close
premiera
 
54678_-_254

Premiery HBO (listopad 2016)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami listopada w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

CHEMIA (CHEMO (AKA. CHEMIA)) dramat, Polska 2015

premiera: 06.11.2016 godz. 20:10

CHEMIA (CHEMO (AKA. CHEMIA)) dramat, Polska 2015, 101 min., (12), reż. Bartosz Prokopowicz, wyk. Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Danuta Stenka, Eryk Lubos, Anita Jancia-Prokopowicz

Wzruszająca opowieść o miłości dwójki młodych ludzi, którzy razem muszą zmierzyć się z nieuleczalną chorobą.

Lena (Agnieszka Żulewska) jest szalona i nieobliczalna. Ma sto pomysłów na minutę. Benek (Tomasz Schuchardt) natomiast jest człowiekiem wycofanym i pełnym gniewu. Ich losy krzyżują się w dniu, w którym oboje porzucają swoje dotychczasowe posady. Od razu wybucha między nimi gorące uczucie. Niestety szybko się okazuje, że ich wspólna droga nie będzie usłana różami. Dziewczyna cierpi na nieuleczalny nowotwór. Para staje do nierównej walki z chorobą.

ZOOLANDER 2 (ZOOLANDER 2) komedia, USA 2016

premiera: 13.11.2016 godz. 20:10

ZOOLANDER 2 (ZOOLANDER 2) komedia, USA 2016, 98 min., (15), reż. Ben Stiller, wyk. Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig

Derek Zoolander wraca po 15 latach, aby kolejny raz zatrząść światem mody. Mnóstwo śmiechu plus niezawodny duet Ben Stiller - Owen Wilson.

Derek Zoolander (Ben Stiller) i Hansel McDonald (Owen Wilson) wypadli z modowego obiegu. Pełni desperacji próbują wrócić na szczyt, dlatego bardzo się cieszą z zaproszenia na prestiżowy Tydzień Mody w Rzymie. Marzą, by znów stanąć w świetle jupiterów. Okazuje się jednak, że świat mody zmienił się nie do poznania - teraz królują tam blogerzy, youtuberzy i przedstawiciele tendencji kontestatorskich. Czy Derekowi i Hanselowi uda się odnaleźć w nowej rzeczywistości?

PAKT II, ODC. 1 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 01) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 20.11.2016 godz. 20:10

PAKT II, ODC. 2 (PAKT (AKA. THE PACT) II. EP. 02) serial, thriller, Polska 2016

premiera: 27.11.2016 godz. 20:10

PAKT II (PAKT (AKA. THE PACT) II) serial, thriller, Polska 2016, (18), wyk. Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Mariusz Bonaszewski

Drugi sezon serialu HBO Pakt z Marcinem Dorocińskim w roli nieustępliwego dziennikarza śledczego, który wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy.

Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem (Mariusz Bonaszewski) a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner (Magdalena Popławska). Od tego momentu zaczyna się medialna walka o to, czyja wersja zdarzeń jest prawdziwa. Splot wypadków zdestabilizuje sytuację polityczną w Polsce.

Nowy sezon polskiego serialu produkcji HBO, którego głównym bohaterem jest dziennikarz śledczy. Akcja serialu toczy się w świecie, gdzie polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie, zacierając granice między prawdą i fałszem. W główne role znakomicie wcielają się uznani aktorzy – Marcin Dorociński (Róża, Jack Strong), Magdalena Popławska (Prosta historia o miłości, serial HBO Wataha), Adam Woronowicz (Demon, Pakt I), Filip Pławiak (Bilet na Księżyc, Czerwony pająk), Mariusz Bonaszewski (Daas, W imieniu diabła), Borys Szyc (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę, Serce, Serduszko), Zbigniew Zamachowski (Bogowie, Trzy kolory: Niebieski), Kinga Preis (Córki dancingu, Prosta historia o morderstwie) oraz Łukasz Simlat (Zjednoczone stany miłości, Moje córki krowy). Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (wielokrotnie nagradzany obraz Jesteś Bogiem). Drugi sezon Paktu został oparty na oryginalnym polskim scenariuszu.

PRAKTYKANT (THE INTERN) komedia, USA 2015

premiera: 27.11.2016 godz. 21:10

PRAKTYKANT (THE INTERN) komedia, USA 2015, 117 min., (12), reż. Nancy Meyers, wyk. Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Andrew Rannells, Adam Devine

Nudzący się na emeryturze 70-latek zostaje stażystą w serwisie internetowym. Wyborny duet Robert De Niro i Anne Hathaway w ciepłej komedii o zderzeniu pokoleń.

Ben Whittaker (Robert De Niro) jest siedemdziesięcioletnim wdowcem, który dramatycznie nudzi się na emeryturze. Mężczyzna marzy o powrocie do aktywnego życia. Kiedy więc tylko nadarza się okazja, zaczyna pracę jako stażysta w redakcji serwisu internetowego poświęconego modzie. Jego założycielką i redaktor prowadzącą jest ambitna i niezależna Jules Ostin (Anne Hathaway). Mimo dzielących ich różnic wspólnie odkrywają piękno przyjaźni.

PROPOZYCJE TYGODNIA

PO PROSTU BYĆ (BE SOMEBODY) komedia romantyczna, USA 2016

premiera: 03.11.2016 godz. 18:40

PO PROSTU BYĆ (BE SOMEBODY) komedia romantyczna, USA 2016, 84 min., (12), reż. Joshua Caldwell, wyk. Matthew Espinosa, Sarah Jeffery, Allison Paige, Caitlin Keats, Lamonica Garrett

Historia zmęczonego sławą nastoletniego gwiazdora, który marzy o normalnym życiu. Pewnego dnia chłopak spotyka na swojej drodze pełną uroku Emily.

Jordan Jaye (Matthew Espinosa) jest gwiazdorem muzyki pop, który marzy, żeby choć przez chwilę być zwykłym nastolatkiem. Pewnego dnia chłopak, próbując uciec przed grupą szalonych fanek, wpada na uczennicę szkoły artystycznej Emily Lowe (Sarah Jeffery), która dorabia jako dostarczycielka pizzy. Dziewczyna zupełnie go ignoruje. Jordan przekonuje ją jednak, żeby mu pomogła. Mimo że pochodzą z innych światów, wspólnie spędzone dni bardzo zbliżają ich do siebie. Między dwójką młodych ludzi rodzi się prawdziwa przyjaźń i piękne uczucie.

GWIEZDNE WROTA: ARKA PRAWDY (STARGATE: THE ARK OF TRUTH) science fiction, USA 2008

emisja: 03.11.2016 godz. 20:10

GWIEZDNE WROTA: ARKA PRAWDY (STARGATE: THE ARK OF TRUTH) science fiction, USA 2008, 98 min., (12), reż. Robert C. Cooper, wyk. Ben Browder, Amanda Tapping, Christopher Judge, Michael Shanks, Beau Bridges

Grupa do zadań specjalnych musi zrobić wszystko, żeby odnaleźć Arkę Prawdy i uratować Ziemię przed zagładą.

Członkowie SG-1 szukają mitycznej broni, która pomogłaby im raz na zawsze pokonać bezwzględną cywilizację Ori. Odkrywają, że mająca magiczną moc Arka Prawdy najprawdopodobniej znajduje się w galaktyce wroga. Zanim jednak dzielna załoga wyruszy na poszukiwania artefaktu, Ori wysyła wojsko, którego zadaniem jest zniszczenie Ziemi. Ekipa SG-1 musi jak najszybciej znaleźć sposób na pokonanie groźnego przeciwnika.

KROCZĄC WŚRÓD CIENI (A WALK AMONG THE TOMBSTONES) thriller, USA 2014

premiera: 04.11.2016 godz. 22:15

KROCZĄC WŚRÓD CIENI (A WALK AMONG THE TOMBSTONES) thriller, USA 2014, 109 min., (18), reż. Scott Frank, wyk. Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour, Boyd Holbrook, Patrick McDade

Liam Neeson jako zmęczony życiem prywatny detektyw, który szuka morderców żony wpływowego handlarza narkotyków. Sprawa okazuje się bardziej złowieszcza, niż początkowo sądził.

Matt Scudder (Liam Neeson) jest byłym policjantem, który zarabia na życie jako nielicencjonowany prywatny detektyw. Zmagający się z demonami przeszłości mężczyzna przyjmuje zlecenie od narkotykowego bossa (Dan Stevens), który chce wyśledzić mordercę swojej żony. Kobieta została porwana i zabita w bardzo brutalny sposób. Scudder szybko się orientuje, że nie było to związane z przestępczą działalnością jej męża, ale że padła ona ofiarą duetu seryjnych zabójców. Czy uda mu się ich zidentyfikować, zanim uderzą ponownie?

NIEZWYKŁA PRZYGODA KUBUSIA PUCHATKA (POOH'S GRAND ADVENTURE: THE SEARCH FOR CHRISTOPHER ROBIN) animowany, USA 1997

emisja: 05.11.2016 godz. 17:00

NIEZWYKŁA PRZYGODA KUBUSIA PUCHATKA (POOH'S GRAND ADVENTURE: THE SEARCH FOR CHRISTOPHER ROBIN) animowany, USA 1997, 74 min., (b/o), reż. Karl Geurs

Kubuś Puchatek i jego przyjaciele są przekonani, że Krzyś wpadł w poważne tarapaty. Postanawiają ruszyć mu na pomoc.

W Stumilowym Lesie powoli kończy się lato. Gdy pewnego dnia Kubuś Puchatek udaje się na wzgórze, by jak zawsze spotkać się ze swoim najlepszym przyjacielem, nie spodziewa się, że będzie to początek największej przygody w jego życiu. Zamiast Krzysia zastaje baryłkę miodu i tajemniczy liścik (który zresztą szybko zalewa miodem). Zaniepokojony udaje się do pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu, którzy szybko dochodzą do wniosku, że chłopcu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Postanawiają ruszyć mu na pomoc.

POWIEDZMY SOBIE WSZYSTKO (THIS IS WHERE I LEAVE YOU) komedia, USA 2014

premiera: 10.11.2016 godz. 20:10

POWIEDZMY SOBIE WSZYSTKO (THIS IS WHERE I LEAVE YOU) komedia, USA 2014, 100 min., (15), reż. Shawn Levy, wyk. Jason Bateman, Tina Fey, Jane Fonda, Adam Driver, Rose Byrne

Po śmierci ojca czwórka rodzeństwa powraca do rodzinnego domu. Tydzień, który tam spędzą, będzie najważniejszy w ich życiu.

Czworo dorosłego rodzeństwa (Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Corey Stoll) powraca do rodzinnego domu, by w gronie najbliższych pochować swojego zmarłego ojca. Rodzeństwo spędza cały tydzień w domu, w którym wciąż mieszka ich nadopiekuńcza matka, Hillary (Jane Fonda). Wspólny czas będzie dla nich okazją, by poukładać wzajemne relacje i odbudować więzi, które ich niegdyś łączyły.

MARSYLSKI ŁĄCZNIK (LA FRENCH (AKA. THE CONNECTION)) kryminalny, Francja 2014

premiera: 10.11.2016 godz. 21:55

MARSYLSKI ŁĄCZNIK (LA FRENCH (AKA. THE CONNECTION)) kryminalny, Francja 2014, 130 min., (18), reż. Cédric Jimenez, wyk. Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Céline Sallette, Mélanie Doutey, Benoît Magimel

Marsylia, lata siedemdziesiąte. Ambitny sędzia próbuje rozpracować niebezpieczny gang i złapać jego charyzmatycznego szefa.

Rok 1975, Marsylia. Pierre Michel (Jean Dujardin) jest ambitnym sędzią, który zajmuje się nieletnimi. Pewnego dnia mężczyzna zostaje przeniesiony do wydziału antynarkotykowego. Jego zadaniem jest rozpracowanie grupy przestępczej odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Organizacją kieruje bezwzględny i przebiegły Gaëtan "Tany" Zampa (Gilles Lellouche), który jest nieuchwytny dla francuskich organów ścigania. Michel postanawia, że zrobi wszystko, żeby go schwytać i posadzić za kratkami.

LAS SAMOBÓJCÓW (THE FOREST (2016)) horror, USA 2016

premiera: 11.11.2016 godz. 22:15

LAS SAMOBÓJCÓW (THE FOREST (2016)) horror, USA 2016, 90 min., (18), reż. Jason Zada, wyk. Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa, Eoin Macken, Rina Takasaki

Sara szuka w Japonii zaginionej siostry. Gdy trafia do owianego złą sławą lasu Aokigahara, jej życie zostaje wystawione na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zdesperowana Sara (Natalie Dormer) wyrusza do Japonii, aby odszukać ukochaną siostrę bliźniaczkę, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyna udaje się do owianego złą sławą lasu Aokigahara z nadzieją, że dowie się tam czegoś o losach zaginionej. Mimo ostrzeżeń tubylców Amerykanka zbacza z głównej trasy. Nie spodziewa się, że wśród drzew czyhają na nią żądne krwi dusze zmarłych.

MAŁA SYRENKA 2: POWRÓT DO MORZA (THE LITTLE MERMAID 2: RETURN TO THE SEA) animowany, USA 2000

emisja: 12.11.2016 godz. 16:35

MAŁA SYRENKA 2: POWRÓT DO MORZA (THE LITTLE MERMAID 2: RETURN TO THE SEA) animowany, USA 2000, 73 min., (b/o), reż. Jim Kammerud, Brian Smith

Uwielbiana przez widzów Ariel powraca, aby stawić czoła groźnej Morganie, która uwięziła jej ukochaną córkę.

Ariel i Eryk są dumnymi rodzicami, którzy ze wszystkich sił starają się uchronić córkę przed jej syrenim dziedzictwem. Księżniczka Melodia pragnie jednak stać się częścią magicznego podwodnego świata. Pewnego dnia dziewczynka zapuszcza się w morze i niespodziewanie staje się zakładniczką złowrogiej Morgany. Zrozpaczona Ariel musi zrobić wszystko, żeby uratować ukochaną córkę. Z pomocą przychodzą jej przyjaciele z dzieciństwa – Sebastian oraz Florek.

WSZYSCY ŚWIĘCI (SAVED!) komedia, USA 2004

emisja: 16.11.2016 godz. 16:50

WSZYSCY ŚWIĘCI (SAVED!) komedia, USA 2004, 89 min., (12), reż. Brian Dannelly, wyk. Jena Malone, Mandy Moore, Macaulay Culkin, Patrick Fugit, Heather Matarazzo

Głęboko wierząca nastolatka zmienia swój sposób patrzenia na świat po tym, jak zachodzi w ciążę z chłopakiem, którego starała się wyleczyć z homoseksualizmu.

Mary (Jena Malone) i jej przyjaciółka Hilary (Mandy Moore) rozpoczynają właśnie ostatni rok nauki w prestiżowym chrześcijańskim liceum. Nastolatki są pełne ideałów. Ich wielkim marzeniem jest uczynienie świata lepszym. Pewnego dnia chłopak Mary, Dean (Chad Faust), wyznaje jej, że jest gejem. Aby ratować go przed wiecznym potępieniem, dziewczyna decyduje się ofiarować mu swoje dziewictwo. Niestety, Dean wkrótce wyjeżdża na terapię, a Mary odkrywa, że jest w ciąży...

NIC OSOBLIWSZEGO NAD MIŁOŚĆ (NO STRANGER THAN LOVE) komedia romantyczna, Kanada 2015

premiera: 17.11.2016 godz. 20:10

NIC OSOBLIWSZEGO NAD MIŁOŚĆ (NO STRANGER THAN LOVE) komedia romantyczna, Kanada 2015, 87 min., (12), reż. Nick Wernham, wyk. Alison Brie, Justin Chatwin, Colin Hanks, Dylan Everett, Barry Flatman

Po wyznaniu miłości swojej dziewczynie Clint wpada do magicznej dziury, z której w żaden sposób nie może się wydostać.

Lucy Sherrington (Alison Brie) jest uwielbiana przez całe miasteczko za swoją inteligencję, urodę i okazywaną innym bezinteresowną pomoc. Niestety, mało kto wie, że dziewczyna bardzo cierpi. Jej największym marzeniem jest się zakochać. Kiedy już wydaje się, że znalazła tego jedynego, Clint (Colin Hanks), w niewyjaśnionych okolicznościach, wpada w jej domu do magicznej dziury. Lucy jest zdruzgotana. Wszyscy zaczynają szukać chłopaka. Sytuacja pogarsza się, kiedy w miasteczku pojawia się tajemniczy Rydell (Justin Chatwin)…

W NIEZNANE (APPROACHING THE UNKNOWN) dramat/sci-fi, USA 2016

premiera: 17.11.2016 godz. 21:45

W NIEZNANE (APPROACHING THE UNKNOWN) dramat/sci-fi, USA 2016, 87 min., (12), reż. Mark Elijah Rosenberg, wyk. Mark Strong, Luke Wilson, Sanaa Lathan, Charles Baker, Anders Danielsen Lie

Mark Strong w roli astronauty, który podejmuje się pierwszego załogowego lotu na Marsa.

Kapitan William D. Stanaforth (Mark Strong) jest doświadczonym astronautą, który podejmuje się wyjątkowej misji - ma być pierwszym człowiekiem, który postawi stopę na Marsie. Jego podróż na Czerwoną Planetę potrwa prawie rok. W tym czasie będzie musiał stawić czoła rutynie samotnego lotu, tęsknocie za bliskimi, a także nieprzewidzianym problemom technicznym.

WHISKEY, TANGO, FOXTROT (WHISKEY TANGO FOXTROT) komediodramat, USA 2016

premiera: 18.11.2016 godz. 22:15

WHISKEY, TANGO, FOXTROT (WHISKEY TANGO FOXTROT) komediodramat, USA 2016, 108 min., (15), reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Tina Fey, Margot Robbie, Martin Freeman, Alfred Molina, Billy Bob Thornton

Oparta na faktach historia amerykańskiej dziennikarki, która wyjeżdża w 2003 roku do Afganistanu, żeby nakręcić reportaż.

Rok 2003. Kim Barker (Tina Fey) pracuje jako redaktor wiadomości w stacji telewizyjnej. Namówiona przez swojego szefa, postanawia wyjechać do Afganistanu. Ma nakręcić materiał, który pokaże widzom, jak żyją Afgańczycy dwa lata po amerykańskiej inwazji. Kraj wciąż ogarnięty jest wojną, jednak mieszkańcy Afganistanu próbują żyć normalnie - w codziennej pracy Kim przeplatają się łzy i uśmiech.

MAŁA SYRENKA: DZIECIŃSTWO ARIEL (THE LITTLE MERMAID: ARIEL'S BEGINNING) animowany, USA 2008

emisja: 19.11.2016 godz. 17:05

MAŁA SYRENKA: DZIECIŃSTWO ARIEL (THE LITTLE MERMAID: ARIEL'S BEGINNING) animowany, USA 2008, 75 min., (b/o), reż. Peggy Holmes

Opowieść o przygodach Ariel z czasów, kiedy była jeszcze młodziutką, niefrasobliwą syrenką.

Zanim Ariel została żoną księcia Eryka, była jedną z siedmiu córek potężnego króla Trytona. Każda z nich uwielbiała śpiew i zabawę. Niestety, kiedy w podwodnym królestwie nastają ciężkie czasy, muzyka zostaje całkowicie zakazana. Ariel nie może się z tym pogodzić. Wraz z siostrami i lojalnymi przyjaciółmi – Sebastianem i Florkiem – walczy o swoje ideały, robiąc wszystko, żeby przywrócić stary porządek.

PIKSELE (PIXELS) komedia/sci-fi, USA 2015

premiera: 19.11.2016 godz. 20:10

PIKSELE (PIXELS) komedia/sci-fi, USA 2015, 102 min., (12), reż. Chris Columbus, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad

Zwariowana komedia z Adamem Sandlerem. Grupa miłośników klasycznych gier wideo musi stawić czoła najeźdźcom z kosmosu.

W 1982 roku NASA wysłała w kosmos paczkę składającą się z kultowych przedmiotów, aby zamieszkujące wszechświat obce cywilizacje mogły lepiej poznać i zrozumieć naszą kulturę. Jednym z materiałów była kaseta VHS z wideo z mistrzostw świata w "Pac-Mana", "Donkey Konga" czy "Galagę". Kosmici opacznie odczytali przesyłkę jako wypowiedzenie wojny i po trzydziestu latach atakują Ziemię, przybierając formę bohaterów gier komputerowych. Byli gracze - Sam Brenner (Adam Sandler), Will Cooper (Kevin James), Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) oraz Eddie “The Fire Blaster” Plant (Peter Dinklage) - muszą stawić im czoła i uratować naszą planetę przed zagładą.

SPRZEDAWCY (CLERKS (1994)) komedia, USA 1994

emisja: 23.11.2016 godz. 16:30

SPRZEDAWCY (CLERKS (1994)) komedia, USA 1994, 88 min., (15), reż. Kevin Smith, wyk. Brian O'Halloran, Jeff Anderson, Marilyn Ghigliotti, Lisa Spoonauer, Jason Mewes

Nietuzinkowa komedia o jednym szalonym dniu z życia dwóch sprzedawców. Nagrodzony w Cannes, kultowy debiut Kevina Smitha.

Dante (Brian O'Halloran) pracuje w lokalnym supermarkecie w New Jersey i szczerze nienawidzi swojej pracy. Jednak gdy szef niespodziewanie prosi go o zastępstwo, chłopak się zgadza. Dzięki temu może spotkać się ze swoim kumplem Randalem (Jeff Anderson), który pracuje w pobliskiej wypożyczalni wideo. Panowie spędzą ze sobą tego dnia dużo czasu – to bawiąc się, to rozmawiając, to obsługując klientów. Nie wiedzą, że w ciągu kilku najbliższych godzin ich życie bardzo się zmieni.

JAK BYĆ NORMALNĄ (REQUIREMENTS TO BE A NORMAL PERSON (AKA. REQUISITOS PARA SER UNA PERSONA NORMAL)) komedia, Hiszpania 2015

premiera: 24.11.2016 godz. 20:10

JAK BYĆ NORMALNĄ (REQUIREMENTS TO BE A NORMAL PERSON (AKA. REQUISITOS PARA SER UNA PERSONA NORMAL)) komedia, Hiszpania 2015, 82 min., (12), reż. Leticia Dolera, wyk. Leticia Dolera, Manuel Burque, Silvia Munt, Jordi Llodrà, Alexandra Jiménez

Po serii życiowych niepowodzeń trzydziestoletnia Maria nabiera przekonania, że coś jest z nią nie tak. Postanawia za wszelką cenę stać się „normalnym” człowiekiem.

Przekonana o swojej nietypowości María de las Montañas (Leticia Dolera) ma trzydzieści lat i jeden cel w życiu: stać się normalnym człowiekiem. Wcześniej jednak musi dowiedzieć się, co to właściwie znaczy. Kiedy w końcu udaje jej się przygotować listę pożądanych cech charakteryzujących „normalną osobę”, postanawia przystąpić do działania. Pomaga jej w tym Alex (Jordi Llodrà), dwudziestopięcioletni brat z zespołem Downa. Dziewczyna otrzymuje też pomoc od przypadkowo poznanego chłopaka o imieniu Borja (Manuel Burque).

DO NIEBA (ALOFT) dramat, Fr./Hiszp./Kan. 2014

premiera: 24.11.2016 godz. 21:35

DO NIEBA (ALOFT) dramat, Fr./Hiszp./Kan. 2014, 93 min., (12), reż. Claudia Llosa, wyk. Jennifer Connelly, Mélanie Laurent, Cillian Murphy, Oona Chaplin, Ian Tracey

Matka spotyka syna, którego opuściła w tajemniczych okolicznościach 20 lat wcześniej. Uduchowione kino z laureatką Oscara Jennifer Connelly w głównej roli.

Nana (Jennifer Connelly) jest cieszącą się sławą artystką i uzdrowicielką, która żyje na kole podbiegunowym. Pewnego dnia zjawia się u niej niezwykle dociekliwa kanadyjska dziennikarka (Mélanie Laurent). Razem z nią przybywa dorosły syn Nany – Ivan (Cillian Murphy) – którego opuściła w tajemniczych okolicznościach dwadzieścia lat wcześniej. Kobieta zmuszona jest nagle przewartościować swoje życie. Tym bardziej, że niezwykłe spotkanie po latach zmieni jej sposób myślenia o świecie.

WCIELENIE ZŁA (THE DORM) horror, USA 2014

premiera: 25.11.2016 godz. 22:15

WCIELENIE ZŁA (THE DORM) horror, USA 2014, 77 min., (18), reż. Rachel Talalay, wyk. Alexis Knapp, Cassie Steele, Jake Croker, Max Lloyd-Jones, Malti Chaudhary

Niepokojący horror o introwertycznej nastolatce, która po wyjeździe na uczelnię zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością.

Nieśmiała i niepewna siebie Vivian (Alexis Knapp) opuszcza rodzinne miasteczko, aby rozpocząć naukę na uniwersytecie. Nastolatka nie lubi swojego ciała i ma problemy z samooceną. W akademiku zaprzyjaźnia się z grupką studentów, którzy pomagają jej uzyskać nowy wygląd. W szybkim czasie dziewczyna przeobraża się we wzbudzającą pożądanie piękność. Pytanie tylko, jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

LOONEY TUNES ZNOWU W AKCJI (LOONEY TUNES: BACK IN ACTION) komedia, USA 2003

emisja: 26.11.2016 godz. 16:25

LOONEY TUNES ZNOWU W AKCJI (LOONEY TUNES: BACK IN ACTION) komedia, USA 2003, 88 min., (b/o), reż. Joe Dante, wyk. Brendan Fraser, Jenna Elfman, Steve Martin, Timothy Dalton, Heather Locklear

Królik Bugs i Kaczor Daffy jednoczą siły, aby ocalić świat. Animowana komedia z udziałem plejady filmowych gwiazd.

Szalona komedia o przygodach bohaterów popularnej serii kreskówek. Film łączy animację ze scenami aktorskimi. Kaczor Daffy traci pracę w Hollywood i wraz z przyjacielem (Brendan Fraser) wyrusza do Afryki ratować słynnego szpiega, uprowadzonego przez podstępnego pana Chairmana (Steve Martin). W ślad za nimi podążają Królik Bugs i kierowniczka wytwórni Warner Bros (Jenna Elfman)…

WSTRZĄS (CONCUSSION (2015)) dramat, USA 2015

premiera: 26.11.2016 godz. 22:15

WSTRZĄS (CONCUSSION (2015)) dramat, USA 2015, 118 min., (12), reż. Peter Landesman, wyk. Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks, Gugu Mbatha-Raw, David Morse

Niespodziewane odkrycie prowadzi nigeryjskiego lekarza do konfrontacji z działaczami Narodowej Ligi Amerykańskiego Futbolu.

Bennet Omalu (Will Smith) jest błyskotliwym neuropatologiem o nigeryjskich korzeniach, który pracuje jako koroner w amerykańskim Pittsburghu. Pewnego dnia lekarz zauważa zależność między wywołanymi morderczymi treningami urazami mózgów u futbolistów a ich skłonnością do depresji i samobójstw. To odkrycie prowadzi go do konfrontacji z NFL (National Football League), jedną z najbardziej wpływowych organizacji sportowych na świecie. Jej przedstawiciele zrobią wszystko, żeby go zniszczyć.

KOMUNIA (KOMUNIA (AKA. COMMUNION)) dokumentalny, Polska 2016

premiera: 27.11.2016 godz. 23:15

KOMUNIA (KOMUNIA (AKA. COMMUNION)) dokumentalny, Polska 2016, 72 min., (12), reż. Anna Zamecka

Nagrodzony na MFF w Locarno polski film dokumentalny produkcji HBO Europe będący poruszająca opowieścią o dorastaniu.

14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką, a przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii świętej brata, 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

WIZYTA U APRIL (PIECES OF APRIL) komediodramat, USA 2003

emisja: 30.11.2016 godz. 16:50

WIZYTA U APRIL (PIECES OF APRIL) komediodramat, USA 2003, 77 min., (12), reż. Peter Hedges, wyk. Katie Holmes, Patricia Clarkson, Oliver Platt, Derek Luke, Alison Pill

21-letnia April zaprasza dawno niewidzianą rodzinę na Święto Dziękczynienia. Jej matka jest śmiertelnie chora i dziewczyna ma ostatnią szansę, by się z nią spotkać.

21-letnia April Burns (Katie Holmes) dawno temu opuściła bez żalu rodzinny dom i nie utrzymuje kontaktu z bliskimi. Gdy okazuje się, że jej matka jest śmiertelnie chora, April postanawia zaprosić wszystkich na obiad z okazji Święta Dziękczynienia. Planuje cudowny, ciepły wieczór przy suto zastawionym stole, jednak od samego początku wszystko idzie źle. Jej kuchenka nagle odmawia posłuszeństwa i zdesperowana dziewczyna zmuszona jest szukać pomocy u swoich sąsiadów. Tymczasem państwo Burns (Patricia Clarkson, Oliver Platt), w asyście babci (Alice Drummond) i dwójki młodszych dzieci (Alison Pill, John Gallagher), z niemałym trudem i w paskudnych humorach pakują się do samochodu i wyruszają do Nowego Jorku. Wszystko wskazuje na to, że ich przyjazd okaże się kompletną klapą...

SERIALE

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 3 (THE YOUNG POPE EP. 03) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 04.11.2016 godz. 20:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 4 (THE YOUNG POPE EP. 04) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 04.11.2016 godz. 21:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 5 (THE YOUNG POPE EP. 05) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 11.11.2016 godz. 20:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 6 (THE YOUNG POPE EP. 06) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 11.11.2016 godz. 21:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 7 (THE YOUNG POPE EP. 07) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 18.11.2016 godz. 20:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 8 (THE YOUNG POPE EP. 08) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 18.11.2016 godz. 21:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 9 (THE YOUNG POPE EP. 09) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 25.11.2016 godz. 20:10

MŁODY PAPIEŻ, ODC. 10 (THE YOUNG POPE EP. 10) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016

premiera: 25.11.2016 godz. 21:10

MŁODY PAPIEŻ (THE YOUNG POPE) serial obyczajowy, Wł./kopr. 2016, (15), reż. Paolo Sorrentino, wyk. Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cécile De France

Serial w reżyserii laureata Oscara Paolo Sorrentino opowiadający historię Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła. W roli głównej nominowany do dwóch Oscarów Jude Law.

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i Canal+. Uznany za wydarzenie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji – serial w reżyserii Paolo Sorrentino (Młodość, Wielkie piękno) to produkcja, w której główną rolę odgrywa dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law (Grand Budapest Hotel, Morze Czarne). Na ekranie pojawią się również: zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów Diane Keaton (Kochajmy się od święta, Annie Hall), Silvio Orlando (Ojciec Giovanny), Javier Cámara (Przelotni kochankowie), Scott Shepherd (Jason Bourne), Cécile de France (seria filmów Smak życia), Ludivine Sagnier (Miłość i turbulencje), Toni Bertorelli (Włoski kochanek) oraz James Cromwell (Artysta).

NIEPEWNE, ODC. 5 (INSECURE EP. 05) serial komediowy, USA 2016

premiera: 07.11.2016 godz. 21:40

NIEPEWNE, ODC. 6 (INSECURE EP. 06) serial komediowy, USA 2016

premiera: 14.11.2016 godz. 21:40

NIEPEWNE, ODC. 7 (INSECURE EP. 07) serial komediowy, USA 2016

premiera: 21.11.2016 godz. 21:40

NIEPEWNE, ODC. 8 (INSECURE EP. 08) serial komediowy, USA 2016

premiera: 28.11.2016 godz. 21:40

NIEPEWNE (INSECURE) serial komediowy, USA 2016, (12), wyk. Issa Rae, Yvonne Orji, Jay Ellis, Lisa Joyce

Stworzony przez Issę Rae i Larry’ego Wilmore’a serial HBO opowiada o zmaganiach z życiem niepewnej siebie, dwudziestokilkuletniej Afroamerykanki.

Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką, która mieszka w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie patrząc na różnego rodzaju konwenanse. Chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji).

Błyskotliwy i pełen autentyzmu serial komediowy o życiu współczesnych młodych Afroamerykanek. Ich przyjaźniach, doświadczeniach, radościach i kłopotach. Jego pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana Issa Rae (serial First). Sławę przyniosły jej strona internetowa The Misadventures Of Awkward Black Girl oraz kanał na YouTube (ponad 200 tys. obserwatorów i 20 milionów odtworzeń). Obok niej w produkcji występują Yvonne Orji (serial Love That Girl!), Jay Ellis (serial Zasady gry) oraz Lisa Joyce (Nigdy nie jest za późno). Obraz jest porównywany już z kultowym serialem HBO Dziewczyny. Pierwszy sezon składa się z ośmiu półgodzinnych odcinków.

ROZWÓD, ODC. 5 (DIVORCE EP. 05 - GUSTAV) serial komediowy, USA 2016

premiera: 07.11.2016 godz. 21:10

ROZWÓD, ODC. 6 (DIVORCE EP. 06 - CHRISTMAS) serial komediowy, USA 2016

premiera: 14.11.2016 godz. 21:10

ROZWÓD, ODC. 7 (DIVORCE EP. 07 - WEEKEND PLANS) serial komediowy, USA 2016

premiera: 21.11.2016 godz. 21:10

ROZWÓD, ODC. 8 (DIVORCE EP. 08 - CHURCH) serial komediowy, USA 2016

premiera: 28.11.2016 godz. 21:10

ROZWÓD (DIVORCE) serial komediowy, USA 2016, (12), wyk. Sarah Jessica Parker, Thomas Haden Church, Molly Shannon, Talia Balsam, Tracy Letts

Nowy serial HBO z Sarah Jessicą Parker w roli dojrzałej kobiety, która postanawia rozstać się ze swoim mężem.

Frances (Sarah Jessica Parker) zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i dochodzi do wniosku, że jej małżeństwo z Robertem (Thomas Haden Church) nie ma już przed sobą żadnej przyszłości. Kobieta marzy o nowym początku i prosi męża o rozwód. Mężczyzna jest zdziwiony i urażony. Próbuje zrozumieć motywy żony i przekonać ją do zmiany zdania. Kiedy to nie pomaga, wpada w złość. Frances szybko uzmysławia sobie, że rozstanie nie będzie tak łatwe, jak jej się to początkowo wydawało.

Laureatka czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker (serial HBO Seks w wielkim mieście) powraca do HBO w słodko-gorzkim serialu opowiadającym o małżeństwie z długoletnim stażem, które decyduje się na rozwód. Obok niej występują nominowany do Oscara Thomas Haden Church (Bezdroża), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Molly Shannon (Maria Antonina), Talia Balsam (serial Mad Men) oraz Tracy Letts (serial Homeland). Pomysłodawczynią serialu jest Sharon Horgan (serial Catastrophe).

WESTWORLD, ODC. 6 (WESTWORLD EP. 06 - THE ADVERSARY) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016

premiera: 06.11.2016 godz. 03:00

WESTWORLD, ODC. 7 (WESTWORLD EP. 07 - TROMPE L'OEIL) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016

premiera: 13.11.2016 godz. 03:00

WESTWORLD, ODC. 8 (WESTWORLD EP. 08 - TRACE DECAY) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016

premiera: 21.11.2016 godz. 20:10

WESTWORLD, ODC. 9 (WESTWORLD EP. 09 - THE WELL-TEMPERED CLAVIER) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016

premiera: 27.11.2016 godz. 03:00

WESTWORLD (WESTWORLD) serial obyczajowy/science fiction, USA 2016, (18), wyk. Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Ed Harris, James Marsden, Thandie Newton

Dziesięcioodcinkowy serial HBO Westworld to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. To opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

Twórcami serialu są Jonathan Nolan (Interstellar, Mroczny Rycerz, Impersonalni) oraz Lisa Joy (Gdzie pachną stokrotki, Tożsamość szpiega), którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów. Nolan jest także reżyserem serialu. W głównych rolach w serialu Westworld występują Anthony Hopkins (nagrodzony Oscarem za rolę Hannibala Lectera w thrillerze Milczenie owiec, nominowany do nagrody Akademii Filmowej za role w dramatach Okruchy dnia, Nixon i Amistad), Ed Harris (zdobywca dwóch Złotych Globów, nominowany do Oscara za role w obrazach Pollock i Apollo 13), Evan Rachel Wood (nominowana do Złotego Globu za serial Trzynastka oraz do nagrody Emmy i Złotego Globu za miniserial HBO Mildred Pierce), James Marsden (filmy z serii X-Men), Thandie Newton (Miasto gniewu, Mission: Impossible II) oraz Jeffrey Wright (film HBO Nominacja, zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu za rolę w miniserialu HBO Anioły w Ameryce). Inspiracją dla twórców był kultowy obraz Michaela Crichtona z 1973 roku pt. Świat Dzikiego Zachodu.

04-11-2016

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.

Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.Nie pokazuj tej wiadomości ponownie