close
premiera
 
53430_-_254

Premiery HBO (maj 2016)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami maja w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

MAX (MAX (2015)) przygodowy, USA 2015

premiera: 01.05.2016 godz. 20:10

MAX (MAX (2015)) przygodowy, USA 2015, 107 min., (12), reż. Boaz Yakin, wyk. Josh Wiggins, Lauren Graham, Thomas Haden Church, Luke Kleintank, Robbie Amell

Po śmierci amerykańskiego żołnierza jego pies trafia do rodziny zmarłego i zaprzyjaźnia się z jego nastoletnim bratem.

Max jest specjalnie przeszkolonym psem, który służy w Afganistanie. Gdy na froncie ginie opiekujący się nim żołnierz (Robbie Amell), Max nie potrafi poradzić sobie ze stresem i staje się nieposłuszny. Pies trafia do rodziny zmarłego żołnierza, gdzie zaprzyjaźnia się z jego nastoletnim bratem Justinem (Josh Wiggins). Chłopak zmaga się z własnymi problemami, a towarzystwo wymagającego pomocy czworonoga jest mu początkowo nie na rękę.

ADMIRAŁ (ADMIRAL (2015)) biograficzny, Holandia 2015

premiera: 08.05.2016 godz. 20:10

ADMIRAŁ (ADMIRAL (2015)) biograficzny, Holandia 2015, 124 min., (18), reż. Roel Reiné, wyk. Frank Lammers, Sanne Langelaar, Lukas Dijkema, Barry Atsma, Lieke Van Lexmond

Epicka opowieść o życiu jednego z największych holenderskich bohaterów - admirała Michiela de Ruytera.

Holandia, druga połowa siedemnastego wieku. Kraj musi stawić czoła zarówno zagrożeniom wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Centralną rolę w dramatycznych wydarzeniach, które mają miejsce w Holandii, odgrywa admirał Michiel de Ruyter (Frank Lammers), jeden z pionierów współczesnej marynarki wojennej. Kiedy jego sukcesy stają się zbyt popularne wśród ludu, a pozycja niebezpiecznie wzrasta, admirał zostaje wysłany w misję, z której ma już nie wrócić.

SLOW WEST (SLOW WEST) western, N.Zel./W.Bryt. 2015

premiera: 15.05.2016 godz. 20:10

SLOW WEST (SLOW WEST) western, N.Zel./W.Bryt. 2015, 81 min., (18), reż. John Maclean, wyk. Kodi Smit-McPhee, Michael Fassbender, Ben Mendelsohn, Caren Pistorius, Rory McCann

Siedemnastoletni Szkot wyrusza w podróż po Dzikim Zachodzie, by odnaleźć ukochaną kobietę. Wybitny debiut Johna Macleana, uhonorowany główną nagrodą na festiwalu w Sundance.

Jay Cavendish (Kodi Smit-McPhee) jest szkockim paniczem, który przemierza samotnie prerie Dzikiego Zachodu. Chłopak pragnie ze wszystkich sił odszukać zaginioną ukochaną – piękną i rezolutną Rose (Caren Pistorius). Niestety, po piętach depczą mu bezwzględni łowcy nagród, którzy też chcą odnaleźć dziewczynę. Niespodziewanie z pomocą Jayowi przychodzi wyjęty spod prawa, tajemniczy Silas (Michael Fassbender).

DO KOŃCA (ALL THE WAY (2016)) dramat, USA 2016

premiera: 22.05.2016 godz. 20:10

DO KOŃCA (ALL THE WAY (2016)) dramat, USA 2016, 138 min., (12), reż. Jay Roach, wyk. Bryan Cranston, Anthony Mackie, Melissa Leo, Bradley Whitford, Stephen Root

Pierwszy rok prezydentury Lyndona B. Johnsona, który objął swoje stanowisko po zamordowanym w 1963 roku, charyzmatycznym Johnie F. Kennedym.

Rok 1963. Stanami Zjednoczonymi wstrząsa wiadomość o śmierci uwielbianego prezydenta Johna Kennedy’ego. Zgodnie z konstytucją jego obowiązki przejmuje wiceprezydent Lyndon B. Johnson (Bryan Cranston). Pierwszy rok prezydentury Johnsona jest niezwykle trudny – polityk musi scalić społeczeństwo po dramatycznej śmierci poprzednika, poradzić sobie z trudną sytuacją międzynarodową (wojna w Wietnamie) i utrzymać pokój w kraju targanym niepokojami wewnętrznymi, związanymi z walką Afroamerykanów o prawa obywatelskie.

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO (RICKI AND THE FLASH) dramat, USA 2015

premiera: 29.05.2016 godz. 20:10

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO (RICKI AND THE FLASH) dramat, USA 2015, 98 min., (12), reż. Jonathan Demme, wyk. Meryl Streep, Mamie Gummer, Rick Springfield, Kevin Kline, Audra McDonald

Meryl Streep w roli starzejącej się gwiazdy rocka, która po latach stara się znaleźć nić porozumienia z najbliższymi.

Ricki (Meryl Streep) jest charyzmatyczną gwiazdą rocka, która w młodości poświęciła rodzinę dla sławy i kariery. Dziś starzejąca się kobieta stara się odbudować relacje z bliskimi. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Tym bardziej że samej Ricki brakuje cierpliwości i ogłady. Wychodzi z założenia, że wszystko jej się należy. Sprawę komplikuje jej niepokorna córka, Julie (Mamie Gummer). Dziewczyna przechodzi kryzys po niedawnym rozwodzie i nie chce w żaden sposób porozumieć się z matką.

PROPOZYCJE TYGODNIA

ALEX I EVE (ALEX & EVE) komedia romantyczna, Australia 2015

premiera: 05.05.2016 godz. 20:10

ALEX I EVE (ALEX & EVE) komedia romantyczna, Australia 2015, 88 min., (12), reż. Peter Andrikidis, wyk. Richard Brancatisano, Andrea Demetriades, Tony Nikolakopoulos, Zoe Carides, Helen Chebatte

Eve i Alex mieszkają w Australii. Oboje są potomkami emigrantów - jej rodzina pochodzi z Libanu, jego z Grecji. Para zakochuje się w sobie, ale ich droga do szczęścia nie będzie usłana różami.

Prawniczka Eve (Andrea Demetriades) jest z pochodzenia Libanką, rodzina nauczyciela Alexa (Richard Brancatisano) przyjechała do Australii z Grecji. Oboje wychowali się w domach, w których pielęgnowano kulturowe i religijne tradycje. Konserwatywni rodzice życzą sobie, by dzieci związały się osobami wywodzącymi się tego samego co one środowiska. Toteż gdy Alex i Eve oznajmiają swoim rodzinom, że zamierzają się pobrać, spotykają się z lodowatym przyjęciem. Najbliżsi zrobią wszystko, by ślub nie doszedł do skutku. Jednak czy są w stanie stanąć na przeszkodzie prawdziwej miłości?

CHAPPIE (CHAPPIE) film akcji/sci-fi, USA 2015

premiera: 06.05.2016 godz. 20:10

CHAPPIE (CHAPPIE) film akcji/sci-fi, USA 2015, 116 min., (18), reż. Neill Blomkamp, wyk. Sharlto Copley, Dev Patel, Ninja, Sigourney Weaver, Hugh Jackman

Policja zaczyna wykorzystywać w walce z przestępczością roboty nowej generacji. Sprawy się komplikują, gdy jedna z maszyn zostaje skradziona i przeprogramowana przez gangsterów.

Świat niedalekiej przyszłości, Johannesburg. Policyjne roboty do zadań specjalnych strzegą porządku w zmagającym się z przestępczością mieście. Tłumią zamieszki i pacyfikują uliczne gangi. Pewnego dnia jedna z maszyn, Chappie, zostaje skradziona i przeprogramowana przez gangsterów. Resetują oni jej dotychczasową pamięć i uczą wszystkiego od nowa. Poczciwy robot nie jest świadomy zła, jakie wyrządza. Bierze udział w napadach rabunkowych i innych nielegalnych akcjach. Władze widzą w nim ogromne zagrożenie i zrobią wszystko, żeby nad nim zapanować.

SINDBAD: LEGENDA SIEDMIU MÓRZ (SINBAD: LEGEND OF THE SEVEN SEAS) animowany, USA 2003

emisja: 07.05.2016 godz. 16:50

SINDBAD: LEGENDA SIEDMIU MÓRZ (SINBAD: LEGEND OF THE SEVEN SEAS) animowany, USA 2003, 82 min., (b/o), reż. Tim Johnson, Patrick Gilmore

Legendarny żeglarz wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć magiczną księgę i ocalić życie przyjaciela.

Sindbad, słynny pirat i żeglarz, na skutek intrygi bogini Eris zostaje oskarżony o kradzież Księgi Pokoju i uwięziony na Sycylii. Grozi mu kara śmierci. Przyjaciel Sindbada, książę Proteusz, nie wierzy jednak w jego winę i ręczy za niego swoim życiem. Żeglarz wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie magicznej księgi. Tylko w ten sposób może pomóc Proteuszowi. W niebezpiecznej wyprawie towarzyszy mu wierna załoga i jej nowy członek - piękna Marina.

KRÓLOWA RINGU (AGAINST THE ROPES) dramat, USA 2004

emisja: 11.05.2016 godz. 18:20

KRÓLOWA RINGU (AGAINST THE ROPES) dramat, USA 2004, 107 min., (12), reż. Charles S. Dutton, wyk. Meg Ryan, Omar Epps, Charles S. Dutton, Tony Shalhoub, Tim Daly

Niezwykła opowieść o Jackie Kallen, jednej z najbardziej znanych menedżerek w historii zawodowego boksu.

Jackie Kallen (Meg Ryan) jest bystrą i energiczną dziewczyną, której życie kręci się wokół zawodowego boksu. Pracuje jako asystentka znanego trenera (Tony Shalhoub), co jednak nie zaspokaja jej ambicji. Pewnego dnia kobieta dostaje szansę od losu. Będąc świadkiem ulicznej bójki, poznaje wojowniczego Luthera Shawa (Omar Epps). Przekonana, że w chłopaku drzemią niezwykłe możliwości, zostaje jego menedżerką. Razem z trenerem Felixem Reynoldsem (Charles S. Dutton) udaje jej się stworzyć prawdziwego czempiona.

POKÓJ ZMAGAŃ (WAR ROOM) dramat, USA 2015

premiera: 12.05.2016 godz. 20:10

POKÓJ ZMAGAŃ (WAR ROOM) dramat, USA 2015, 116 min., (12), reż. Alex Kendrick, wyk. Priscilla Shirer, T.C. Stallings, Karen Abercrombie, Alex Kendrick, Michael Jr.

Chwytająca za serce historia kobiety, która zaczyna wierzyć, że dzięki sile modlitwy zdoła ocalić swoją rodzinę przed rozpadem.

Tony (T.C. Stallings) i Elizabeth (Priscilla Shirer) są z pozoru idealną parą. Wydaje się, że mają wszystko: pieniądze, dobrą pracę, piękną córkę (Alena Pitts) i dom marzeń. W ich małżeństwie nie dzieje się jednak najlepiej. Para nie potrafi się porozumieć. Ich rozmowy nieustająco zamieniają się w kłótnie. Pewnego dnia Elizabeth, z zawodu agentka nieruchomości, dostaje zadanie sprzedaży domu nowej klientki. Pani Clara (Karen Abercrombie) niespodziewanie pomaga pogrążonej w kryzysie mężatce odkryć siłę modlitwy. Elizabeth zaczyna wierzyć, że Bóg pomoże rozwiązać problemy jej rodziny.

IDEALNY FACET (THE PERFECT GUY) thriller, USA 2015

premiera: 13.05.2016 godz. 20:10

IDEALNY FACET (THE PERFECT GUY) thriller, USA 2015, 96 min., (18), reż. David M. Rosenthal, wyk. Sanaa Lathan, Michael Ealy, Morris Chestnut, L. Scott Caldwell, Charles S. Dutton

Piękna i odnosząca sukcesy kobieta rozpoczyna romans z tajemniczym nieznajomym. Niestety, wkrótce odkrywa mroczne oblicze kochanka.

Leah Vaughn (Sanaa Lathan) jest odnoszącą sukcesy lobbystką. Gdy niespodziewanie kończy się jej dwuletni związek z Dave’em (Morris Chestnut), Leah rozpoczyna romans z pełnym uroku Carterem (Michael Ealy). Mężczyzna wydaje się z pozoru ideałem. W miarę rozwoju znajomości Leah odkrywa jednak mroczną stronę jego natury. Dodatkowo sytuację komplikuje pojawienie się jej byłego chłopaka…

TOM I JERRY: SUPERAGENCI (TOM AND JERRY: SPY QUEST) animowany, USA 2015

premiera: 14.05.2016 godz. 17:25

TOM I JERRY: SUPERAGENCI (TOM AND JERRY: SPY QUEST) animowany, USA 2015, 70 min., (b/o), reż. Spike Brandt, Tony Cervone

Kolejna część niezwykłych przygód Toma i Jerry’ego, w której bohaterowie łączą siły z światowej sławy szpiegiem - Jonnym Questem.

Wydaje się, że to kolejny spokojny dzień, który Tom i Jerry spędzą na plaży. Nic bardziej mylnego. Futrzaki niespodziewanie wpadają na dwójkę światowej sławy szpiegów: Jonny’ego Questa oraz Hadjiego, którzy muszą się zmierzyć z nie lada kłopotem. Okazuje się wróg rodziny Questów, dr Zin, wykradł niezwykłe urządzenie wynalezione przez ojca Jonny’ego. Maszyna mogłaby znacząco przysłużyć się do rozwiązania światowych problemów z energią. Nowi przyjaciele łączą siły i wyruszają w podróż, której celem jest uratowanie świata.

ROK PIERWSZY (YEAR ONE) komedia, USA 2009

emisja: 18.05.2016 godz. 18:35

ROK PIERWSZY (YEAR ONE) komedia, USA 2009, 93 min., (12), reż. Harold Ramis, wyk. Jack Black, Michael Cera, Oliver Platt, David Cross, Christopher Mintz-Plasse

Zwariowana komedia o perypetiach dwóch nieudaczników z epoki kamienia łupanego. Beczka śmiechu z Jackiem Blackiem i Michaelem Cerą w rolach głównych.

Jaskiniowcy Zed (Jack Black) i Oh (Michael Cera) z pewnością nie należą do elity swojej społeczności. Mężczyzn nie wyróżnia ani inteligencja, ani pracowitość, ani żadna inna zaleta. Ich niefrasobliwość i brak zaangażowania w życie wioski sprawiają, że decyzją starszyzny zostają z niej wygnani. Wówczas okazuje się, że najlepsze dopiero przed nimi. Zed i Oh rozpoczynają szaloną, pełną niezwykłych przygód podróż. Niespodziewanie ci dwaj nieudacznicy borą udział w najbardziej kluczowych momentach w dziejach ludzkości. Na swojej drodze spotykają m.in. Adama i Ewę, patriarchę Abrahama, trafiają także do biblijnej Sodomy.

TAKA FAJNA JAK JA (AS COOL AS I AM) dramat, USA 2013

premiera: 19.05.2016 godz. 20:10

TAKA FAJNA JAK JA (AS COOL AS I AM) dramat, USA 2013, 89 min., (15), reż. Max Mayer, wyk. Sarah Bolger, Thomas Mann, James Marsden, Claire Danes, Jeremy Sisto

Adaptacja książki Pete’a Fromma pod tym samym tytułem. Ciepła opowieść o nastolatce, która próbuje zrozumieć siebie i otaczającą ją rzeczywistość.

Lucy Diamond (Sarah Bolger) ma szesnaście lat i mieszka w małym amerykańskim miasteczku. Dziewczyna ma dobrą relację z ojcem Chuckiem (James Marsden), choć ten rzadko gości w domu, gorzej natomiast dogaduje się z matką (Claire Danes). Kobieta często bywa skupiona na sobie i zapomina o potrzebach córki. Pewnego dnia Lucy dostrzega, że związek jej rodziców powoli zaczyna się rozpadać. Jednocześnie, za sprawą najlepszego przyjaciela, Kenny’ego (Thomas Mann), odkrywa swoją seksualność.

MAGICAL GIRL (MAGICAL GIRL) dramat, Hiszpania 2014

premiera: 20.05.2016 godz. 20:10

MAGICAL GIRL (MAGICAL GIRL) dramat, Hiszpania 2014, 122 min., (18), reż. Carlos Vermut, wyk. José Sacristán, Bárbara Lennie, Luis Bermejo, Israel Elejalde, Lucía Pollán

Bezrobotny ojciec próbuje spełnić ostatnie życzenie śmiertelnie chorej córki. Złota Muszla na MFF w San Sebastián.

Luis (Luis Bermejo) jest ojcem śmiertelnie chorej Alicii (Lucía Pollán). Dziewczynka ma jedno marzenie - chciałaby założyć sukienkę, którą nosi bohaterka jej ulubionej japońskiej kreskówki, Yukiko. Niestety, cena sukienki przekracza możliwości finansowe bezrobotnego Luisa. Mężczyzna postanawia jednak, że za wszelką cenę spróbuje spełnić marzenie córki. Mają mu w tym pomóc nauczyciel Damian (José Sacristán) i Barbara (Bárbara Lennie), młoda kobieta o skomplikowanej osobowości.

NIEBO (HEAVEN (2002)) dramat, Niem./kopr. 2002

emisja: 24.05.2016 godz. 22:00

NIEBO (HEAVEN (2002)) dramat, Niem./kopr. 2002, 94 min., (15), reż. Tom Tykwer, wyk. Cate Blanchett, Giovanni Ribisi, Remo Girone, Stefania Rocca, Alessandro Sperduti

Cate Blanchett w roli zdesperowanej kobiety, która zostaje oskarżona o zamach bombowy. Intrygujące kino na podstawie scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza.

Turyn, Włochy. 29-letnia Phillipa (Cate Blanchett) jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii nauczycielką angielskiego, która pewnego dnia decyduje się na desperacki krok. Kobieta chce zabić dealera narkotyków, odpowiedzialnego za śmierć jej męża. Ma wszystko precyzyjnie obmyślone. Przychodzi do jego biura z bombą zegarową i umieszcza ją w koszu na śmieci. Niestety, w wybuchu giną cztery przypadkowe osoby. Policja uparcie doszukuje się w tragicznym wydarzeniu znamion aktu terrorystycznego. Phillipa trafia do aresztu. Jej tłumaczem zostaje młody karabinier Filippo (Giovanni Ribisi).

OSTRA JAZDA (ROAD TRIP (2000)) komedia, USA 2000

emisja: 25.05.2016 godz. 23:30

OSTRA JAZDA (ROAD TRIP (2000)) komedia, USA 2000, 90 min., (15), reż. Todd Phillips, wyk. Breckin Meyer, Seann William Scott, Amy Smart, Paulo Costanzo, DJ Qualls

Josh wpada w panikę, gdy dowiaduje się, że do jego dziewczyny wysłano pocztą kompromitujące go nagranie. Postanawia zrobić wszystko, by przejąć przesyłkę, zanim ta dotrze do adresatki.

Josh (Breckin Meyer) jest zwyczajnym studentem jednego z uniwersytetów w stanie Nowy Jork. Gdy dowiaduje się, że do jego studiującej w Teksasie dziewczyny wysłano przez pomyłkę erotyczny filmik z nim i jego koleżanką z roku (Amy Smart) w rolach głównych, postanawia za wszelką cenę przejąć przesyłkę, zanim ta dotrze do Tiffany (Rachel Blanchard). Razem z najlepszymi kumplami rusza w szalony pościg za kasetą.

X+Y (X+Y (AKA. A BRILLIANT YOUNG MIND)) dramat, Wielka Brytania 2014

premiera: 26.05.2016 godz. 20:10

X+Y (X+Y (AKA. A BRILLIANT YOUNG MIND)) dramat, Wielka Brytania 2014, 107 min., (12), reż. Morgan Matthews, wyk. Asa Butterfield, Rafe Spall, Sally Hawkins, Eddie Marsan, Jo Yang

Ciepła opowieść o nastoletnim geniuszu, który dzięki przyjaźni z nauczycielem zaczyna wierzyć w siebie.

Nathan (Asa Butterfield) jest niezwykłym dzieckiem. Ma niebywały talent matematyczny. Chłopak nie radzi sobie jednak w sytuacjach społecznych. Jego matka (Sally Hawkins) kocha go bez reszty. Czasami jednak nawet jej ciężko sobie poradzić ze skomplikowanymi emocjami syna. Pewnego dnia Nathan dostaje się pod skrzydła niekonwencjonalnego nauczyciela, pana Humphreysa (Rafe Spall). Między nim a uczniem rodzi się niezwykła przyjaźń. Dzięki niej nastolatek odnajduje pewność siebie i dołącza do brytyjskiej reprezentacji w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.

KTOŚ CAŁKIEM OBCY (PERFECT STRANGER) thriller, USA 2007

emisja: 27.05.2016 godz. 22:20

KTOŚ CAŁKIEM OBCY (PERFECT STRANGER) thriller, USA 2007, 105 min., (15), reż. James Foley, wyk. Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi, Richard Portnow, Gary Dourdan

Zdobywczyni Oscara Halle Berry jako dziennikarka, która prowadzi niebezpieczną grę, by zdemaskować mordercę swojej przyjaciółki.

Dziennikarka śledcza Rowena Price (Halle Berry) podejrzewa, że za śmiercią jej przyjaciółki stoi ważna osobistość ze świata reklamy, Harrison Hill (Bruce Willis). Aby to udowodnić, postanawia przeniknąć do jego środowiska. Z pomocą zauroczonego w niej asystenta (Giovanni Ribisi) zostaje Katheriną, pracownicą agencji Hilla, oraz Weroniką – kobietą, która prowadzi z nim internetowy flirt. Sprawy komplikują się, gdy niespodziewanie odkrywa, że nie tylko ona zmienia swoją tożsamość. Od tej chwili rozpoczyna desperacką walkę o życie...

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: BOGOWIE I POTWORY (JUSTICE LEAGUE: GODS & MONSTERS) animowany, USA 2015

premiera: 28.05.2016 godz. 16:55

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: BOGOWIE I POTWORY (JUSTICE LEAGUE: GODS & MONSTERS) animowany, USA 2015, 73 min., (b/o), reż. Sam Liu

W równoległym świecie Superman, Batman i Wonder Woman zwalczają zło, balansując na granicy prawa. Niespodziewanie zostają wplątani w serię tajemniczych zabójstw.

W innej rzeczywistości Batman, Superman i Wonder Woman nie przypominają postaci znanych z popularnych komiksów wydawnictwa DC. Nie tylko różnią się od swoich pierwowzorów wyglądem, ale też stosują inne metody działania - wprowadzają ład i porządek, balansując na granicy prawa. Niespodziewanie zostają wplątani w serię zabójstw wybitnych naukowców pracujących nad rządowym projektem. Czy Liga Sprawiedliwości mogła dokonać tych zbrodni? Superbohaterowie muszą jak najszybciej rozwiązać sprawę.

ZGON NA POGRZEBIE (DEATH AT A FUNERAL (2010)) komedia, USA 2010

emisja: 30.05.2016 godz. 14:40

ZGON NA POGRZEBIE (DEATH AT A FUNERAL (2010)) komedia, USA 2010, 89 min., (12), reż. Neil LaBute, wyk. Loretta Devine, Peter Dinklage, Danny Glover, Regina Hall, Martin Lawrence

Członkowie ekscentrycznej rodziny z Los Angeles spotykają się na pogrzebie nestora rodu. Podniosła uroczystość szybko zamienia się w prawdziwą farsę.

Na pogrzebie szanowanego nestora rodu zbierają się jego ekscentryczni krewni i przyjaciele. Chcą oddać mu ostatni hołd. Podczas smutnej uroczystości nic nie dzieje się tak, jak powinno. Ginie ciało zmarłego, a jeden z gości (Columbus Short) zażywa omyłkowo środek halucynogenny. Sytuacji nie ułatwia też fakt, że honory gospodarza pełni sfrustrowany syn nieboszczyka, Aaron (Chris Rock), który od lat żyje w cieniu swojego przebojowego brata, Ryana (Martin Lawrence). Na domiar złego na pogrzebie pojawia się tajemniczy karzeł (Peter Dinklage), który grozi, że jeśli nie dostanie pieniędzy, ujawni rodzinną tajemnicę. Zdesperowani bracia zrobią wszystko, żeby sekret nie wyszedł na jaw.

SERIALE

GRA O TRON VI, ODC. 2 (GAME OF THRONES VI. EP. 02) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 01.05.2016 godz. 03:00

GRA O TRON VI, ODC. 3 (GAME OF THRONES VI. EP. 03) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 08.05.2016 godz. 03:00

GRA O TRON VI, ODC. 4 (GAME OF THRONES VI. EP. 04) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 15.05.2016 godz. 03:00

GRA O TRON VI, ODC. 5 (GAME OF THRONES VI. EP. 05) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 22.05.2016 godz. 03:00

GRA O TRON VI, ODC. 6 (GAME OF THRONES VI. EP. 06) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 29.05.2016 godz. 03:00

GRA O TRON VI (GAME OF THRONES VI) serial obyczajowy, USA 2016, (18), wyk. Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams

Szósty sezon bijącej rekordy popularności ekranizacji sagi George’a R. R. Martina – epickiej opowieści o krainie Westeros, gdzie trwa niekończąca się walka o władzę.

Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidziane konsekwencje. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy, w tym za najlepszy serial obyczajowy. W serialu występują: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey (300: Początek imperium), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik), Nikolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie) oraz Emilia Clarke (Terminator Genisys). W 2012, 2015 i 2016 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii najlepszy serial obyczajowy. Twórcami tej porywającej produkcji są David Benioff oraz D. B. Weiss.

DOLINA KRZEMOWA III, ODC. 2 (SILICON VALLEY III. EP. 02 - TWO IN THE BOX) serial komediowy, USA 2016

premiera: 02.05.2016 godz. 21:10

DOLINA KRZEMOWA III, ODC. 3 (SILICON VALLEY III. EP. 03 - MEINERTZHAGEN'S HAVERSACK) serial komediowy, USA 2016

premiera: 09.05.2016 godz. 21:10

DOLINA KRZEMOWA III, ODC. 4 (SILICON VALLEY III. EP. 04 - MALEANT DATA SYSTEMS SOLUTIONS) serial komediowy, USA 2016

premiera: 16.05.2016 godz. 21:10

DOLINA KRZEMOWA III, ODC. 5 (SILICON VALLEY III. EP. 05 - THE EMPTY CHAIR) serial komediowy, USA 2016

premiera: 23.05.2016 godz. 21:10

DOLINA KRZEMOWA III, ODC. 6 (SILICON VALLEY III. EP. 06 - BACHMANITY INSANITY) serial komediowy, USA 2016

premiera: 30.05.2016 godz. 21:10

DOLINA KRZEMOWA III (SILICON VALLEY III) serial komediowy, USA 2016, (12), wyk. Thomas Middleditch, Josh Brener, T.J. Miller, Zach Woods, Kumail Nanjiani

Nieprzewidywalni, genialni, społecznie nieprzystosowani – tacy są bohaterowie nominowanego do Złotego Globu serialu komediowego HBO Dolina Krzemowa.

Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Stworzony przez Mike’a Judge’a (Beavis i Butt-Head, Idiokracja) serial opowiada o mieszkających w Kalifornii młodych specjalistach od nowych technologii. Głównym bohaterem jest genialny programista Richard Hendricks (Thomas Middleditch), który wraz z kumplami marzy o karierze na miarę Marka Zuckerberga. Czy uda im się podbić świat nowoczesnych technologii?

Trzeci sezon znakomitego serialu, który podbił serca widzów na całym świecie, to jeszcze większa dawka humoru i satyry na środowisko twórców wynalazków technologicznych. Odpowiedzialny za jego sukces Mike Judge oparł scenariusz na swoich własnych doświadczeniach z czasów, gdy pracował jako inżynier w jednej z firm z Palo Alto. Bohaterowie Doliny Krzemowej – wybitnie inteligentni, mający świetne pomysły – są jednocześnie zagubionymi w życiu młodymi ludźmi, którzy w relacjach z innymi okazują się nieprzewidywalni. W główne role wcielają się: nominowany za swoją kreację do nagrody Satelity Thomas Middleditch (Wyborcze jaja, Wilk z Wall Street), Josh Brener (serial Glory Daze, Stażyści) i T.J. Miller (Projekt: Monster, Dziewczyna z ekstraklasy). Produkcja była dwukrotnie nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy serial komediowy.

FIGURANTKA V, ODC. 2 (VEEP V. EP. 02 - NEVADA) serial komediowy, USA 2016

premiera: 02.05.2016 godz. 21:40

FIGURANTKA V, ODC. 3 (VEEP V. EP. 03 - THE EAGLE) serial komediowy, USA 2016

premiera: 09.05.2016 godz. 21:40

FIGURANTKA V, ODC. 4 (VEEP V. EP. 04 - MEE-MAW) serial komediowy, USA 2016

premiera: 16.05.2016 godz. 21:40

FIGURANTKA V, ODC. 5 (VEEP V. EP. 05 - THANKSGIVING) serial komediowy, USA 2016

premiera: 23.05.2016 godz. 21:40

FIGURANTKA V, ODC. 6 (VEEP V. EP. 06 - C**TGATE) serial komediowy, USA 2016

premiera: 30.05.2016 godz. 21:40

FIGURANTKA V (VEEP V) serial komediowy, USA 2016, (12), wyk. Julia Louis-Dreyfus, Sufe Bradshaw, Anna Chlumsky, Tony Hale, Reid Scott

Piąty sezon nagradzanego serialu HBO, który w nietuzinkowy sposób pokazuje skomplikowany świat wielkiej polityki.

Serial opowiada o losach wiceprezydent USA Seliny Meyer (Julia Louis-Dreyfus) i jej pracowników, którzy wspólnie chcą zrobić w polityce coś znaczącego, nie wikłając się w gierki i układy będące chlebem powszednim Waszyngtonu. Do kręgu najbliższych współpracowników Meyer należą: Amy, szefowa jej biura (Anna Chlumsky), wieloletni rzecznik prasowy Mike McClintock (Matt Walsh), prawa ręka i doradca Gary (Tony Hale) oraz sekretarka Sue (Sufe Bradshaw). Nieoczekiwanie muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdy Selina Meyer obejmuje obowiązki prezydentki po ustąpieniu swojego poprzednika.

Rewelacyjny serial komediowy produkcji HBO, obnażający w dowcipny i przerysowany sposób kulisy amerykańskiej polityki na najwyższym szczeblu. Pomysłodawcą serialu jest nominowany do Oscara Armando Iannucci (serial The Thick of It, Zapętleni). W głównych rolach kapitalnie odnajdują się: zdobywczyni Złotego Globu Julia Louis-Dreyfus (serial Kroniki Seinfelda, Ani słowa więcej), laureat nagrody Emmy Tony Hale (serial Bogaci bankruci, Gorący towar), Anna Chlumsky (Moja dziewczyna, Zapętleni), Reid Scott (serial Moje chłopaki, Śmierć się śmieje) oraz Matt Walsh (Ted, Zanim odejdą wody). Produkcja zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym dziewięć statuetek Emmy oraz pięć nominacji do Złotego Globu.

THE KNICK II, ODC. 6 (THE KNICK II. EP. 06 - THERE ARE RULES) serial obyczajowy, USA 2015

emisja: 07.05.2016 godz. 20:10

THE KNICK II, ODC. 7 (THE KNICK II. EP. 07 - WILLIAMS AND WALKER) serial obyczajowy, USA 2015

emisja: 14.05.2016 godz. 20:10

THE KNICK II, ODC. 8 (THE KNICK II. EP. 08 - NOT WELL AT ALL) serial obyczajowy, USA 2015

emisja: 21.05.2016 godz. 20:10

THE KNICK II, ODC. 9 (THE KNICK II. EP. 09 - DO YOU REMEMBER MOON FLOWER?) serial obyczajowy, USA 2015

emisja: 28.05.2016 godz. 20:10

THE KNICK II (THE KNICK II) serial obyczajowy, USA 2015, (18), wyk. Clive Owen, André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance, Jeremy Bobb

Clive Owen powraca jako John Thackery w drugim sezonie serialu opowiadającego o narodzinach współczesnej chirurgii.

Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Doktor John Thackery (Clive Owen), genialny chirurg stojący na czele zespołu lekarzy szpitala, przebywa w klinice odwykowej w Nowej Anglii, gdzie poddawany jest pionierskiej terapii, która ma go uwolnić od uzależnienia od kokainy. Tymczasem zespół doktora Thackery’ego próbuje radzić sobie pod nieobecność charyzmatycznego szefa. Problemy finansowe zmuszają władze szpitala do przeniesienia placówki w nowe miejsce.

Drugi sezon wybitnego, nominowanego do nagrody Emmy serialu obyczajowego produkcji Cinemax, opowiadającego o pionierskich początkach współczesnej chirurgii przez pryzmat lekarzy nowojorskiego szpitala The Knick. Reżyserem produkcji jest laureat Oscara Steven Soderbergh (film HBO Wielki Liberace), a jego gwiazdą – wyróżniony nominacją do Nagrody Akademii Clive Owen (Ludzkie dzieci). Obok niego występują również André Holland (42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy), Eve Hewson (Ani słowa więcej), Juliet Rylance (Frances Ha) oraz Jeremy Bobb (Wilk z Wall Street). Twórcom udaje się bezbłędnie budować mroczny klimat oraz oddać ducha epoki.

21-04-2016

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.

 

Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.


Nie pokazuj tej wiadomości ponownie