przeżywa też wiele przygód wraz z nowymi przyjaciółmi: Tygrysią Lilią (Rooney Mara) oraz Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund). Wspólnie muszą zmierzyć się z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman).

DZWONECZEK I SEKRET MAGICZNYCH SKRZYDEŁ (TINKER BELL AND THE SECRET OF THE WINGS) animowany, USA 2012

emisja: 27.12.2016 godz. 18:55

DZWONECZEK I SEKRET MAGICZNYCH SKRZYDEŁ (TINKER BELL AND THE SECRET OF THE WINGS) animowany, USA 2012, 72 min., (b/o), reż. Roberts Gannaway, Peggy Holmes

Nawiązująca do najlepszych tradycji studia Disneya, animowana opowieść o skrzydlatej wróżce, która postanawia dostać się do zakazanej zimowej krainy.

Dzwoneczek, delikatna, ciekawa świata wróżka, wyrusza wraz z przyjaciółmi do Zimowego Lasu. To tajemnicza kraina, do której wstęp jest im surowo wzbroniony. Mogą tam tylko przebywać wróżki związane z chłodną porą roku. Nie bacząc na zakazy, ciekawski Dzwoneczek postanawia odkryć kolejne tajemnice Zimowego Lasu.

ALICJA W KRAINIE CZARÓW (ALICE IN WONDERLAND (2010)) fantasy, USA 2010

emisja: 29.12.2016 godz. 15:25

ALICJA W KRAINIE CZARÓW (ALICE IN WONDERLAND (2010)) fantasy, USA 2010, 105 min., (12), reż. Tim Burton, wyk. Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Crispin Glover

Nagrodzona dwoma Oscarami, pełna przepychu ekranizacja klasycznej książki Lewisa Carrolla. Za kamerą wizjoner kina, Tim Burton.

Dawno, dawno temu mała Alicja wpadła do nory Białego Królika i znalazła się w fantastycznym, podziemnym świecie, zamieszkanym przez dziwne stwory i zwariowane postacie. Teraz, tuż przed swoimi zaręczynami, 19-letnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do magicznej krainy, gdzie ponownie spotyka Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), Czerwoną Królową (Helena Bonham Carter), Białą Królową (Anne Hathaway), Waleta Kier (Crispin Glover), Niebieską Gąsienicę i wielu innych bohaterów, z którymi przeżyje niezwykłe przygody.

MR. DEEDS - MILIONER Z PRZYPADKU (MR. DEEDS) komedia, USA 2002

emisja: 30.12.2016 godz. 13:05

MR. DEEDS - MILIONER Z PRZYPADKU (MR. DEEDS) komedia, USA 2002, 93 min., (12), reż. Steven Brill, wyk. Adam Sandler, Winona Ryder, John Turturro, Allen Covert, Peter Gallagher

Adam Sandler w roli poczciwego chłopaka z małego miasteczka, który niespodziewanie dziedziczy po wuju wielki majątek.

Longfellow Deeds (Adam Sandler) mieszka w małym miasteczku w stanie New Hampshire, gdzie jest powszechnie lubiany. Mężczyzna zarabia na życie, prowadząc jedyną w okolicy pizzerię. Gdy nagle umiera jego wuj, okazuje się, że Deeds dziedziczy po nim cały majątek – okrągłą sumę 40 mld dolarów. W tej sytuacji postanawia przenieść się do Nowego Jorku, gdzie przejmuje kontrolę nad olbrzymią medialną korporacją. Wkrótce poznaje pełną uroku dziennikarkę Babe (Winona Ryder), która chce napisać o nim kompromitujący artykuł.

KAPITAN AMERYKA: PIERWSZE STARCIE (CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER) film akcji, USA 2011

emisja: 30.12.2016 godz. 22:15

KAPITAN AMERYKA: PIERWSZE STARCIE (CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER) film akcji, USA 2011, 120 min., (12), reż. Joe Johnston, wyk. Chris Evans, Hayley Atwell, Sebastian Stan, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving

Podczas II wojny światowej młody Amerykanin bierze udział w tajnym projekcie. W odizolowanym od świata ośrodku zostaje poddany terapii, dzięki której zyskuje niezwykłą moc.

Delikatny i pełen ideałów Steve Rogers (Chris Evans) przed wojną studiował historię sztuki. W 1940 roku mężczyzna postanawia zaciągnąć się do wojska. Ze względu na słabe zdrowie nie zostaje przyjęty, otrzymuje jednak propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie. W ukrytym przed światem ośrodku przechodzi terapię, która zwiększa jego inteligencję i siłę, co pozwala mu stać się prawdziwym superbohaterem. Steve zostaje wysłany do walki z nazistami w Europie, gdzie musi pokonać groźnego Red Skulla (Hugo Weaving).

KAPITAN AMERYKA: ZIMOWY ŻOŁNIERZ (CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER) film akcji, USA 2014

emisja: 31.12.2016 godz. 21:55

KAPITAN AMERYKA: ZIMOWY ŻOŁNIERZ (CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER) film akcji, USA 2014, 131 min., (12), reż. Anthony Russo, Joe Russo, wyk. Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Robert Redford

Kolejna odsłona przygód legendarnego Kapitana Ameryki – bohatera popularnego komiksu wydawnictwa Marvel.

Od pamiętnej bitwy o Nowy Jork minęły dwa lata. Steve Rogers (Chris Evans), który jako bohaterski Kapitan Ameryka bronił miasta, żyje teraz spokojnie w Waszyngtonie i próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie. Mężczyzna nadal współpracuje z szefem agencji T.A.R.C.Z.A., Nickiem Furym (Samuel L. Jackson), i razem z agentką Natashą Romanoff (Scarlett Johansson) uczestniczy w niebezpiecznych misjach. Gdy Fury zostaje wplątany w złowrogą intrygę i pada ofiarą zamachu, Rogers i Natasha muszą stawić czoła tajemniczemu wrogowi - Zimowemu Żołnierzowi (Sebastian Stan).

SERIALE

ROZWÓD, ODC. 9 (DIVORCE EP. 09 - ANOTHER PARTY) serial komediowy, USA 2016

premiera: 05.12.2016 godz. 21:40

ROZWÓD, ODC. 10 (DIVORCE EP. 10 - DETENTE) serial komediowy, USA 2016

premiera: 12.12.2016 godz. 21:40

ROZWÓD (DIVORCE) serial komediowy, USA 2016, (12), wyk. Sarah Jessica Parker, Thomas Haden Church, Molly Shannon, Talia Balsam, Tracy Letts

Nowy serial HBO z Sarah Jessicą Parker w roli dojrzałej kobiety, która postanawia rozstać się ze swoim mężem.

Frances (Sarah Jessica Parker) zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i dochodzi do wniosku, że jej małżeństwo z Robertem (Thomas Haden Church) nie ma już przed sobą żadnej przyszłości. Kobieta marzy o nowym początku i prosi męża o rozwód. Mężczyzna jest zdziwiony i urażony. Próbuje zrozumieć motywy żony i przekonać ją do zmiany zdania. Kiedy to nie pomaga, wpada w złość. Frances szybko uzmysławia sobie, że rozstanie nie będzie tak łatwe, jak jej się to początkowo wydawało.

WESTWORLD, ODC. 10 (WESTWORLD EP. 10 - THE BICAMERAL MIND) serial sci-fi, USA 2016

premiera: 04.12.2016 godz. 03:00

WESTWORLD (WESTWORLD) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016, (18), wyk. Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Ed Harris, James Marsden, Thandie Newton

Dziesięcioodcinkowy serial HBO Westworld to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. To opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

30-11-2016

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.


Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.


Nie pokazuj tej wiadomości ponownie