close
premiera
 
55076_-_254

Premiery HBO (lipiec 2017)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami lipca w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

TRUMBO (TRUMBO (2015)) biograficzny, USA 2015

premiera: 02.07.2017 godz. 20:10

TRUMBO (TRUMBO (2015)) biograficzny, USA 2015, 120 min., (12), reż. Jay Roach, wyk. Bryan Cranston, Diane Lane, Helen Mirren, Michael Stuhlbarg, Louis C.K.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o hollywoodzkim scenarzyście Daltonie Trumbo, który trafia na czarną listę z powodu komunistycznych przekonań.

Rok 1947, Dalton Trumbo (Bryan Cranston) jest jednym z najbardziej rozchwytywanych scenarzystów w Hollywood. Mężczyzna wiedzie bardzo wygodne życie w Mieście Aniołów i podobnie jak wielu jego przyjaciół znany jest ze swoich komunistycznych poglądów. Kiedy w Stanach Zjednoczonych zmienia się klimat polityczny, artysta trafia na czarną listę. Pełen ideałów Trumbo zaczyna trwającą wiele lat walkę o sprawiedliwość i swoje dobre imię.

NIE ODDYCHAJ (DON'T BREATHE (2016)) horror, USA 2016

premiera: 09.07.2017 godz. 20:10

NIE ODDYCHAJ (DON'T BREATHE (2016)) horror, USA 2016, 85 min., (18), reż. Fede Alvarez, wyk. Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto, Emma Bercovici

Klaustrofobiczny horror o niewidomym mężczyźnie, który prowadzi grę na śmierć i życie z grupą młodych ludzi, którzy odważyli się włamać do jego domu.

Młodziutka Rocky (Jane Levy) marzy o lepszej przyszłości dla siebie i swojej córki. Pewnego dnia zdesperowana dziewczyna zgadza się wziąć udział, razem ze swoim chłopakiem Moneyem (Daniel Zovatto) oraz jego przyjacielem Alexem (Dylan Minnette), we włamaniu do mieszkania niewidomego człowieka (Stephen Lang), który jest weteranem wojny w Iraku. Szybko okazuje się, że jego ślepota nie będzie dla grupy nastolatków żadnym ułatwieniem. Mężczyzna w mgnieniu oka przeobraża się z ofiary w kata, który prowadzi pełną okrucieństwa grę z włamywaczami.

NAJDŁUŻSZY MARSZ BILLY'EGO LYNNA (BILLY LYNN'S LONG HALFTIME WALK) dramat, USA 2016

premiera: 16.07.2017 godz. 20:10

NAJDŁUŻSZY MARSZ BILLY'EGO LYNNA (BILLY LYNN'S LONG HALFTIME WALK) dramat, USA 2016, 109 min., (15), reż. Ang Lee, wyk. Joe Alwyn, Kristen Stewart, Chris Tucker, Garrett Hedlund, Vin Diesel

Żołnierz piechoty jeździ po kraju i opowiada zwykłym obywatelom o swoich doświadczeniach na wojnie w Iraku. Nowatorski film Anga Lee, oparty na bestsellerowej powieści Bena Fountaina.

Amerykanin Billy Lynn (Joe Alwyn) jest młodym weteranem wojny w Iraku i zarazem jednym z bohaterów słynnej bitwy, której przebieg został uwieczniony przez kamery stacji Fox News. Po powrocie do Stanów zostaje zaproszony przez władze do wzięcia udziału w serii spotkań z obywatelami w kilku miastach w kraju. Zwieńczeniem projektu jest jego spektakularny występ w programie telewizyjnym, tuż przed Świętem Dziękczynienia i rozgrywkami amerykańskiej ligi futbolowej.

DOKTOR STRANGE (DOCTOR STRANGE (2016)) film akcji, USA 2016

premiera: 23.07.2017 godz. 20:10

DOKTOR STRANGE (DOCTOR STRANGE (2016)) film akcji, USA 2016, 111 min., (), reż. Scott Derrickson, wyk. Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong, Mads Mikkelsen

Benedict Cumberbatch w roli posiadającego ogromną moc neurochirurga, który walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat. Nominacja do Oscara za efekty specjalne.

Arogancki Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) jest bardzo uzdolnionym i ambitnym neurochirurgiem. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy w wypadku samochodowym doznaje bardzo groźnej kontuzji ręki. Nerwy zostają poważnie uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę w zawodzie. Zdesperowany, szuka pomocy u niejakiego Jonathana (Benjamin Bratt). Strange trafia w okolice Katmandu, gdzie poznaje mistrza Przedwiecznego (Tilda Swinton) i odkrywa w sobie niezwykłe moce.

NOWY POCZĄTEK (ARRIVAL (2016)) science fiction, USA 2016

premiera: 30.07.2017 godz. 20:10

NOWY POCZĄTEK (ARRIVAL (2016)) science fiction, USA 2016, 112 min., (12), reż. Denis Villeneuve, wyk. Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Mark O'Brien

Obsypana nagrodami ekranizacja opowiadania Teda Chianga. Elitarny zespół badawczy musi znaleźć wspólny język z przybyszami z kosmosu.

Louise Banks (Amy Adams) jest cenioną lingwistką, która pewnego dnia zostaje wezwana przez siły obronne kraju. Jej zadaniem jest nawiązanie kontaktu z wysłannikami innej cywilizacji, którzy niespodziewanie przybyli na Ziemię. Nikt nie zna prawdziwej przyczyny ani celu ich wizyty. Nie wiadomo też, jakie jest ich nastawienie do mieszkańców naszej planety. Obok Louise w skład zespołu badawczego, który ma znaleźć wspólny język z obcymi, wchodzą również pułkownik Weber (Forest Whitaker) oraz wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).

PROPOZYCJE TYGODNIA

HEMINGWAY I GELLHORN (HEMINGWAY & GELLHORN) dramat, USA 2012

emisja: 06.07.2017 godz. 20:10

HEMINGWAY I GELLHORN (HEMINGWAY & GELLHORN) dramat, USA 2012, 149 min., (18), reż. Philip Kaufman, wyk. Nicole Kidman, Clive Owen, Rodrigo Santoro, Robert Duvall, Connie Nielsen

Wyróżniona aż 15 nominacjami do nagrody Emmy produkcja HBO. Clive Owen i Nicole Kidman w historii romansu Ernesta Hemingwaya i reporterki Marthy Gellhorn.

Ernest Hemingway (Clive Owen) po raz pierwszy spotyka Marthę Gellhorn (Nicole Kidman), utalentowaną dziennikarkę i reporterkę, w 1936 roku. Wkrótce oboje wyjeżdżają do ogarniętej wojną domową Hiszpanii, gdzie zostają kochankami. Po powrocie do Stanów pisarz rozwodzi się ze swoją drugą żoną Pauline (Molly Parker) i poślubia Marthę. Razem podróżują po świecie i piszą, bez przerwy ze sobą rywalizując. Ich małżeństwo trwa pięć lat i ostatecznie rozpada się w 1945 roku.

RAJSKI APARTAMENT (THE PARADISE SUITE) dramat, Holandia 2015

premiera: 07.07.2017 godz. 20:10

RAJSKI APARTAMENT (THE PARADISE SUITE) dramat, Holandia 2015, 119 min., (18), reż. Joost Van Ginkel, wyk. Anjela Nedyalkova, Boris Isakovic, Erik Adelöw, Isaka Sawadogo, Jasna Djuricic

Rozgrywająca się we współczesnym Amsterdamie, poetycka opowieść o szóstce zmagających się z życiem imigrantów.

Jenya (Anjela Nedyalkova), aspirująca bułgarska modelka, przyjechała do Amsterdamu na sesję zdjęciową. Niestety, dziewczyna została pobita i zgwałcona, a następnie zmuszona do prostytucji. Pochodzący z jednego z pogrążonych w chaosie afrykańskich krajów Yaya (Isaka Sawadogo) ze wszystkich sił walczy o poprawę losu uchodźców. Serbski zbrodniarz wojenny, który właśnie został ojcem – Ivica (Boris Isakovic) – uświadamia sobie, że nigdy nie uda mu się odpokutować za swoje winy. Bośniaczka Seka (Jasna Djuricic) nie ma w życiu nic poza potrzebą zemsty. Ceniony szwedzki dyrygent (Magnus Krepper) uzmysławia sobie, że miłość do muzyki komplikuje i niszczy jego relacje z synem (Erik Adelöw).

ABULELE (ABULELE) familijny, Izrael 2015

premiera: 08.07.2017 godz. 18:30

ABULELE (ABULELE) familijny, Izrael 2015, 94 min., (12), reż. Jonathan Geva, wyk. Yoav Sadian, Idan Barkai, Bar Minali, Makram Khoury, Nati Kluger

Zagubiony po tragicznej śmierci brata dziesięciolatek zaprzyjaźnia się z mitycznym stworem, zwanym Abulele.

Dziesięcioletni Adam (Yoav Sadian) nie może pozbierać się po śmierci brata. Chociaż od jego odejścia upłynął już rok, chłopiec wciąż nie uporał się ze stratą i czuje się przeraźliwie samotny. Pewnego dnia Adam spotyka na swojej drodze tajemniczego Abulele, który szybko staje się jego nowym przyjacielem. Razem potrafią przechytrzyć złośliwą nauczycielkę i utrzeć nosa szkolnym łobuziakom. Rodzice chłopca zaczynają się jednak o niego poważnie niepokoić. Na domiar złego rządowe służby specjalne zrobią wszystko, żeby schwytać mitycznego stworka.

500 DNI MIŁOŚCI ((500) DAYS OF SUMMER) komedia romantyczna, USA 2009

emisja: 11.07.2017 godz. 18:30

500 DNI MIŁOŚCI ((500) DAYS OF SUMMER) komedia romantyczna, USA 2009, 92 min., (12), reż. Marc Webb, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend, Chloë Grace Moretz, Matthew Gray Gubler

Bezpretensjonalna komedia romantyczna o młodym mężczyźnie, który próbuje ze wszystkich sił utrzymać przy sobie ukochaną.

Tom (Joseph Gordon-Levitt) niepoprawnym romantykiem, który zarabia na życie wymyślając teksty do kartek okolicznościowych. Pewnego dnia chłopak wpada w pracy na Summer (Zooey Deschanel), nową sekretarkę swojego szefa i zakochuje się w niej bez reszty. Niewierząca w miłość dziewczyna wydaje się być poza jego zasięgiem. Z czasem okazuje się, że mają oni ze sobą całkiem dużo wspólnego. Tom i Summer zaczynają tworzyć związek. Ich uczucie jednak powoli zaczyna się wypalać.

MIASTO DUCHÓW (GHOST TOWN (2008)) komedia, USA 2008

emisja: 13.07.2017 godz. 18:25

MIASTO DUCHÓW (GHOST TOWN (2008)) komedia, USA 2008, 99 min., (12), reż. David Koepp, wyk. Ricky Gervais, Téa Leoni, Greg Kinnear, Billy Campbell, Kristen Wiig

Stroniący od ludzi nowojorski stomatolog przeżywa śmierć kliniczną, po której zaczynają nawiedzać go duchy zmarłych.

Bertram Pincus (Ricky Gervais) jest ekscentrycznym dentystą, który średnio radzi sobie w kontaktach społecznych. Pewnego dnia zostaje poddany rutynowemu zabiegowi, podczas którego jego serce staje na siedem minut. Po powrocie do świata żywych odkrywa w sobie dar komunikowania się z duchami. Jeden z nich – Frank Herlihy (Greg Kinnear) – zrobi wszystko, żeby jego owdowiała żona (Tea Leoni) nie wyszła ponownie za mąż. Pincus zostaje zmuszony do wzięcia udziału w skomplikowanej intrydze.

DAMA W VANIE (THE LADY IN THE VAN) dramat, Wielka Brytania 2015

premiera: 13.07.2017 godz. 20:10

DAMA W VANIE (THE LADY IN THE VAN) dramat, Wielka Brytania 2015, 100 min., (12), reż. Nicholas Hytner, wyk. Maggie Smith, Alex Jennings, Dominic Cooper, James Corden, Jim Broadbent

Brawurowa Maggie Smith w roli bezdomnej staruszki, która zamieszkała w samochodzie na podjeździe domu dramaturga Alana Bennetta.

Ekscentryczna panna Shepherd (Maggie Smith) pojawia się ze swoim rozklekotanym vanem w jednej z eleganckich dzielnic Londynu, co budzi ogólną konsternację mieszkańców. Kobieta parkuje samochód na podjeździe domu Alana Bennetta (Alex Jennings), znanego dramatopisarza. Twierdzi, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Ostatecznie jednak zostaje na miejscu piętnaście lat. Relacja między nią a nowym sąsiadem niespodziewanie się zacieśnia i z czasem przeradza w prawdziwą przyjaźń.

NORMALNIE WARIAT (MAD TO BE NORMAL) biograficzny, Wielka Brytania 2017

premiera: 14.07.2017 godz. 20:10

NORMALNIE WARIAT (MAD TO BE NORMAL) biograficzny, Wielka Brytania 2017, 101 min., (15), reż. Robert Mullan, wyk. David Tennant, Elisabeth Moss, Michael Gambon, Gabriel Byrne, David Bamber

Inspirująca opowieść o Ronaldzie Davidzie Laingu, wybitnym dwudziestowiecznym szkockim psychiatrze.

Urodzony w 1927 roku w Glasgow Ronald David Laing (David Tennant) jest jednym z najbardziej znanych współczesnych psychiatrów. W latach 60. i 70. pracował w Kingsley Hall w Londynie, gdzie prowadził nowatorskie eksperymenty na ludziach z dysfunkcjami psychicznymi. Laing słynął z niekonwencjonalnych metod pracy. W swojej praktyce wykorzystywał m.in. LSD. Wierzył również, że ludzie mają zdolność samoleczenia. Był przeciwnikiem zamykania zaburzonych osób w szpitalach psychiatrycznych. Jego teorie przyczyniły się do powstania w latach 60. XX wieku ruchu antypsychiatrycznego.

BABKA (GRANDMA (2015)) komedia, USA 2015

premiera: 15.07.2017 godz. 18:45

BABKA (GRANDMA (2015)) komedia, USA 2015, 76 min., (12), reż. Paul Weitz, wyk. Lily Tomlin, Julia Garner, Marcia Gay Harden, Judy Greer, Laverne Cox

Młodziutka dziewczyna zachodzi w niechcianą ciążę i zwraca się o pomoc do swojej niekonwencjonalnej babki.

Elle Reid (Lily Tomlin) jest charyzmatyczną poetką, która próbuje się pozbierać po stracie długoletniej życiowej partnerki. Pewnego dnia do jej drzwi puka wnuczka Sage (Julia Garner). Zdesperowana dziewczyna jest w ciąży i musi do wieczora zdobyć 600 dolarów na zabieg. W przeciwnym razie przepadnie jej termin w prywatnej klinice aborcyjnej. Wiecznie spłukana Elle wybiera się z Sage w podróż po dalszych i bliższych znajomych z nadzieją, że uda jej się zebrać potrzebną sumę.

TOUR DE DOPING (PHARMACY ROAD) komedia, USA 2017

premiera: 17.07.2017 godz. 21:10

TOUR DE DOPING (PHARMACY ROAD) komedia, USA 2017, 41 min., (18), reż. Jake Szymanski, wyk. Dolph Lundgren, Julia Ormond, Andy Samberg, Orlando Bloom, Will Forte

Mockument produkcji HBO, który jest prześmiewczą kroniką przewinień związanych z dopingiem w profesjonalnym kolarstwie.

Rok 1982 okazał się być mrocznym czasem w historii profesjonalnego kolarstwa. Podczas najważniejszego i najbardziej prestiżowego wyścigu w sezonie używanie substancji zakazanych było na porządku dziennym i prawie każdy ze sportowców miał na swoim koncie jakieś przewinienie związane z dopingiem. “Filmowcy” przyglądają się piątce kolarzy, którzy są w stanie zrobić wszystko, żeby tylko znaleźć się na szczycie.

ADAM (ADAM (2009)) komedia romantyczna, USA 2009

emisja: 18.07.2017 godz. 18:30

ADAM (ADAM (2009)) komedia romantyczna, USA 2009, 95 min., (12), reż. Max Mayer, wyk. Hugh Dancy, Rose Byrne, Peter Gallagher, Amy Irving, Frankie Faison

Mężczyzna z zespołem Aspergera zakochuje się na zabój w swojej pełnej uroku sąsiadce.

Nieprzeciętnie inteligentny Adam (Hugh Dancy) cierpi na zespół Aspergera, który jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Młody mężczyzna średnio radzi sobie w kontaktach społecznych, a w jego życiu wszystko jest uporządkowane i pełne rutyny. Nie potrafi też śmiać się z żartów ani odczytać ironii. Pewnego dnia poznaje nową sąsiadkę o imieniu Beth (Rose Byrne). Między nimi wybucha uczucie. Szybko jednak okazuje się, że wspólne życie nie będzie łatwe. Ograniczenia Adama okażą się wyzwaniem dla rodzącego się związku.

JACK, JAKIEGO NIE ZNACIE (YOU DON'T KNOW JACK) dramat, USA 2010

emisja: 20.07.2017 godz. 17:55

JACK, JAKIEGO NIE ZNACIE (YOU DON'T KNOW JACK) dramat, USA 2010, 129 min., (12), reż. Barry Levinson, wyk. Al Pacino, Susan Sarandon, Danny Huston, Brenda Vaccaro, John Goodman

Nagrodzona dwiema statuetkami Emmy historia kontrowersyjnego amerykańskiego lekarza, Jacka Kevorkiana. W roli głównej zdobywca Oscara Al Pacino.

Nazywany „Doktorem Śmierć”, amerykański lekarz Jack Kevorkian (Al Pacino) od lat osiemdziesiątych opowiadał się za prawem do eutanazji. Jednocześnie „pomagał” pacjentom, którzy, świadomi swego terminalnego stanu, decydowali się odejść z tego świata. Pierwszą wykonaną przez niego eutanazją była pomoc pacjentowi cierpiącemu z powodu choroby Alzheimera w stadium niepozwalającym na godne życie. Film prezentuje to wydarzenie, a także następującą po nim kampanię zwolenników i przeciwników eutanazji, która przetoczyła się przez amerykańskie media.

CYDR Z ROSIE (CIDER WITH ROSIE (2015)) dramat, Wielka Brytania 2015

premiera: 20.07.2017 godz. 20:10

CYDR Z ROSIE (CIDER WITH ROSIE (2015)) dramat, Wielka Brytania 2015, 90 min., (12), reż. Philippa Lowthorpe, wyk. Timothy Spall, Samantha Morton, Georgie Smith, Teddie-Rose Malleson-Allen, Dylan Turland

Przepięknie sfilmowana opowieść o dzieciństwie Lauriego Lee, popularnego angielskiego poety i pisarza.

Rok 1918. Mąż Annie Lee (Samantha Morton) postanawia opuścić rodzinę. Dzielna kobieta nie traci jednak nadziei i zabiera swoje przybrane i rodzone dzieci do idyllicznego Gloucestershire na angielskiej prowincji. Najmłodszym w rodzinie jest Laurie (Archie Cox), nazywany przez wszystkich Loll. Razem ze swoim rodzeństwem chodzi do szkoły, w której uczniów terroryzuje surowa panna Crabby (Jessica Hynes). Szybko okazuje się, że chłopak ma ogromny talent do pisania wierszy i gry na skrzypcach. Jego dzieciństwo jest pełne spokoju i prostych przyjemności. W wieku dziewiętnastu lat Laurie postanawia szukać szczęścia w wielkim świecie i opuszcza rodzinne strony.

GDZIE JESTEŚ, AMANDO? (GONE BABY GONE) dramat, USA 2007

emisja: 21.07.2017 godz. 20:10

GDZIE JESTEŚ, AMANDO? (GONE BABY GONE) dramat, USA 2007, 110 min., (18), reż. Ben Affleck, wyk. Casey Affleck, Michelle Monaghan, Morgan Freeman, Ed Harris, John Ashton

Na przedmieściach Bostonu zaginęła w tajemniczych okolicznościach czteroletnia dziewczynka. Para prywatnych detektywów zrobi wszystko, by ją odnaleźć.

Patrick Kenzie (Casey Affleck) i Angie Gennaro (Michelle Monaghan) to para prywatnych detektywów, która podejmuje się prowadzenia śledztwa w sprawie zaginięcia czteroletniej Amandy. Dziewczynka zaginęła na robotniczych przedmieściach Bostonu, Dorchester, gdzie narkotyki i przemoc są na porządku dziennym. Policyjna akcja poszukiwania dziecka nie przynosi rezultatów, ale opiekunowie małej Amandy nie dają za wygraną i zlecają sprawę prywatnym detektywom. Patrick wychował się w tej dzielnicy i wie, jak bardzo jest niebezpieczna. Nie sądził jednak, że efekt jego poszukiwań okaże się aż tak szokujący…

WIELKIE NADZIEJE (GREAT EXPECTATIONS (1998)) dramat, USA 1998

emisja: 25.07.2017 godz. 18:15

WIELKIE NADZIEJE (GREAT EXPECTATIONS (1998)) dramat, USA 1998, 107 min., (12), reż. Alfonso Cuarón, wyk. Ethan Hawke, Gwyneth Paltrow, Hank Azaria, Chris Cooper, Anne Bancroft

Hipnotyzujący Ethan Hawke oraz Gwyneth Paltrow w rolach kochanków, których życia splatał los.

Wrażliwy Finn (Jeremy James Kissner) jako chłopiec poznał przepiękną Estellę (Raquel Beaudene) i od razu zakochał się w niej. Mimo wszelkim ostrzeżeniom postanowił zdobyć jej serce. Jego plan się jednak nie powiódł. Jako dorosły już mężczyzna (Ethan Hawke) jest niespełnionym rysownikiem. Jego życie zmienia się jednak całkowicie, gdy pewien prawnik składa mu zaskakującą propozycję. Finn musi wrócić do sztuki. Otrzyma też fundusze potrzebne do zorganizowania samodzielnej wystawy. W Nowym Jorku chłopak spotyka niewidzianą od dawna Estellę (Gwyneth Paltrow).

GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ I - MROCZNE WIDMO (STAR WARS: EPISODE I - THE PHANTOM MENACE) science fiction, USA 1999

emisja: 27.07.2017 godz. 20:10

GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ I - MROCZNE WIDMO (STAR WARS: EPISODE I - THE PHANTOM MENACE) science fiction, USA 1999, 131 min., (12), reż. George Lucas, wyk. Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Ian Mcdiarmid

Pierwsza część legendarnej sagi George’a Lucasa. Widowiskowa opowieść o dwóch rycerzach Jedi, którzy zostają wysłani z misją na planetę Naboo.

Obi-Wan (Ewan McGregor) przyjmuje nauki od swego mistrza Qui-Gon Jinna (Liam Neeson). Pewnego dnia obaj zostają wysłani na planetę Naboo. Mają wynegocjować pokój z przedstawicielami potężnej Federacji Handlowej, która rozpoczęła podbój planety. Niestety rozmowy nie idą najlepiej. Rycerzom Jedi udaje się uratować królową Amidalę (Natalie Portman) i uciec z pogrążonej w chaosie Naboo. Po drodze ich statek zostaje uszkodzony. Załoga jest zmuszona do awaryjnego lądowania na pustynnej planecie Tatooine. Spotykają tam obdarzonego niezwykłą mocą chłopca, Anakina Skywalkera (Jake Lloyd).

WRÓG U BRAM (ENEMY AT THE GATES) wojenny, USA/kopr. 2001

emisja: 27.07.2017 godz. 22:25

WRÓG U BRAM (ENEMY AT THE GATES) wojenny, USA/kopr. 2001, 126 min., (15), reż. Jean-Jacques Annaud, wyk. Jude Law, Ed Harris, Rachel Weisz, Joseph Fiennes, Bob Hoskins

Pełne emocji kino wojenne o pojedynku dwóch snajperów walczących pod Stalingradem. W rolach głównych Jude Law i Ed Harris.

II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Radziecki snajper Wasilij Zajcew (Jude Law) konsekwentnie eliminuje jednego przeciwnika po drugim. Wieść o jego wyczynach dociera do obozu wroga, gdzie powstaje plan likwidacji Rosjanina. W efekcie dochodzi do pojedynku Zajcewa z najlepszym niemieckim strzelcem, majorem Königiem (Ed Harris). Dwóch żołnierzy zaczyna prowadzić ze sobą grę w kotka i myszkę, której tłem są historyczne wydarzenia rozgrywające się nad Wołgą.

CZARNY MOTYL (BLACK BUTTERFLY (2017)) thriller, USA 2017

premiera: 28.07.2017 godz. 20:10

CZARNY MOTYL (BLACK BUTTERFLY (2017)) thriller, USA 2017, 89 min., (15), reż. Brian Goodman, wyk. Antonio Banderas, Jonathan Rhys Meyers, Piper Perabo, Abel Ferrara, Nicholas Aaron

Elektryzujący duet Antonio Banderas – Jonathan Rhys Meyers w pełnym emocji dreszczowcu o poszukującym natchnienia pisarzu, który spotyka na swojej drodze tajemniczego włóczęgę.

Położone w górach miasteczko, w którym miała miejsce seria niewyjaśnionych porwań i zabójstw. Jednym z jego mieszkańców jest żyjący na uboczu Paul (Antonio Banderas), sławny niegdyś pisarz, który od dłuższego czasu przeżywa kryzys twórczy. Często też zagląda do kieliszka. Mężczyzna ma nadzieję, że uda mu się stworzyć rewelacyjny scenariusz i tym samym ocalić swoją karierę. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze włóczęgę o imieniu Jack (Jonathan Rhys Meyers) i proponuje mu nocleg u siebie w domu. Potężna burza powoduje przerwę w dostawie prądu. Między bohaterami wywiązuje się gra. Co z niej wyniknie?

SERIALE

TWIN PEAKS, CZ. 9 (TWIN PEAKS (2017) PART 09) dramat, USA 2017

emisja: 10.07.2017 godz. 22:10

TWIN PEAKS, CZ. 10 (TWIN PEAKS (2017) PART 10) dramat, USA 2017

emisja: 17.07.2017 godz. 22:00

TWIN PEAKS, CZ. 11 (TWIN PEAKS (2017) PART 11) dramat, USA 2017

emisja: 24.07.2017 godz. 22:10

TWIN PEAKS, CZ. 12 (TWIN PEAKS (2017) PART 12) dramat, USA 2017

emisja: 31.07.2017 godz. 22:10

TWIN PEAKS (TWIN PEAKS (2017)) serial obyczajowy, USA 2017, (18), wyk. Kyle MacLachlan, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Sheryl Lee, Everett McGill

Długo wyczekiwana nowa odsłona kultowego serialu, w całości wyreżyserowana przez Davida Lyncha, której akcja zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

Twin Peaks to jeden z najbardziej przełomowych i wpływowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Nowa produkcja SHOWTIME® zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana. W niezwykle wyczekiwanym nowym Twin Peaks widzowie zobaczą wielu znanych, powracających członków obsady, włącznie z Kylem Maclachlanem jako specjalnym agentem FBI. W serialu pojawi się również wiele nowych postaci.

18-częściowy serial Twin Peaks stworzony dla SHOWTIME® został napisany i wyprodukowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta ze wsparciem producentki Sabriny S. Sutherland. Nowy Twin Peaks został w całości wyreżyserowany przez Davida Lyncha.

GRA O TRON VII, ODC. 1 (GAME OF THRONES VII. EP. 01) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 16.07.2017 godz. 03:00

GRA O TRON VII, ODC. 2 (GAME OF THRONES VII. EP. 02) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 23.07.2017 godz. 03:00

GRA O TRON VII, ODC. 3 (GAME OF THRONES VII. EP. 03) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 30.07.2017 godz. 03:00

GRA O TRON VII (GAME OF THRONES VII) serial obyczajowy, USA 2017, (18), wyk. Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington

Kultowy serial HBO powraca z siódmym sezonem. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta.

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

Bijący rekordy popularności serial produkcji HBO jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W produkcji występują m.in.: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey (300: Początek imperium), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik), Nikolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie, Łowcy głów) oraz Emilia Clarke (Terminator Genisys). W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

GRACZE III, ODC. 1 (BALLERS III. EP. 01) serial komediowy, USA 2017

premiera: 24.07.2017 godz. 21:10

GRACZE III, ODC. 2 (BALLERS III. EP. 02) serial komediowy, USA 2017

premiera: 31.07.2017 godz. 21:10

GRACZE III (BALLERS III) serial komediowy, USA 2017, (15), wyk. Dwayne Johnson, John David Washington, Omar Benson Miller, Donovan W. Carter, Rob Corddry

Trzeci sezon nakręconego z rozmachem serialu HBO, opowiadającego o ekscytującym życiu byłych i obecnych gwiazd futbolu amerykańskiego.

Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) jest byłą gwiazdą futbolu amerykańskiego. Bajecznie bogaty, charyzmatyczny, uwielbiany przez tłumy. Mężczyzna próbuje na nowo ułożyć sobie życie po zakończeniu kariery. Nie zamierza jednak stronić od branży sportowej. Doradza kolegom i stara się być jak najbliżej biznesu, który wyniósł go na wyżyny. Czy uda mu się pozostać na szczycie?

Gracze to pełen emocji i humoru serial komediowy produkcji HBO. Serial odsłania kulisy życia przedstawicieli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Ameryce. Pokazuje ich bogactwo, ale też presję, której na co dzień są poddawani. Pomysłodawcą i producentem Graczy jest Steve Levinson (seriale HBO Ekipa, Zakazane imperium), a w główne role wcielają się, m.in.: gwiazdor kina akcji Dwayne Johnson (Sztanga i cash), Omar Benson Miller (8. Mila), laureat dwóch nagród Emmy Rob Corddry (Jutro będzie futro) oraz John David Washington (Malcolm X).

NIEPEWNE II, ODC. 1 (INSECURE II. EP. 01) serial komediowy, USA 2017

premiera: 24.07.2017 godz. 21:40

NIEPEWNE II, ODC. 2 (INSECURE II. EP. 02) serial komediowy, USA 2017

premiera: 31.07.2017 godz. 21:40

NIEPEWNE II (INSECURE II) serial komediowy, USA 2017, (15), wyk. Issa Rae, Yvonne Orji, Jay Ellis, Lisa Joyce, Natasha Rothwell

Drugi sezon błyskotliwego serialu komediowego HBO, którego bohaterką jest niepewna siebie młoda Afroamerykanka.

Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką, która mieszka w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie zważając na różnego rodzaju konwenanse. I chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji).

Błyskotliwy serial o pokoleniu zagubionych współczesnych dwudziestolatek. Ich przyjaźniach, doświadczeniach, radościach i problemach. Jego pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana Issa Rae (serial First). Sławę przyniosły jej strona internetowa The Misadventures Of Awkward Black Girl oraz kanał na YouTube (ponad 200 tys. obserwatorów i 20 milionów odtworzeń). Obok niej w produkcji występują Yvonne Orji (serial Love That Girl!), Jay Ellis (serial Zasady gry) oraz Lisa Joyce (Nigdy nie jest za późno). Obraz jest afroamerykańską odpowiedzią na kultowy serial HBO pt. Dziewczyny. Produkcja została wyróżniona nominacją do Złotego Globu.

30-06-2017

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.


Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.


Nie pokazuj tej wiadomości ponownie