Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Sześcioodcinkowy serial HBO Wataha wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. W produkcji występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

Rebrow

Leszek Lichota

Oficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu kapitana. W wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi.

Dobosz

Aleksandra Popławska

Prokurator przeniesiona z Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Krośnie do Prokuratury Rejonowej w Lesku. Prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na placówkę Straży Granicznej. Dobosz nie wierzy w proste rozwiązania.

Grzywa

Bartłomiej Topa

Oficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu kapitana. Najbliższy przyjaciel głównego bohatera – Rebrowa. Po zamachu wraca w Bieszczady i zostaje nowym dowódcą watahy. Grzywa skrywa wiele tajemnic, które go przytłaczają.

Natalia

Magdalena Popławska

Oficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu starszego chorążego sztabowego. Natalia przyjeżdża w Bieszczady z majorem Markowskim. Ma być nową kandydatką do pracy „pod przykryciem”. Na miejscu konfrontuje wyobrażenia z rzeczywistością.

Markowski

Andrzej Zieliński

Oficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu majora. Przyjeżdża w Bieszczady, aby uporządkować sprawy po zamachu. Ma stworzyć nową watahę. Staje w obronie swoich ludzi, gdy prokuratura prowadząca śledztwo coraz bardziej naciska na jego podwładnych.

Aga

Dagmara Bąk

Podoficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu młodszego chorążego. Aga jest świeżo po studiach i wstępnym szkoleniu. Musi walczyć z wizerunkiem panienki z polakierowanymi paznokciami. Jej czarno-biała wizja świata szybko zaczyna tonąć w odcieniach szarości.

Rambo

Maciej Mikołajczyk

Podoficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu kaprala. Rambo jako ambitny i otwarty na nowe wyzwania. Młody funkcjonariusz chce za wszelką cenę dołączyć do bardziej doświadczonej ekipy.

Fot. HBO / Krzysztof Wiktor, Robert Wolański, Piotr Litwic