close
premiera
 
54968_-_254

Premiery HBO (marzec 2017)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami marca w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

GDZIE JEST DORY (FINDING DORY) animowany, USA 2016

premiera: 05.03.2017 godz. 20:10

GDZIE JEST DORY (FINDING DORY) animowany, USA 2016, 94 min., (b/o), reż. Andrew Stanton, Angus MacLane

Znana z filmu Gdzie jest Nemo? cierpiąca na zaniki pamięci rybka Dory wyrusza do Kalifornii, by odnaleźć rodziców.

Dory jest uroczą rybką, którą cierpi na pewną przypadłość – brak pamięci krótkotrwałej. Gdy była mała, kochający rodzice z całych sił starali się ustrzec ją przed niebezpieczeństwem. Pewnego dnia jednak Dory wpadła w prąd oceaniczny, który porwał ją w nieznane. Teraz próbuje przypomnieć sobie swoją przeszłość i odnaleźć rodziców. Wyrusza do Kalifornii, a pomagają jej w tym przyjaciele: błazenek Marlin i jego synek Nemo, zgryźliwa ośmiornica Hank, narwalowaty Bailey, przekonany o tym, że cierpi na zaburzenia echolokacji, i Nadzieja, rekin wielorybi z wadą wzroku.

GRIMSBY (THE BROTHERS GRIMSBY (AKA. GRIMSBY)) komedia, Austral./USA/W.Bryt. 2016

premiera: 12.03.2017 godz. 20:10

GRIMSBY (THE BROTHERS GRIMSBY (AKA. GRIMSBY)) komedia, Austral./USA/W.Bryt. 2016, 80 min., (18), reż. Louis Leterrier, wyk. Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Isla Fisher, Rebel Wilson, Penélope Cruz

Angielski chuligan z małego miasteczka odnajduje po latach swojego brata, który okazuje się jednym z najlepszych agentów MI6.

Nobby (Sacha Baron Cohen) jest głupkowatym kibolem z małego miasteczka Grimsby. Mężczyzna ma dziewięcioro dzieci i najpiękniejszą dziewczynę w północnej Anglii (Rebel Wilson). Do pełni szczęścia brakuje mu tylko młodszego brata Sebastiana (Mark Strong), którego utracił w dzieciństwie, gdy chłopców adoptowały dwie różne rodziny. Nobby szuka go nieprzerwanie od dwudziestu ośmiu lat. Pewnego dnia odkrywa, że Sebastian jest brytyjskim agentem do zadań specjalnych, który właśnie wpakował się w ogromne kłopoty.

CICHA NOC (THE NIGHT BEFORE (AKA. X-MAS)) komedia, USA 2015

premiera: 19.03.2017 godz. 20:10

CICHA NOC (THE NIGHT BEFORE (AKA. X-MAS)) komedia, USA 2015, 98 min., (15), reż. Jonathan Levine, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen, Anthony Mackie, Lizzy Caplan, Jillian Bell

Trzech najlepszych kumpli zrobi wszystko, aby ich ostatnia wspólna impreza stała się niezapomnianym wydarzeniem.

Ethan (Joseph Gordon-Levitt), Isaac (Seth Rogen) i Chris (Anthony Mackie) są najlepszymi przyjaciółmi, którzy od lat pielęgnują pewien zwyczaj. Ich tradycją jest organizowanie wielkiej wigilijnej imprezy, o której mówi się przez kolejny rok. Lata lecą, a mężczyźni coraz bardziej dorastają. Ich życie zmienia się bezpowrotnie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne przyjęcie będzie ostatnie. Kumple zrobią więc wszystko, żeby było to niezapomniane wydarzenie.

GHOSTBUSTERS. POGROMCY DUCHÓW (GHOSTBUSTERS (2016)) komedia, USA 2016

premiera: 26.03.2017 godz. 20:10

GHOSTBUSTERS. POGROMCY DUCHÓW (GHOSTBUSTERS (2016)) komedia, USA 2016, 112 min., (12), reż. Paul Feig, wyk. Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Kate McKinnon, Leslie Jones, Chris Hemsworth

Feministyczna wersja komediowego hitu Ivana Reitmana. Gdy w Nowym Jorku zaczynają panoszyć się duchy, do akcji muszą wkroczyć nieustraszone badaczki zjawisk paranormalnych.

Erin Gilbert (Kristen Wiig) i Abby Bergman (Melissa McCarthy) to autorki książek o duchach. Są pełnymi pasji specjalistkami w dziedzinie zjawisk paranormalnych. Ich dorobek i praca nie są jednak doceniane przez środowisko naukowe. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na Manhattanie zaczynają panoszyć się duchy. Miasto szybko pogrąża się w chaosie. Abby i Erin bez chwili namysłu postanawiają wkroczyć do akcji.

PROPOZYCJE TYGODNIA

ANONIMUS (ANONYMOUS (AKA. SOUL OF THE AGE)) dramat, Niem./W.Bryt. 2011

emisja: 02.03.2017 godz. 20:10

ANONIMUS (ANONYMOUS (AKA. SOUL OF THE AGE)) dramat, Niem./W.Bryt. 2011, 125 min., (12), reż. Roland Emmerich, wyk. Rhys Ifans, Vanessa Redgrave, Joely Richardson, David Thewlis, Xavier Samuel

Fascynująca zagadka literacka: kto tak naprawdę był autorem dzieł przypisywanych Williamowi Szekspirowi? Sugestywny portret elżbietańskiej Anglii plus nominacja do Oscara za kostiumy.

Wielka Brytania, czasy elżbietańskie. Dwór w Londynie oplątany jest siecią politycznych intryg, których autorzy nie przebierają w środkach. Gra idzie o wysoką stawkę – chodzi o to, kto obejmie tron po ewentualnej śmierci królowej Elżbiety I (Vanessa Redgrave, w scenach retrospekcji Joely Richardson). Wśród kandydatów do tej roli są m.in. król Szkocji Jakub VI, popierany przez doradcę monarchini - potężnego Williama Cecila (David Thewlis), oraz faworyt i rzekomo nieślubny syn Elżbiety, hrabia Essex (Sam Reid). Tymczasem rośnie znaczenie pewnego pisarza, autora poruszających najbardziej aktualne problemy sztuk. Kim jest człowiek podpisujący swe dzieła nazwiskiem Williama Szekspira? Według jednej z hipotez genialny pisarz to tak naprawdę Edward de Vere (Rhys Ifans), 17. hrabia Oksfordu, który postanowił wykorzystać poezję do osiągnięcia celów politycznych.

NOCNY POŚCIG (RUN ALL NIGHT) film akcji, USA 2015

premiera: 03.03.2017 godz. 20:55

NOCNY POŚCIG (RUN ALL NIGHT) film akcji, USA 2015, 110 min., (18), reż. Jaume Collet-Serra, wyk. Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman, Boyd Holbrook, Bruce McGill

Pierwszorzędne kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. Starzejący się gangster musi zwrócić się przeciwko swojemu byłemu szefowi, aby ocalić syna i odkupić grzechy z przeszłości.

Jimmy Conlon (Liam Neeson), brooklyński gangster i płatny zabójca, powoli kończy karierę. Ma już 55 lat, jest zmęczony pracą, a policja coraz mocniej depcze mu po piętach. Czuje się związany ze swoimi współpracownikami, zwłaszcza z mafijnym bossem Shawnem Maquire’em (Ed Harris). Kiedy jednak okazuje się, że ten chce zlikwidować jego syna Mike’a (Joel Kinneman), którego Jimmy przed laty opuścił, zaczyna mieć poważne wątpliwości.

TAJEMNICE KWIACIARNI: NIE MÓW NIKOMU (FLOWER SHOP MYSTERY: MUM'S THE WORD) kryminalny, Kanada 2016

emisja: 04.03.2017 godz. 07:30

TAJEMNICE KWIACIARNI: NIE MÓW NIKOMU (FLOWER SHOP MYSTERY: MUM'S THE WORD) kryminalny, Kanada 2016, 83 min., (12), reż. Bradley Walsh, wyk. Brooke Shields, Brennan Elliott, Beau Bridges, Kate Drummond, James Cade

Brooke Shields powraca w roli byłej prawniczki, która z pomocą przystojnego barmana próbuje rozwikłać kolejną kryminalną zagadkę.

Abby Knight (Brooke Shields) jest piękną i niezwykle inteligentną prawniczką, która po śmierci męża postanawia zacząć nowe życie. Wraca do rodzinnego miasteczka New Chapel i z pomocą ojca (Beau Bridges) otwiera małą kwiaciarnię. Pewnego dnia czarny SUV uszkadza jej ukochany samochód. Zdesperowana kobieta postanawia dopaść kierowcę pojazdu. Wspiera ją przystojny sąsiad Marco Salvare (Brennan Elliott), który właśnie kupił bar na końcu ulicy. Spokój ich rodzącej się powoli relacji zostaje przerwany za sprawą morderstwa.

MILES (MILES) komedia, USA 2016

premiera: 04.03.2017 godz. 18:35

MILES (MILES) komedia, USA 2016, 84 min., (12), reż. Nathan Adloff, wyk. Tim Boardman, Molly Shannon, Missi Pyle, Stephen Root, Yeardley Smith

Ambitny nastolatek zrobi wszystko, żeby wyrwać się z prowincji i zacząć studia na porządnej uczelni w Chicago.

Miles Walton (Tim Boardman) jest nastoletnim gejem, który mieszka w małym miasteczku w stanie Illinois. Chłopak pragnie jak najszybciej skończyć szkołę i przenieść się na studia do Chicago. Sprawy komplikują się, gdy po śmierci ojca (Stephen Root) odkrywa, że ten wydał wszystkie oszczędności przeznaczone na edukację syna na swoją kochankę. Miles jest załamany. Nie wie, co robić. Zdesperowany, postanawia skorzystać ze stypendium siatkarskiego, oferowanego przez plasujący się wysoko w rankingach Uniwersytet Loyola. Problem jednak w tym, że szkoła ma tylko damską drużynę siatkówki.

CZŁOWIEK Z BIEGUNA (INFINITELY POLAR BEAR) komediodramat, USA 2014

premiera: 04.03.2017 godz. 20:10

CZŁOWIEK Z BIEGUNA (INFINITELY POLAR BEAR) komediodramat, USA 2014, 85 min., (12), reż. Maya Forbes, wyk. Mark Ruffalo, Zoe Saldana, Imogene Wolodarsky, Ashley Aufderheide, Beth Dixon

Mark Ruffalo w roli cierpiącego na chorobę afektywną dwubiegunową ojca, który podczas nieobecności żony musi zaopiekować się dwiema córkami.

Cam (Mark Ruffalo) nie jest typowym ojcem, który spędza całe dni w pracy. Mężczyzna ma sto pomysłów na minutę. Cierpi też na chorobę afektywną dwubiegunową. Pewnego dnia jego żona Maggie (Zoe Saldana) postanawia wyjechać do Nowego Jorku na studia MBA. Liczy, że dyplom pozwoli jej znaleźć lepszą pracę, a co za tym idzie – zadbać o finansową przyszłość rodziny. Podczas nieobecności kobiety Cam musi zająć się dwiema córkami (Imogene Wolodarsky, Ashley Aufderheide) i sobą samym. To dla niego nie lada wyzwanie.

PODRÓŻ FANNY (FANNY'S JOURNEY (AKA. LE VOYAGE DE FANNY)) dramat, Francja 2016

premiera: 09.03.2017 godz. 20:10

PODRÓŻ FANNY (FANNY'S JOURNEY (AKA. LE VOYAGE DE FANNY)) dramat, Francja 2016, 91 min., (12), reż. Lola Doillon, wyk. Léonie Souchaud, Fantine Harduin, Juliane Lepoureau, Ryan Brodie, Anaïs Meiringer

Osadzona w realiach okupowanej Europy, wzruszająca opowieść o wojennej odysei grupy żydowskich dzieci.

1943 rok, Francja. Po aresztowaniu ojca trzynastoletnia Fanny (Léonie Souchaud) i jej dwie młodsze siostry trafiają do domu opieki dla żydowskich dzieci, który znajduje się w neutralnej strefie na Półwyspie Apenińskim. Kiedy jednak naziści wkraczają do Włoch, organizacja humanitarna OSE próbuje przetransportować dzieci do Szwajcarii. Zmuszona do ucieczki Fanny zostaje liderką dziecięcej grupy i robi wszystko, żeby przetrwać pełną niebezpieczeństw podróż.

FOCUS (FOCUS (2015)) komedia kryminalna, USA 2015

premiera: 10.03.2017 godz. 21:00

FOCUS (FOCUS (2015)) komedia kryminalna, USA 2015, 101 min., (12), reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santoro, Gerald McRaney, Adrian Martinez

Hollywoodzki gwiazdor Will Smith w roli doświadczonego oszusta, który zakochuje się w młodej i pięknej złodziejce, co komplikuje ich zawodowe relacje.

Nicky (Will Smith) jest doświadczonym oszustem, który potrafi omamić każdego. Mężczyzna nawiązuje współpracę z młodą dziewczyną (Margot Robbie) - piękną femme fatale, która szybko zawraca mu w głowie. Relacja mistrz – uczennica wkrótce przeradza się w gorący romans. Po pewnym czasie Nicky dochodzi do wniosku, że nadmiernie się zaangażował i zrywa z Jess. Trzy lata później, w Buenos Aires, para znów się spotyka. Pożądanie, które wciąż łączy NIcky’ego i Jess, nie wpływa dobrze na ich pracę - oboje próbują okraść lokalnego bogacza Rafaela Garrigę (Rodrigo Santoro).

WSZĘDOBYLSKA MAMUŚKA (THE MEDDLER) komedia, USA 2015

premiera: 11.03.2017 godz. 21:10

WSZĘDOBYLSKA MAMUŚKA (THE MEDDLER) komedia, USA 2015, 100 min., (12), reż. Lorene Scafaria, wyk. Susan Sarandon, Rose Byrne, J.K. Simmons, Jerrod Carmichael, Cecily Strong

Susan Sarandon w roli energicznej wdowy, która przeprowadza się do Los Angeles, aby spędzić więcej czasu ze swoją dorosłą córką.

Marnie (Susan Sarandon) po śmierci ukochanego męża postanawia przenieść się z New Jersey do Los Angeles, aby być bliżej córki, Lori (Rose Byrne), odnoszącej sukcesy scenarzystki. Ta jednak, przyzwyczajona do samotnego życia, z rezerwą odnosi się do matki. Niezrażona tym, pełna wrodzonego optymizmu Marnie zawiera w LA nowe przyjaźnie. Niespodziewanie też rozpoczyna romans z byłym policjantem Zipperem (J.K. Simmons).

KRYMINALNE WYPIEKI: MORDERCZA RECEPTURA (MURDER, SHE BAKED: A DEADLY RECIPE) kryminalny, USA 2016

premiera: 16.03.2017 godz. 20:10

KRYMINALNE WYPIEKI: MORDERCZA RECEPTURA (MURDER, SHE BAKED: A DEADLY RECIPE) kryminalny, USA 2016, 83 min., (12), reż. Kristoffer Tabori, wyk. Alison Sweeney, Gabriel Hogan, Cameron Mathison, Barbara Niven, Lisa Durupt

Gdy w małym miasteczku Eden Lake zostaje zamordowany szeryf, do akcji wkracza właścicielka miejscowej piekarni.

Hannah Swensen (Alison Sweeney) mieszka w małym miasteczku Eden Lake, gdzie prowadzi popularną piekarnię The Cookie Jar. Kobieta nie tylko doskonale piecze, ale ma też smykałkę do rozwiązywania kryminalnych zagadek. Jej szwagier, deputowany Bill Todd (Toby Levins), startuje w wyborach na szeryfa przeciwko obecnemu stróżowi prawa, Jimowi Grantowi (Ty Olsson). Sytuacja komplikuje się, kiedy Hannah znajduje zwłoki Granta. Głównym podejrzanym staje się jej szwagier…

OFIARA (GOAT (2016)) dramat, USA 2016

premiera: 17.03.2017 godz. 21:10

OFIARA (GOAT (2016)) dramat, USA 2016, 99 min., (15), reż. Andrew Neel, wyk. Ben Schnetzer, Nick Jonas, Gus Halper, Danny Flaherty, James Franco

Na faktach. Wstrząsająca historia dwóch braci, którzy zostają członkami tego samego uczelnianego bractwa.

Dziewiętnastoletni Brad Land (Ben Schnetzer) rozpoczyna naukę w college’u. Niedługo wcześniej chłopak został ciężko pobity i zmaga się z zespołem stresu pourazowego. Wierzy, że w nowym miejscu uda mu się otrząsnąć z traumatycznych wspomnień, tym bardziej że na tej samej uczelni studiuje jego starszy brat Brett (Nick Jonas). Brad liczy na jego opiekę i wsparcie. W tym celu zapisuje się do tego samego bractwa. Niestety, jego życie szybko zamienia się w piekło.

TINI: NOWE ŻYCIE VIOLETTY (TINI: EL GRAN CAMBIO DE VIOLETTA (AKA. TINI: THE MOVIE)) familijny, Arg./Hiszp./Wł. 2016

premiera: 18.03.2017 godz. 18:30

TINI: NOWE ŻYCIE VIOLETTY (TINI: EL GRAN CAMBIO DE VIOLETTA (AKA. TINI: THE MOVIE)) familijny, Arg./Hiszp./Wł. 2016, 95 min., (12), reż. Juan Pablo Buscarini, wyk. Martina Stoessel, Jorge Blanco, Adrián Salzedo, Mercedes Lambre, Diego Ramos

Kinowa wersja popularnego serialu. Nastoletnia gwiazdka wyrusza w podróż do Europy, by na nowo poukładać swoje życie.

Violetta Castillo (Martina Stoessel) jest gwiazdą popularnego serialu. Stojąca na życiowym rozdrożu nastolatka pewnego dnia opuszcza plan zdjęciowy i wyrusza samotnie w podróż do Europy. Podczas wyprawy dziewczyna trafia do malutkiej wioski na południu Włoch. Przeżywa tam przygody, które pozwalają jej odkryć w sobie nowe możliwości i twórczo się rozwinąć.

NIEZNISZCZALNY (UNBREAKABLE) thriller, USA 2000

emisja: 22.03.2017 godz. 16:25

NIEZNISZCZALNY (UNBREAKABLE) thriller, USA 2000, 103 min., (12), reż. M. Night Shyamalan, wyk. Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright Penn, Spencer Treat Clark, Charlayne Woodard

Bruce Willis jako cudem ocalały z katastrofy kolejowej mężczyzna, który odkrywa, że ma nadprzyrodzoną moc.

David Dunn (Bruce Willis) jako jedyny spośród 131 pasażerów przeżył katastrofę pociągu. Co więcej, wyszedł z niej zupełnie bez szwanku. Nigdy też nie chorował, ani nie cierpiał wskutek złamań. David zaczyna się zastanawiać, jak to w ogóle jest możliwe. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze tajemniczego Elijaha (Samuel L. Jackson). Ten pasjonat komiksów twierdzi, że David jest jednym z nielicznych na Ziemi Niezniszczalnych...

MAM ZDOLNYCH PRZYJACIÓŁ (THANKS TO MY FRIENDS (AKA. LE TALENT DE MES AMIS)) komedia, Francja 2015

premiera: 23.03.2017 godz. 20:10

MAM ZDOLNYCH PRZYJACIÓŁ (THANKS TO MY FRIENDS (AKA. LE TALENT DE MES AMIS)) komedia, Francja 2015, 94 min., (15), reż. Alex Lutz, wyk. Alex Lutz, Tom Dingler, Bruno Sanches, Audrey Lamy, Anne Marivin

Trzydziestokilkuletni Alex spotyka kolegę z dzieciństwa, który uświadamia mu, że powinien zmienić swoje podejście do życia.

Alex (Alex Lutz) i Jeff (Bruno Sanches) to najlepsi przyjaciele, którzy znają się od czasów liceum. Obecnie pracują razem w korporacji na podrzędnych stanowiskach. Mężczyźni wiodą spokojne, rodzinne życie. Nie mają zbyt wielu marzeń ani planów. Pewnego dnia w życiu Alexa pojawia się jego kumpel z dzieciństwa. Przystojny i błyskotliwy Thibault (Tom Dingler) jest odnoszącym sukcesy trenerem personalnym, który przypomina Alexowi, że w młodości był pełen ambicji i oczekiwał od życia czegoś więcej.

ZANIM SIĘ OBUDZĘ (BEFORE I WAKE) horror, USA 2016

premiera: 24.03.2017 godz. 21:15

ZANIM SIĘ OBUDZĘ (BEFORE I WAKE) horror, USA 2016, 93 min., (18), reż. Mike Flanagan, wyk. Kate Bosworth, Thomas Jane, Jacob Tremblay, Annabeth Gish, Dash Mihok

Zrozpaczone po stracie syna małżeństwo adoptuje ośmioletniego chłopca, który skrywa mroczną tajemnicę.

Jessie (Kate Bosworth) i Mark (Thomas Jane) są młodym małżeństwem, które straciło ukochanego synka. Aby poradzić sobie z traumą, para adoptuje uroczego ośmiolatka o imieniu Cody (Jacob Tremblay). Robią wszystko, aby stworzyć mu pełen ciepła i miłości dom. Szybko jednak wychodzi na jaw, że dziecko skrywa mroczny sekret. Jego sny stają się rzeczywistością. Rodzinę zaczynają nawiedzać wyśnione przez Cody’ego demony.

MORRIS Z AMERYKI (MORRIS FROM AMERICA) komediodramat, Niem./USA 2016

premiera: 25.03.2017 godz. 18:35

MORRIS Z AMERYKI (MORRIS FROM AMERICA) komediodramat, Niem./USA 2016, 87 min., (15), reż. Chad Hartigan, wyk. Markees Christmas, Craig Robinson, Carla Juri, Jakub Gierszał, Lina Keller

Perypetie trzynastoletniego Afroamerykanina, który przeprowadza się z ojcem do Niemiec. Dwie nagrody na festiwalu kina niezależnego w Sundance.

Nastoletni Morris (Markees Christmas) marzy o wielkiej muzycznej karierze. Chce zostać najsłynniejszym raperem w historii. Pewnego dnia dowiaduje się od ojca (Craig Robinson), że ten dostał pracę w Heidelbergu. Chłopak musi wraz z nim przeprowadzić się do odległych Niemiec. Początki Morrisa w nowym miejscu nie są łatwe, tym bardziej że jest on w szkole jedynym Afroamerykaninem. Wszystko się zmienia, gdy w jego życiu pojawia się piętnastoletnia Katrin (Lina Keller).

PATROL (THE GUARDIAN (2006)) film akcji, USA 2006

emisja: 30.03.2017 godz. 16:05

PATROL (THE GUARDIAN (2006)) film akcji, USA 2006, 134 min., (12), reż. Andrew Davis, wyk. Kevin Costner, Ashton Kutcher, Sela Ward, Clancy Brown, Melissa Sagemiller

Kevin Costner jako mistrz ratownictwa, który daje lekcję życia utalentowanemu, lecz aroganckiemu rekrutowi.

Ben Randall (Kevin Costner), doświadczony ratownik Straży Przybrzeżnej, przeżywa wewnętrzny kryzys po nieudanej akcji, podczas której stracił część swojej załogi. W poczuciu winy rozważa zakończenie służby. Zamiast tego przyjmuje propozycję poprowadzenia szkoleń w prestiżowej jednostce ratownictwa. Swoją wiedzę przekazuje młodym adeptom zawodu, stosując przy tym dość niekonwencjonalne metody. Wśród jego uczniów na pierwszy plan wybija się zdolny, ale bardzo arogancki i zarozumiały Jake Fischer (Ashton Kutcher). Ben podejrzewa, że takie zachowanie ma ścisły związek z przeszłością chłopaka. Postanawia pomóc mu otrząsnąć się z przykrych wspomnień i nadać jego życiu właściwy bieg.

ROZDZIELNE ŚWIATY (WORLDS APART (AKA. ENAS ALLOS KOSMOS)) melodramat, Grecja 2015

premiera: 30.03.2017 godz. 20:10

ROZDZIELNE ŚWIATY (WORLDS APART (AKA. ENAS ALLOS KOSMOS)) melodramat, Grecja 2015, 110 min., (15), reż. Christopher Papakaliatis, wyk. J.K. Simmons, Christopher Papakaliatis, Andrea Osvárt, Maria Kavoyianni, Minas Hatzisavvas

Trzy miłosne historie rozgrywające się w pogrążonej w kryzysie współczesnej Grecji.

Współczesna Grecja. Trzy różne historie miłosne. Trzy relacje, które narodziły się w pogrążonym w chaosie kraju, pomiędzy przybyszami z zagranicy a Grekami. Każda z par należy do innego pokolenia. Wszystkie odkrywają, że mimo różnych przeciwności losu w Grecji wciąż istnieją piękno i prawda i że nawet w najczarniejszej godzinie może tu rozwinąć się uczucie.

NIESFORNY SZWAGIER (BROTHER NATURE) komedia, USA 2016

premiera: 31.03.2017 godz. 21:10

NIESFORNY SZWAGIER (BROTHER NATURE) komedia, USA 2016, 93 min., (15), reż. Matt Villines, Osmany Rodriguez, wyk. Taran Killam, Gillian Jacobs, Bobby Moynihan, Sarah Burns, Bill Pullman

Zakochany młody polityk wyjeżdża ze swoją dziewczyną na weekend, podczas którego ma poznać członków jej rodziny.

Roger Fellner (Taran Killam) jest wschodzącą gwiazdą amerykańskiej polityki. Mężczyzna postanawia oświadczyć się swojej dziewczynie, Gwen Turley (Gillian Jacobs). Chce to zrobić podczas weekendu, który para ma spędzić w domku nad jeziorem u rodziców Gwen. Sytuacja komplikuje się, kiedy Roger poznaje swojego przyszłego szwagra, Todda (Bobby Moynihan). Polityk szybko uświadamia sobie, że bycie częścią rodziny Turleyów może okazać się dla niego nie lada wyzwaniem.

SERIALE

SIX, ODC. 7 (SIX EP. 07 - BLOOD BROTHERS) serial sensacyjny, USA 2017

premiera: 03.03.2017 godz. 20:10

SIX, ODC. 8 (SIX EP. 08 - END GAME) serial sensacyjny, USA 2017

premiera: 10.03.2017 godz. 20:10

SIX (SIX) serial sensacyjny, USA 2016, (15), wyk. Barry Sloane, Kyle Schmid, Juan Pablo Raba, Edwin Hodge, Brianne Davis

Serial opowiadający o amerykańskim oddziale żołnierzy do zadań specjalnych walczących na wojnie w Afganistanie.

Nowoczesny i świetnie wyszkolony oddział żołnierzy do zadań specjalnych wyrusza z misją do Afganistanu. Zadaniem jego członków jest odszukanie i wyeliminowanie groźnego szefa afgańskich talibów, którego działania mają ogromny wpływ na destabilizację regionu. Sytuacja się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że obywatel Stanów Zjednoczonych współpracuje z terrorystami.

Ośmioodcinkowy serial sensacyjny Six w sposób niezwykle realistyczny pokazuje obraz współczesnej wojny i jej uczestników. Twórcom udaje się wiernie i z dbałością o szczegóły pokazać codzienne życie żołnierzy – ich emocje, zmagania z rzeczywistością i zaangażowanie w sprawę. Scenariusz zainspirowany został prawdziwymi historiami oddziału Navy SEAL, które pokazują, jak skomplikowane jest ich życie zawodowe i prywatne, a także jak trudne decyzje dotyczące życia i śmierci muszą często podejmować. Jednocześnie jest to historia wyjątkowego braterstwa i męskiej przyjaźni w trudnych warunkach.

WIELKIE KŁAMSTEWKA, ODC. 3 (BIG LITTLE LIES EP. 03) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 05.03.2017 godz. 03:00

WIELKIE KŁAMSTEWKA, ODC. 4 (BIG LITTLE LIES EP. 04) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 12.03.2017 godz. 03:00

WIELKIE KŁAMSTEWKA, ODC. 5 (BIG LITTLE LIES EP. 05) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 19.03.2017 godz. 03:00

WIELKIE KŁAMSTEWKA, ODC. 6 (BIG LITTLE LIES EP. 06) serial obyczajowy, USA 2017

premiera: 26.03.2017 godz. 03:00

WIELKIE KŁAMSTEWKA (BIG LITTLE LIES) serial obyczajowy, USA 2017, (15), wyk. Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Alexander Skarsgård

Nowy miniserial HBO z Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley o pozornie idealnym życiu na amerykańskich przedmieściach opowiedziany oczami trzech kobiet.

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey, w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zaślepione miłością matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Jakie kłamstwa kryją się za pozorami ich perfekcyjnego życia? Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.

Siedmioodcinkowy miniserial HBO oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule przedstawia pełną emocji i czarnego humoru opowieść o zbrodni i krzywdzie. Produkcja w przewrotny sposób podejmuje temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życia i sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw, przyjaźni. Serial przedstawia obraz niewielkiej społeczności napędzanej plotkami i nierównościami finansowymi, konfliktami, sekretami i zdradami, które wpływają na relacje między małżonkami, rodzicami i dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami.

Niewątpliwym atutem miniserialu jest gwiazdorska obsada. W główne role wcielają się wyróżniona Nagrodą Akademii Reese Witherspoon (Spacer po linie), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny), Shailene Woodley (Spadkobiercy), laureatka trzech Złotych Globów Laura Dern (Dzika droga), Zoë Kravitz (Mad Max: Na drodze gniewu), Alexander Skarsgård (serial HBO Czysta krew), Adam Scott (Pakt z diabłem, serial HBO Powiedz, że mnie kochasz), James Tupper (Trener bardzo osobisty) oraz Jeffrey Nordlinh (Sully). Za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Jean-Marc Vallée (Witaj w klubie). Autorem scenariusza jest wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy David E. Kelley (Gdzie diabeł mówi dobranoc, Ally McBeal).

DZIEWCZYNY VI, ODC. 4 (GIRLS VI. EP. 04 - GUMMIES) serial komediowy, USA 2017

premiera: 05.03.2017 godz. 04:00

DZIEWCZYNY VI, ODC. 5 (GIRLS VI. EP. 05 - FULL DISCLOSURE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 12.03.2017 godz. 04:00

DZIEWCZYNY VI, ODC. 6 (GIRLS VI. EP. 06 - AMERICAN BITCH) serial komediowy, USA 2017

premiera: 19.03.2017 godz. 04:00

DZIEWCZYNY VI, ODC. 7 (GIRLS VI. EP. 07 - THE BOUNCE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 26.03.2017 godz. 04:00

DZIEWCZYNY VI (GIRLS VI) serial komediowy, USA 2017, (15), wyk. Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet

Szósty, finałowy sezon nagrodzonego Złotym Globem serialu HBO, opowiadającego o wzlotach i upadkach czterech dwudziestokilkuletnich przyjaciółek z Nowego Jorku.

Hannah (Lena Dunham) cieszy się swoim literackim sukcesem. Dzięki niemu otrzymuje zadanie, które może zmienić jej życie. Rozwiedziona Marnie (Allison Williams) próbuje być niezależna, jednak jej skupienie na sobie może przekreślić szanse na dobrze zapowiadający się związek z Rayem (Alex Karpovsky). Jessa (Jemima Kirke) i Adam (Adam Driver) zaczynają nowy artystyczny projekt, który może stać się zarzewiem konfliktu. Shoshanna (Zosia Mamet) rozkwita w nowej pracy w agencji marketingowej, ale nagle zdaje sobie sprawę, że przyjaźnie z dziewczynami uniemożliwiają jej dalszy rozwój.

Bezkompromisowy serial HBO, którego producentką, reżyserką oraz scenarzystką jest Lena Dunham, okrzyknięta na przekór serialowi „głosem swojego pokolenia”. Już pierwszy sezon serialu wywołał wiele emocji, z czasem osiągając status kultowego. Produkcja została nagrodzona dwoma Złotymi Globami, BAFTĄ oraz statuetką Emmy. Obraz pokazuje wchodzących w dorosłość młodych ludzi, którzy próbują znaleźć sens w swoim życiu i odnaleźć się w niesprzyjającej ekonomicznie rzeczywistości. Obok Dunham w główne role wcielają się Jemima Kirke (Mebelki), ‎Allison Williams (serial Świat według Mindy), Zosia Mamet (Wszystko w porządku) oraz Adam Driver (Frances Ha, Paterson).

NA WYLOCIE, ODC. 3 (CRASHING EP. 03 - YARD SALE) serial komediowy, USA 2017

premiera: 05.03.2017 godz. 04:30

NA WYLOCIE, ODC. 4 (CRASHING EP. 04 - BARKING) serial komediowy, USA 2017

premiera: 12.03.2017 godz. 04:30

NA WYLOCIE, ODC. 5 (CRASHING EP. 05 - PARENTS) serial komediowy, USA 2017

premiera: 19.03.2017 godz. 04:30

NA WYLOCIE, ODC. 6 (CRASHING EP. 06 - WARM-UP) serial komediowy, USA 2017

premiera: 26.03.2017 godz. 04:30

NA WYLOCIE (CRASHING) serial komediowy, USA 2017, (15), wyk. Pete Holmes, Artie Lange, Lauren Lapkus, T.J. Miller

Pochodzący z przedmieść mężczyzna marzy o karierze stand-upera. Jego życie przewraca się do góry nogami, kiedy odkrywa, że ukochana żona go zdradza.

Pete (Pete Holmes) ożenił się ze swoją szkolną miłością Jess (Lauren Lapkus). Pewnego dnia jednak nakrywa ją w łóżku z innym mężczyzną. Poczciwy komik jest w szoku. Nie wie, co robić. Z pomocą przychodzą mu znajomi, którzy pozwalają mu tymczasowo spać na kanapach w swoich mieszkaniach. Pete wchodzi głęboko w świat nowojorskiej sceny stand-upu i szybko odkrywa jego blaski i cienie.

Błyskotliwy, ośmioodcinkowy pierwszy sezon, quasi-biograficznego serialu autorstwa Pete’a Holmesa (John Oliver's New York Stand Up Show, Late Night with Jimmy Fallon), jednego z najbardziej wyrazistych współczesnych amerykańskich komików. Za produkcję oraz reżyserię pilotowego odcinka odpowiedzialny jest nominowany do Złotego Globu Judd Apatow (serial HBO Dziewczyny). W serialu występują Pete Holmes, Lauren Lapkus (serial Orange Is the New Black), Artie Lange (serial HBO Ekipa) oraz T.J. Miller (serial HBO Dolina Krzemowa).

TABU, ODC. 1 (TABOO EP. 01) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017

premiera: 17.03.2017 godz. 20:10

TABU, ODC. 2 (TABOO EP. 02) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017

premiera: 24.03.2017 godz. 20:10

TABU, ODC. 3 (TABOO EP. 03) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017

premiera: 31.03.2017 godz. 20:10

TABU (TABOO) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2017, (18), wyk. Tom Hardy, David Hayman, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, Jessie Buckley

Intrygujący miniserial z Tomem Hardym w roli tajemniczego podróżnika, który powraca w rodzinne strony, aby objąć spadek po ojcu.

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

Klimatyczny serial, którego pomysłodawcami są Steven Knight, nominowany do Oscara Tom Hardy (aktor w Mroczny Rycerz powstaje) i jego ojciec Chips Hardy. W głównych rolach obok Hardy’ego występują m.in.: Jonathan Pryce (serial HBO Gra o tron), Michael Kelly (House of Cards), Oona Chaplin (serial HBO Gra o tron) oraz David Hayman (Chłopiec w pasiastej piżamie). Producentem tego telewizyjnego dzieła jest m.in. czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ridley Scott (Gladiator).

24-02-2017

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.


Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.


Nie pokazuj tej wiadomości ponownie