close
premiera
 
55033_-_254

Premiery HBO (maj 2017)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami maja w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE? (LOVE AND FRIENDSHIP) komedia romantyczna, Fr./Hol./Irl. 2015

premiera: 07.05.2017 godz. 20:10

PRZYJAŹŃ CZY KOCHANIE? (LOVE AND FRIENDSHIP) komedia romantyczna, Fr./Hol./Irl. 2015, 90 min., (12), reż. Whit Stillman, wyk. Kate Beckinsale, Chloë Sevigny, Xavier Samuel, Stephen Fry, Tom Bennett

Błyskotliwa adaptacja młodzieńczej powieści Jane Austen. Pełna intryg i ciętego humoru historia ponętnej wdowy, która snuje ambitne matrymonialne plany.

Osiemnastowieczna Anglia, posiadłość Churchill. Lady Susan Vernon (Kate Beckinsale) jest piękną i inteligentną wdową, która marzy tylko o jednym. Kobieta chciałaby znaleźć dla siebie i swojej wrażliwej córki Frederiki (Morfydd Clark) bogatych mężów. Wykorzystuje w tym celu cały swój spryt i wdzięk. Z pomocą przychodzi jej również wierna przyjaciółka Alicia Johnson (Chloë Sevigny). Jednak dwóch przebiegłych mężczyzn – urodziwy Reginald DeCourcy (Xavier Samuel) i zamożny Sir James Martin (Tom Bennett) – komplikuje plany Susan.

MÓJ PRZYJACIEL SMOK (PETE'S DRAGON (2016)) familijny, USA 2016

premiera: 14.05.2017 godz. 20:10

MÓJ PRZYJACIEL SMOK (PETE'S DRAGON (2016)) familijny, USA 2016, 99 min., (12), reż. David Lowery, wyk. Bryce Dallas Howard, Oakes Fegley, Robert Redford, Wes Bentley, Karl Urban

Porywające przygody osieroconego dziesięciolatka, który przyjaźni się z wielkim zielonym smokiem.

Miejscowy rzeźbiarz, pan Meacham (Robert Redford), od lat opowiada dzieciom bajkę o groźnym smoku zamieszkującym lasy zachodniego wybrzeża Ameryki. Jego córka Grace (Bryce Dallas Howard) pracuje jako strażniczka leśna i uważa tę historię za mało prawdopodobną. Pewnego dnia jednak poznaje dziesięciolatka (Oakes Fegley), który twierdzi, że mieszka w lesie bez rodziców, a jego jedynym przyjacielem jest wielki zielony smok o imieniu Elliott. Kobieta postanawia odkryć prawdę o chłopcu i jego tajemniczym przyjacielu.

ARCYOSZUST (THE WIZARD OF LIES) dramat, USA 2017

premiera: 21.05.2017 godz. 20:10

ARCYOSZUST (THE WIZARD OF LIES) dramat, USA 2017, 133 min., (15), reż. Barry Levinson, wyk. Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Kristen Connolly, Lily Rabe, Hank Azaria

Produkcja HBO z Robertem De Niro w roli Berniego Madoffa, autora wielkiego finansowego przekrętu, który został skazany na 150 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej.

Bernie Madoff (Robert De Niro) był jednym z najbardziej wpływowych doradców inwestycyjnych w USA. Dobra passa finansisty kończy się w grudniu 2008 roku, gdy wybucha wielki skandal z jego udziałem. Mężczyzna zostaje aresztowany przez FBI. Po trwającym niespełna rok procesie biznesmen trafia za kratki z wyrokiem 150 lat pozbawienia wolności za stworzenie piramidy finansowej. Poszkodowanych jest ok. 13,5 tys. indywidualnych inwestorów oraz organizacji. Ich łączne straty szacuje się na miliardy dolarów. Tłem historii krętactw i kłamstw Madoffa oraz jego prób zatuszowania skandalu staje się dramat żony i synów finansisty, którzy nagle stają się obiektem powszechnej krytyki.

RODZINA FANGÓW (THE FAMILY FANG) dramat, USA 2015

premiera: 28.05.2017 godz. 20:10

RODZINA FANGÓW (THE FAMILY FANG) dramat, USA 2015, 102 min., (12), reż. Jason Bateman, wyk. Nicole Kidman, Jason Bateman, Christopher Walken, Kathryn Hahn, Marin Ireland

Rodzeństwo Fangów wraca do rodzinnego domu w poszukiwaniu rodziców, którzy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

Annie (Nicole Kidman) i Baxter (Jason Bateman) są dziećmi kontrowersyjnej pary performerów. Oboje mają za złe rodzicom, że w dzieciństwie wielokrotnie wykorzystywali ich na potrzeby swojej sztuki. Obwiniają ich też o swoje problemy w dorosłym życiu. Pewnego dnia okazuje się, że starzejący się już artyści (Christopher Walken i Maryann Plunkett) zaginęli. Policja rozpoczyna poszukiwania. Baxter spodziewa się najgorszego. Annie natomiast podejrzewa, że jest to kolejny wygłup rodziców.

PROPOZYCJE TYGODNIA

MINUTA CISZY (A MINUTE'S SILENCE (AKA. SCHWEIGEMINUTE)) melodramat, Niemcy 2016

premiera: 04.05.2017 godz. 20:10

MINUTA CISZY (A MINUTE'S SILENCE (AKA. SCHWEIGEMINUTE)) melodramat, Niemcy 2016, 89 min., (12), reż. Thorsten Schmidt, wyk. Jonas Nay, Julia Koschitz, Uwe Preuss, Johannes Allmayer, Henny Reents

Telewizyjna adaptacja powieści Siegfrieda Lenza. Przejmująca historia nastolatka, który zakochał się do szaleństwa w starszej od siebie kobiecie.

Koniec lata w małym nadbałtyckim miasteczku. Tuż przed początkiem roku szkolnego między osiemnastoletnim Christianem (Jonas Nay) a nauczycielką angielskiego, Stellą Petersen (Julia Koschitz), niespodziewanie wybucha gorące uczucie. Każde z nich jest zaskoczone obrotem sytuacji. Kiedy jednak chłopak zaczyna planować ich wspólną przyszłość, przestraszona kobieta postanawia zakończyć związek. Nastolatek jest zrozpaczony. Wkrótce dochodzi do tragedii, która na zawsze zmieni jego życie.

ATAK NA DZIELNICĘ (ATTACK THE BLOCK) komedia akcji, Fr./W.Bryt. 2011

emisja: 05.05.2017 godz. 21:15

ATAK NA DZIELNICĘ (ATTACK THE BLOCK) komedia akcji, Fr./W.Bryt. 2011, 85 min., (18), reż. Joe Cornish, wyk. Jodie Whittaker, John Boyega, Alex Esmail, Franz Drameh, Leeon Jones

Obsypana nagrodami komedia opowiada o młodzieżowym gangu, który próbuje odeprzeć atak groźnych przybyszy z kosmosu.

Południowy Londyn, jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic w mieście. Członkowie młodzieżowego gangu zajmującego się drobną przestępczością i kierowanego przez niejakiego Mosesa (John Boyega) są świadkami upadku meteorytu, z którego wydostają się na powierzchnię monstrualne, krwiożercze istoty. Moses i jego banda stają do walki z kosmicznymi najeźdźcami. Ich twierdzą i schronieniem będzie rodzinna kamienica. Czy uda im się wyjść cało z opresji i uratować planetę przed zagładą?

CZEKOLADA (CHOCOLAT) komedia romantyczna, USA/W.Bryt. 2000

emisja: 11.05.2017 godz. 16:40

CZEKOLADA (CHOCOLAT) komedia romantyczna, USA/W.Bryt. 2000, 117 min., (12), reż. Lasse Hallström, wyk. Juliette Binoche, Johnny Depp, Judi Dench, Alfred Molina, Lena Olin

Rok 1959. Tajemnicza Vianne przyjeżdża do małego francuskiego miasta, by otworzyć sklep z czekoladą. Pięć nominacji do Oscara.

Francja, koniec lat pięćdziesiątych. Vianne (Juliette Binoche) przyjeżdża wraz z kilkuletnią córką do małego, spokojnego miasta, w którym rządzi konserwatywny burmistrz, hrabia de Reynaud (Alfred Molina). Kobieta jest bardzo tajemnicza - nikt nie wie, skąd przyjechała ani co się stało z ojcem jej dziecka. Vianne otwiera sklep z czekoladą, a jej słodkości budzą w mieszkańcach miasteczka nieznane dotąd pragnienia. Sprawy się komplikują, gdy w okolicy pojawia się grupa Romów, wśród których jest przystojny Roux (Johnny Depp).

ŚWIĄTECZNA NOC W BARCELONIE (BARCELONA CHRISTMAS NIGHT) komedia romantyczna, Hiszpania 2015

premiera: 11.05.2017 godz. 20:10

ŚWIĄTECZNA NOC W BARCELONIE (BARCELONA CHRISTMAS NIGHT) komedia romantyczna, Hiszpania 2015, 101 min., (12), reż. Dani De La Orden, wyk. Alberto San Juan, Miki Esparbé, Berto Romero, Alex Monner, Bárbara Santa-Cruz

Sześć splatających się historii miłosnych, które rozgrywają się podczas Bożego Narodzenia w pełnej magii, zimowej Barcelonie.

Carlesowi i Laurze urodziło się długo wyczekiwane pierwsze dziecko. Para szybko jednak uświadamia sobie, że rodzicielstwo nie jest łatwe. Będąca w kwiecie wieku Carme dochodzi do wniosku, że Boże Narodzenie to idealny moment, żeby powiedzieć rodzinie o swoim nowym związku. Adrián i Angel są współlokatorami, którzy dzielą się dosłownie wszystkim. Czy jednak posiadanie wspólnej dziewczyny nie okaże się dla nich zbyt dużym wyzwaniem? Niepoprawnie romantyczny Oscar ma jeden cel – zaliczyć przelotną znajomość bez emocjonalnego zaangażowania. Jaume natomiast spotka w sklepie młodą Francuzkę, dzięki której przypomni sobie swoją ukochaną sprzed blisko pięćdziesięciu lat.

NOTATKI DLA CÓRKI (STICKY NOTES) dramat, USA 2016

premiera: 12.05.2017 godz. 21:30

NOTATKI DLA CÓRKI (STICKY NOTES) dramat, USA 2016, 93 min., (12), reż. Amanda Sharp, wyk. Ray Liotta, Rose Leslie, Gina Rodriguez, Carmen Tonry, Justin Bartha

Słodko-gorzka opowieść o aspirującej tancerce, która musi zastanowić się nad swoim życiem i priorytetami.

Athena (Rose Leslie) jest utalentowaną tancerką, która próbuje zrobić karierę w Los Angeles. Pewnego dnia niespodziewanie odzywa się do niej ojciec (Ray Liotta). Mówi jej, że jest chory na raka i prosi, żeby dziewczyna wróciła na Florydę. Zajmowanie się schorowanym mężczyzną szybko okazuje się ogromnym wyzwaniem. Kiedy przed Atheną pojawia się szansa wzięcia udziału w niezwykłym tanecznym projekcie, dwudziestopięciolatka bez zastanowienia wraca do Miasta Aniołów.

POWRÓT DO MAMY (RETOUR CHEZ MA MERE) komedia, Francja 2016

premiera: 13.05.2017 godz. 18:35

POWRÓT DO MAMY (RETOUR CHEZ MA MERE) komedia, Francja 2016, 87 min., (12), reż. Éric Lavaine, wyk. Alexandra Lamy, Josiane Balasko, Mathilde Seigner, Philippe Lefebvre, Jérôme Commandeur

Bezrobotna architektka w średnim wieku wraca na pewien czas do domu swojej starzejącej się matki. Słodko-gorzka komedia o skomplikowanych rodzinnych relacjach.

Czterdziestoletnia architektka Stéphanie (Alexandra Lamy) właśnie straciła pracę. W tej sytuacji postanawia wrócić do rodzinnego domu i zamieszkać na pewien czas ze starzejącą się matką (Josiane Balasko). Nie jest to dla niej łatwe. W mieszkaniu jest stanowczo za ciepło. Drażnią ją też staromodnie umeblowane wnętrza oraz ciągłe wykłady matki na temat tego, jak jej dorosła córka powinna się zachowywać. Dla obydwu kobiet życie pod jednym dachem stanowi nie lada wyzwanie. Kiedy pewnego dnia rodzeństwo Stéphanie (Mathilde Seigner, Jérôme Commandeur i Philippe Lefèbvre) przyjeżdża do domu na rodzinną kolację, na światło dzienne zaczynają wychodzić długo skrywane sekrety.

COUNTRY STRONG (COUNTRY STRONG) dramat, USA 2010

emisja: 18.05.2017 godz. 16:30

COUNTRY STRONG (COUNTRY STRONG) dramat, USA 2010, 113 min., (12), reż. Shana Feste, wyk. Gwyneth Paltrow, Tim McGraw, Garrett Hedlund, Leighton Meester, Marshall Chapman

Początkujący piosenkarz wyrusza na wspólne tournée z byłą gwiazdą muzyki country, która marzy o powrocie na szczyt. Wybucha między nimi płomienny romans.

Młody piosenkarz Beau Hutton (Garrett Hedlund) poznaje byłą gwiazdę muzyki country Kelly Canter (Gwyneth Paltrow). Zmagająca się z uzależnieniem od alkoholu kobieta jest świeżo po terapii odwykowej i planuje powrót na scenę. Między nią a Beau rodzi się silne uczucie. Para postanawia ruszyć razem w trasę koncertową po Stanach. Jej organizatorem jest mąż, a zarazem menadżer Kelly – James (Tim McGraw). W tournée towarzyszy im także miss piękności Chiles Stanton (Leighton Meester), która stawia swoje pierwsze kroki w show-biznesie. Czy wspólna podróż zmieni ich życie?

WIELKIE WINO (FIRST GROWTH (AKA. PREMIERS CRUS)) dramat, Francja 2015

premiera: 18.05.2017 godz. 20:10

WIELKIE WINO (FIRST GROWTH (AKA. PREMIERS CRUS)) dramat, Francja 2015, 93 min., (12), reż. Jérôme Le Maire, wyk. Gérard Lanvin, Jalil Lespert, Alice Taglioni, Laura Smet, Lannick Gautry

Wciągająca historia ambitnego chłopaka, który stara się ze wszystkich sił odbudować rodzinny interes.

Od czasów rewolucji francuskiej rodzina Maréchal zajmuje się prowadzeniem jednej z najlepiej prosperujących winnic w Burgundii. Niestety, ostatnio interes nie idzie jednak najlepiej. Obecny właściciel, François Maréchal (Gérard Lanvin), czuje się wypalony. Jego syn Charles (Jalil Lespert) kilka lat wcześniej opuścił rodzinny dom i przeprowadził się do Paryża, gdzie jest odnoszącym sukcesy znawcą win. Gdy okazuje się, że rodzinny biznes stoi na skraju bankructwa, marnotrawny syn postanawia wrócić do Burgundii. Szybko przekonuje się, że produkcja wina jest znacznie trudniejsza niż jego testowanie.

BRACIA DASSLER: NA ZAWSZE RYWALE, CZ. 1 (RIVALS FOREVER - THE SNEAKER BATTLE (AKA. DIE DASSLERS), PART 1) biograficzny, Niemcy 2016

premiera: 19.05.2017 godz. 21:10

BRACIA DASSLER: NA ZAWSZE RYWALE, CZ. 1 (RIVALS FOREVER - THE SNEAKER BATTLE (AKA. DIE DASSLERS), PART 1) biograficzny, Niemcy 2016, 88 min., (12), reż. Cyrill Boss, Philipp Stennert, wyk. Christian Friedel, Hanno Koffler, Hannah Herzsprung, Alina Levshin, Rafael Gareisen

Pierwsza część ekscytującej opowieści o braciach, którzy stoją za sukcesem dwóch słynnych sportowych marek – Adidasa i Pumy.

Lata dwudzieste ubiegłego wieku. Dwaj pochodzący z małego niemieckiego miasteczka bracia – Adi (Christian Friedel) i Rudi Dasslerowie (Hanno Koffler) – zaczynają produkować obuwie sportowe. Dzieli ich prawie wszystko. Pierwszy jest zafascynowanym rzemiosłem introwertykiem. Drugi natomiast to przebojowy wizjoner o duszy przedsiębiorcy. Z czasem różnice między nimi okazują się nie do przejścia. Ciągłe kłótnie i nieporozumienia kładą się coraz większym cieniem na ich współpracy. W końcu dochodzi do rozłamu, którego efektem jest powstanie dwóch znanych na całym świecie marek – Adidasa i Pumy.

BRACIA DASSLER: NA ZAWSZE RYWALE, CZ. 2 (RIVALS FOREVER - THE SNEAKER BATTLE (AKA. DIE DASSLERS), PART 2) biograficzny, Niemcy 2016

premiera: 26.05.2017 godz. 21:10

BRACIA DASSLER: NA ZAWSZE RYWALE, CZ. 2 (RIVALS FOREVER - THE SNEAKER BATTLE (AKA. DIE DASSLERS), PART 2) biograficzny, Niemcy 2016, 88 min., (12), reż. Cyrill Boss, Philipp Stennert, wyk. Christian Friedel, Hanno Koffler, Hannah Herzsprung, Alina Levshin, Rafael Gareisen

Druga część ekscytującej opowieści o braciach, którzy stoją za sukcesem dwóch słynnych sportowych marek – Adidasa i Pumy.

Lata dwudzieste ubiegłego wieku. Dwaj pochodzący z małego niemieckiego miasteczka bracia – Adi (Christian Friedel) i Rudi Dasslerowie (Hanno Koffler) – zaczynają produkować obuwie sportowe. Dzieli ich prawie wszystko. Pierwszy jest zafascynowanym rzemiosłem introwertykiem. Drugi natomiast to przebojowy wizjoner o duszy przedsiębiorcy. Z czasem różnice między nimi okazują się nie do przejścia. Ciągłe kłótnie i nieporozumienia kładą się coraz większym cieniem na ich współpracy. W końcu dochodzi do rozłamu, którego efektem jest powstanie dwóch znanych na całym świecie marek – Adidasa i Pumy.

TO MUSISZ BYĆ TY (IT HAD TO BE YOU (2015)) komedia, USA 2015

premiera: 20.05.2017 godz. 21:10

TO MUSISZ BYĆ TY (IT HAD TO BE YOU (2015)) komedia, USA 2015, 77 min., (15), reż. Sasha Gordon, wyk. Cristin Milioti, Dan Soder, Halley Feiffer, Mark Gessner, Kate Simses

Zbliżająca się do trzydziestki dziewczyna wpada w panikę, gdy ukochany postanawia poprosić ją o rękę.

Sonia (Cristin Milioti) jest początkującą kompozytorką, która zawsze marzyła o pełnym przygód i wrażeń życiu. Jej priorytetem nigdy nie było wyjście za mąż i organizowanie wielkiego wesela. Pewnego dnia dziewczyna zostaje zaskoczona przez swojego partnera Chrisa (Dan Soder), który niespodziewanie prosi ją o rękę. Sonia wpada w panikę. Zupełnie nie wie, jak się zachować. Obawia się, że jeśli zdecyduje się wyjść za mąż, dołączy do grona swoich smutnych koleżanek i pogrzebie na zawsze marzenia o niezależności. Jaką decyzję ostatecznie podejmie?

NIEBO (HEAVEN (2002)) dramat, Niem./kopr. 2002

emisja: 25.05.2017 godz. 17:10

NIEBO (HEAVEN (2002)) dramat, Niem./kopr. 2002, 94 min., (15), reż. Tom Tykwer, wyk. Cate Blanchett, Giovanni Ribisi, Remo Girone, Stefania Rocca, Alessandro Sperduti

Cate Blanchett w roli zdesperowanej kobiety, która zostaje oskarżona o zamach bombowy. Intrygujące kino na podstawie scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza.

Turyn, Włochy. 29-letnia Phillipa (Cate Blanchett) jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii nauczycielką angielskiego, która pewnego dnia decyduje się na desperacki krok. Kobieta chce zabić dealera narkotyków odpowiedzialnego za śmierć jej męża. Wszystko ma precyzyjnie obmyślone. Przychodzi do jego biura z bombą zegarową i umieszcza ją w koszu na śmieci. Niestety, w wybuchu giną cztery przypadkowe osoby. Policja uparcie doszukuje się w tragicznym wydarzeniu znamion aktu terrorystycznego. Phillipa trafia do aresztu. Jej tłumaczem zostaje młody karabinier Filippo (Giovanni Ribisi).

SZALENI W MIŁOŚCI (EPERDUMENT (AKA. DOWN BY LOVE)) melodramat, Belg./Fr. 2016

premiera: 25.05.2017 godz. 20:10

SZALENI W MIŁOŚCI (EPERDUMENT (AKA. DOWN BY LOVE)) melodramat, Belg./Fr. 2016, 110 min., (15), reż. Pierre Godeau, wyk. Guillaume Gallienne, Adèle Exarchopoulos, Stéphanie Cléau, Aliénor Poisson, Cyrielle Martinez

Oparta na faktach historia pracownika więzienia, który wdaje się w namiętny romans ze swoją młodą podopieczną.

38-letni Jean Firmino (Guillaume Gallienne) pracuje jako opiekun w więzieniu dla kobiet, w którym cieszy się wzorową opinią. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze młodą, zbuntowaną Annę Amari (Adèle Exarchopoulos). Mężczyzna jest nią zafascynowany. Para szybko rozpoczyna namiętny romans. Jean nie jest w stanie kontrolować emocji, mimo że wie, że ten związek może zrujnować całą jego karierę.

JACK I JILL (JACK AND JILL) komedia, USA 2011

emisja: 27.05.2017 godz. 18:35

JACK I JILL (JACK AND JILL) komedia, USA 2011, 88 min., (12), reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Elodie Tougne, Rohan Chand

Zwariowana komedia z Adamem Sandlerem w podwójnej roli bliźniaczego rodzeństwa, które spotyka się z okazji Święta Dziękczynienia.

Jack i jego bliźniacza siostra Jill (w obu rolach Adam Sandler) z wyglądu są być może bardzo do siebie podobni, ale ich charaktery różnią się zasadniczo. Jack to odpowiedzialny ojciec rodziny z Los Angeles, Jill natomiast wiedzie szalone życie na nowojorskim Bronksie. Oboje od wielu lat nie potrafią się porozumieć. Kiedy Jill przyjeżdża do brata na Święto Dziękczynienia, atmosfera szybko robi się napięta, a wojna między rodzeństwem wydaje się nieunikniona.

SERIALE

POZOSTAWIENI III, ODC. 3 (THE LEFTOVERS III. EP. 03 - CRAZY WHITEFELLA THINKING) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 31.04.2017 godz. 03:00

POZOSTAWIENI III, ODC. 4 (THE LEFTOVERS III. EP. 04 - G'DAY MELBOURNE) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 07.05.2017 godz. 03:00

POZOSTAWIENI III, ODC. 5 (THE LEFTOVERS III. EP. 05 - IT'S A MATT, MATT, MATT, MATT WORLD) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 14.05.2017 godz. 03:00

POZOSTAWIENI III, ODC. 6 (THE LEFTOVERS III. EP. 06 - CERTIFIED) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 21.05.2017 godz. 03:00

POZOSTAWIENI III, ODC. 7 (THE LEFTOVERS III. EP. 07 - THE MOST POWERFUL MAN IN THE WORLD) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 28.05.2017 godz. 03:00

POZOSTAWIENI III (THE LEFTOVERS III) serial obyczajowy, USA 2017, wyk. Justin Theroux, Carrie Coon, Amy Brenneman, Kevin Carroll, Christopher Eccleston

Trzecia odsłona intrygującego serialu HBO – opowieści o świecie, z którego nagle zniknęło 2% populacji.

W ostatnim sezonie, cztery lata po wydarzeniach sezonu drugiego, rodziny Garveyów i Murphych jednoczą się, desperacko poszukując systemu wartości, który pozwoliłby im wytłumaczyć to, tego czego w rzeczywistości wyjaśnić się nie da. Tymczasem w powietrzu wisi zapowiedź wielkich wydarzeń, które dopiszą finał tajemniczej historii Nagłego Zniknięcia dwóch procent ludzkości sprzed prawie siedmiu lat. Właśnie to wydarzenie kilka lat wcześniej wywróciło życie bohaterów do góry nogami i sprawiło, że przeprowadzili się na Antypody.

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 2 (SILICON VALLEY IV. EP. 02 - TERMS OF SERVICE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 31.04.2017 godz. 04:00

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 3 (SILICON VALLEY IV. EP. 03 - INTELLECTUAL PROPERTY) serial komediowy, USA 2017

premiera: 07.05.2017 godz. 04:00

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 4 (SILICON VALLEY IV. EP. 04 - TEAMBUILDING EXERCISE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 14.05.2017 godz. 04:00

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 5 (SILICON VALLEY IV. EP. 05 - THE BLOOD BOY) serial komediowy, USA 2017

premiera: 21.05.2017 godz. 04:00

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 6 (SILICON VALLEY IV. EP. 06 - CUSTOMER SERVICE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 28.05.2017 godz. 04:00

DOLINA KRZEMOWA IV, ODC. 1 (SILICON VALLEY IV. EP. 01 - SUCCESS FAILURE) serial komediowy, USA 2017, 30 min., reż. Mike Judge, wyk. Thomas Middleditch, T.J. Miller, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr

Czwarty sezon kapitalnego serialu HBO, którego bohaterami są niepoprawni marzyciele z Doliny Krzemowej.

Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Kilku mieszkających w Kalifornii kumpli, którzy są specjalistami od nowych technologii, niezmiennie pragnie osiągnąć sukces w świecie wielkiego biznesu. Ich liderem jest genialny programista Richard Hendricks (Thomas Middleditch), ale praca w zespole indywidualistów to nieustające wyzwanie. Czy uda im się podbić świat nowoczesnych technologii?

FIGURANTKA VI, ODC. 3 (VEEP VI. EP. 03 - GEORGIA) serial komediowy, USA 2017

premiera: 31.04.2017 godz. 04:30

FIGURANTKA VI, ODC. 4 (VEEP VI. EP. 04) serial komediowy, USA 2017

premiera: 07.05.2017 godz. 04:30

FIGURANTKA VI, ODC. 5 (VEEP VI. EP. 05) serial komediowy, USA 2017

premiera: 14.05.2017 godz. 04:30

FIGURANTKA VI, ODC. 6 (VEEP VI. EP. 06) serial komediowy, USA 2017

premiera: 21.05.2017 godz. 04:30

FIGURANTKA VI, ODC. 7 (VEEP VI. EP. 07) serial komediowy, USA 2017

premiera: 28.05.2017 godz. 04:30

FIGURANTKA VI (VEEP VI) serial komediowy, USA 2017, wyk. Julia Louis-Dreyfus, Tony Hale, Anna Chlumsky, Matt Walsh, Reid Scott

Satyryczne spojrzenie na skomplikowany świat wielkiej polityki. Szósty sezon nagradzanego serialu HBO z brawurową Julią Louis-Dreyfus w roli głównej.

Prezydentura Seliny Meyer (Julia Louis-Dreyfus) nie trwała zbyt długo. Po przegranej musiała pogodzić się z faktem, że na nową liderkę wolnego świata i prezydenta Stanów Zjednoczonych została wybrana Laura Montez (Andrea Savage). Meyer musi teraz opuścić Biały Dom i odnaleźć się w nowej sytuacji. Co może robić kobieta, która wcześniej zajmowała stanowisko szefa najpotężniejszego mocarstwa na świecie?

TABU, ODC. 8 (TABOO EP. 08) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017

premiera: 05.05.2017 godz. 20:10

TABU (TABOO) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017, (18), wyk. Tom Hardy, David Hayman, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, Jessie Buckley

Intrygujący miniserial z Tomem Hardym w roli tajemniczego podróżnika, który powraca w rodzinne strony, aby objąć spadek po ojcu.

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. James ma przejąć spadek po zmarłym ojcu. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Dziedzictwo okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w nieprzyjaznym świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

ZŁOTE ŻYCIE II, ODC. 5 (ARANYELET II. EP. 05) serial obyczajowy, Węgry 2016

emisja: 06.05.2017 godz. 20:10

ZŁOTE ŻYCIE II, ODC. 6 (ARANYELET II. EP. 06) serial obyczajowy, Węgry 2016

emisja: 13.05.2017 godz. 20:10

ZŁOTE ŻYCIE II, ODC. 7 (ARANYELET II. EP. 07) serial obyczajowy, Węgry 2016

emisja: 20.05.2017 godz. 20:10

ZŁOTE ŻYCIE II, ODC. 8 (ARANYELET II. EP. 08) serial obyczajowy, Węgry 2016

emisja: 27.05.2017 godz. 20:10

ZŁOTE ŻYCIE II (ARANYELET II) serial obyczajowy, Węgry 2016, wyk. Szabolcs Thuróczy, Eszter Ónodi, Renátó Olasz, Laura Döbrösi, Zsolt Anger

Drugi sezon serialu HBO Europe o niegdyś niezwykle bogatej węgierskiej rodzinie Miklósi, która musi na nowo ułożyć sobie życie.

Rodzina Attili Miklósiego (Szabolcs Thuróczy) wiodła życie jak z reklamy. On sam był zamożnym przedsiębiorcą, a jego żona Janka (Eszter Ónodi) zajmowała się działalnością charytatywną. Razem z córką Mirą (Eszter Ónodi) i synem Markiem (Renátó Olas) tworzyli z pozoru modelową rodzinę. Problem jednak w tym, że Attila miał duże długi i teraz wszyscy muszą zaczynać od zera. Rodzina staje przed wyzwaniem odnalezienia się w nowej sytuacji.

ZAMĘT, ODC. 1 (QUARRY EP. 01 - YOU DON'T MISS YOUR WATER) serial kryminalny, USA 2016

premiera: 12.05.2017 godz. 20:10

ZAMĘT, ODC. 2 (QUARRY EP. 02 - FIGURE FOUR) serial kryminalny, USA 2016

premiera: 19.05.2017 godz. 20:10

ZAMĘT, ODC. 3 (QUARRY EP. 03 - A MOUTHFUL OF SPLINTERS) serial kryminalny, USA 2016

premiera: 26.05.2017 godz. 20:10

ZAMĘT (QUARRY) serial kryminalny, USA 2016, (18), wyk. Logan Marshall-Green, Jodi Balfour, Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird, Damon Herriman

Losy młodego mężczyzny, który powraca do rodzinnego Memphis z wojny w Wietnamie i próbuje odnaleźć się w normalnym życiu. Odrzucony przez bliskich, rozpoczyna współpracę z gangsterami.

USA, rok 1972. Żołnierz Mac "Quarry" Conway (Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest zniszczony psychicznie i fizycznie przez wojnę. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości. Pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od używek. Splot zdarzeń sprawia, że zaczyna współpracować z gangsterami, którzy odpowiedzialni są za szereg szemranych interesów nad brzegiem rzeki Missisipi.

TWIN PEAKS, CZ. 1 (TWIN PEAKS (2017) PART 01) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 22.05.2017 godz. 22:10

TWIN PEAKS, CZ. 2 (TWIN PEAKS (2017) PART 02) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 22.05.2017 godz. 23:10

TWIN PEAKS, CZ. 3 (TWIN PEAKS (2017) PART 03) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 29.05.2017 godz. 22:10

TWIN PEAKS, CZ. 4 (TWIN PEAKS (2017) PART 04) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 29.05.2017 godz. 23:10

TWIN PEAKS (TWIN PEAKS (2017)) serial obyczajowy, USA 2017, wyk. Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Everett McGill, Kyle MacLachlan, Sheryl Lee

Długo wyczekiwana nowa odsłona kultowego serialu, w całości wyreżyserowana przez Davida Lyncha, której akcja zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

Twin Peaks to jeden z najbardziej przełomowych i wpływowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Nowa produkcja SHOWTIME® zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana. W niezwykle wyczekiwanym nowym Twin Peaks widzowie zobaczą wielu znanych, powracających członków obsady, włącznie z Kylem Maclachlanem jako specjalnym agentem FBI. W serialu pojawi się również wiele nowych postaci.

18-częściowy serial Twin Peaks stworzony dla SHOWTIME® został napisany i wyprodukowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta ze wsparciem producentki Sabriny S. Sutherland. Nowy Twin Peaks został w całości wyreżyserowany przez Davida Lyncha.

GUERRILLA, ODC. 1 (GUERRILLA EP. 01) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 23.05.2017 godz. 19:10

GUERRILLA, ODC. 2 (GUERRILLA EP. 02) serial obyczajowy, USA 2017

emisja: 30.05.2017 godz. 19:15

GUERRILLA (GUERRILLA) serial obyczajowy, USA 2017, (15), wyk. Idris Elba, Freida Pinto, Babou Ceesay, Rory Kinnear, Patrick Gibson

Opowieść nagrodzonego Oscarem Johna Ridleya o parze czarnoskórych aktywistów, którzy walczą przeciwko niesprawiedliwości i uprzedzeniom rasowym w Londynie lat 70.

Zakochani w sobie, politycznie zaangażowani Marcus (Babou Ceesay) i Jas (Freida Pinto) walczą ramię w ramię o wolność i prawa swojej mniejszości, mając nadzieję na społeczną rewolucję w Londynie lat 70. Przeciwko nierównościom protestuje także – choć w odmienny sposób – inny aktywista (Idris Elba). Wszyscy oni zostają wkrótce namierzeni przez tajną komórkę wywiadowczą brytyjskiej policji – Black Power Desk. Jej zadaniem jest niszczenie w zarodku wszelkich form aktywizmu czarnoskórych obywateli. W swoich niejawnych i podstępnych działaniach organizacja ucieka się do ekstremalnych środków. W serialu przewodzi jej niedościgniony nadinspektor Nicholas Pence (Rory Kinnear).

Twórcą sześcioodcinkowego serialu Guerrilla jest wyróżniony Oscarem John Ridley (Zniewolony. 12 Years a Slave), który jest także scenarzystą większości odcinków. Autorom produkcji z powodzeniem udało się oddać ducha niespokojnych czasów. W obsadzie znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Idris Elba (Prometeusz), Babou Ceesay (Severance), Rory Kinnear (Black Mirror), Damian Verguson (Kłamstwo) i nominowana do BAFTY Freida Pinto (Slumdog. Milioner z ulicy). Guerrilla to nowa produkcja SHOWTIME®.

25-04-2017

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.

Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.Nie pokazuj tej wiadomości ponownie