Polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie, zacierając granice między prawdą a fałszem.

Głównym bohaterem drugiego sezonu serialu HBO Pakt jest dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), który tym razem staje przed wyjątkowo trudnym zadaniem – konfrontacją ideałów i dziennikarskiej misji z prywatnym szczęściem. Piotr wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy i starając się dotrzeć do prawdy, odkrywa, że nic nie jest tym, czym się wydaje. Piotr trafia na skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodną prawdę w tygodniku, w którym pracuje.

Obsada

W serialu występują Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Łukasz Simlat, Borys Szyc, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, Magdalena Berus, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański i Filip Pławiak.

fot. Piotr Książek, Piotr Litwic

Zobacz, jak wyglądała praca na planie jednej z największych polskich produkcji telewizyjnych. Po raz pierwszy stacja telewizyjna w Polsce publikuje materiały z planu zdjęciowego w technologii 360 stopni.

Na urządzeniach mobilnych do poprawnego oglądania poniższych materiałów wideo 360 stopni wymagana jest aplikacja YouTube.

Materiał z planu:
Warszawa

Materiał z planu:
Dachowanie samochodu

Drugi sezon serialu Pakt dzieje się nie tylko w Warszawie, ale również na Śląsku. Zdjęcia były kręcone m.in. w Rudzie Śląskiej, Katowicach i Zabrzu. To na Śląsku wydarza się katastrofa, która będzie miała kluczowe znaczenie dla dalszych losów bohaterów.

Materiał z planu:
Śląsk

Drugi sezon to całkowicie oryginalna, nowa historia, napisana i stworzona przez polskich scenarzystów. Autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (Jesteś bogiem, Ki), a autorem zdjęć jest Paweł Flis (Demon, Chrzest, Pakt I).

© HBO Europe, spol. s.r.o. Wszystkie prawa zastrzeżone 2016.