close
premiera
 
54040_-_254

Premiery HBO (sierpień 2016)

Zapraszamy do zapoznania się z premierami sierpnia w HBO

NIEDZIELNE MEGAPREMIERY

GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY (STAR WARS: EPISODE VII - THE FORCE AWAKENS) film akcji, USA 2015

premiera: 07.08.2016 godz. 20:10

GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY (STAR WARS: EPISODE VII - THE FORCE AWAKENS) film akcji, USA 2015, 133 min., (12), reż. J.J. Abrams, wyk. Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley

30 lat po bitwie o Endor Imperium zostaje zastąpione przez Najwyższy Porządek, który chce przejąć władzę nad Galaktyką. Przeciwko niemu powstaje kierowany przez generał Leię Organę Ruch Oporu.

Od ostatecznej bitwy Rebeliantów z Imperium minęło trzydzieści lat, Luke Skywalker (Mark Hamill) znika bez śladu. Na gruzach pokonanego Imperium Zła wyrósł Najwyższy Porządek, którego celem jest przejęcie władzy nad Galaktyką. Plany może mu pokrzyżować Ruch Oporu, na czele którego stoi siostra Skywalkera, Leia Organa (Carrie Fisher). Generał Organa postanawia wysłać w niebezpieczną misję na planetę Jakku swojego najlepszego pilota Poe Damerona (Oscar Isaac), który wpada jednak w ręce złowrogiego Kylo Rena (Adam Driver). W ostateczną rozgrywkę między członkami Ruchu Oporu a Najwyższym Porządkiem nieoczekiwanie zostaje wplątana Rey (Daisy Ridley), obdarzona niezwykłymi umiejętnościami młoda dziewczyna.

MIASTECZKO CUT BANK (CUT BANK) thriller, USA 2014

premiera: 14.08.2016 godz. 20:10

MIASTECZKO CUT BANK (CUT BANK) thriller, USA 2014, 90 min., (18), reż. Matt Shakman, wyk. Liam Hemsworth, Teresa Palmer, Billy Bob Thornton, Bruce Dern, John Malkovich

W miasteczku Cut Bank młody człowiek rejestruje kamerą zabójstwo listonosza. Prowadzący sprawę szeryf nie wierzy, że chłopak znalazł się na miejscu zbrodni przypadkiem.

Miasteczko Cut Bank w stanie Montana. Dwayne McLaren (Liam Hemsworth) był niegdyś gwiazdorem szkolnej drużyny futbolowej. Dziś razem ze swoją dziewczyną Cassandrą (Teresa Palmer) marzy o wyrwaniu się z pogrążonej w marazmie mieściny. Przepustką do lepszego świata może okazać się zarejestrowane przez chłopaka zabójstwo miejscowego listonosza (Bruce Dern). Za pomoc w dostarczeniu dowodów zbrodni wyznaczono nagrodę w wysokości stu tysięcy dolarów. Prowadzący śledztwo szeryf Vogel (John Malkovich) nie wierzy jednak, że Dwayne znalazł się przypadkiem na miejscu przestępstwa. Co z tego wyniknie?

CIENKI BOLEK (GET HARD) komedia, USA 2015

premiera: 21.08.2016 godz. 20:10

CIENKI BOLEK (GET HARD) komedia, USA 2015, 97 min., (15), reż. Etan Cohen, wyk. Will Ferrell, Kevin Hart, Tip 'T.I.' Harris, Alison Brie, Craig T. Nelson

Will Ferrell w roli skazanego za oszustwa milionera, który z pomocą pracownika myjni samochodowej przygotowuje się do odsiadki.

Milioner James King (Will Ferrell) zostaje skazany na dziesięć lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. Sąd daje mu trzydzieści dni na uporządkowanie swoich spraw. Potem mężczyzna ma trafić do San Quentin, więzienia o zaostrzonym rygorze. Zdesperowany James postanawia zawczasu przygotować się do odsiadki. W tym celu zwraca się o pomoc do pracownika myjni samochodowej, którego bierze za faceta z kryminalną przeszłością (Kevin Hart). Problem w tym, że Darnell Lewis nigdy w życiu nie dostał nawet mandatu. Nie mówiąc już o pobycie w więzieniu. Czy mężczyznom uda się znaleźć wspólny język?

MAGIC MIKE XXL (MAGIC MIKE XXL) komedia, USA 2015

premiera: 28.08.2016 godz. 20:10

MAGIC MIKE XXL (MAGIC MIKE XXL) komedia, USA 2015, 111 min., (15), reż. Gregory Jacobs, wyk. Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash, Adam Rodriguez

Striptizerzy z grupy „Kings of Tampa” postanawiają w wielkim stylu pożegnać się z publicznością. Do udziału w swoim ostatnim show zapraszają legendarnego Magic Mike’a.

Trzy lata temu legendarny Magic Mike (Channing Tatum), będąc u szczytu sławy, postanowił zakończyć karierę striptizera. Pozostali członkowie grupy „Kings of Tampa” również planują wycofać się z branży. Chcą to jednak zrobić w wielkim stylu. Marzy im się widowiskowy występ na konwencie striptizerów w Myrtle Beach. Do udziału w swoim ostatnim przedstawieniu zapraszają też Mike’a. Przyjaciele wyruszają w drogę na kończący ich karierę show. W trakcie podróży robią kilka dłuższych postojów w Jacksonville i Savannah, aby wzmocnić łączące ich więzi.

PROPOZYCJE TYGODNIA

SPOJRZENIA (LOOKING: THE MOVIE) dramat, USA 2016

premiera: 04.08.2016 godz. 20:10

SPOJRZENIA (LOOKING: THE MOVIE) dramat, USA 2016, 85 min., (15), reż. Andrew Haigh, wyk. Jonathan Groff, Frankie J. Alvarez, Murray Bartlett, Lauren Weedman, Russell Tovey

Pełnometrażowy film, w którym poznajemy finał miłosnych perypetii trójki zaprzyjaźnionych gejów - bohaterów serialu Spojrzenia.

Patrick (Jonathan Groff), Agustin (Frankie J. Alvarez) i Dom (Murray Bartlett) to najlepsi kumple. Mieszkają w San Francisco, są gejami, wspólnie przeżywają wzloty i upadki. Wszyscy trzej tęsknią też za prawdziwym uczuciem. Po dwóch latach perypetii wydaje się, że każdy z nich znajduje w końcu to, czego szukał. W jaki sposób zakończą się ich wątki?

KILL BILL (KILL BILL: VOL 1) film akcji, USA 2003

emisja: 05.08.2016 godz. 21:55

KILL BILL (KILL BILL: VOL 1) film akcji, USA 2003, 107 min., (18), reż. Quentin Tarantino, wyk. Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Daryl Hannah, David Carradine

Kultowy film akcji z rewelacyjną Umą Thurman w roli bezlitosnej zabójczyni, która postanawia zemścić się na swoim byłym szefie i jego ludziach.

Młoda członkini gangu płatnych zabójców, Czarna Mamba (Uma Thurman), zostaje postrzelona w głowę w dniu swojego ślubu. Szczęśliwym trafem kula nie powoduje śmierci, ale dziewczyna zapada w stan długotrwałej śpiączki. Kiedy po czterech latach budzi się z letargu, poprzysięga zemstę napastnikom - członkom swego byłego gangu. Nie będzie to łatwe, zważywszy na ich biegłość w sztuce zabijania i jej „przerwę zawodową”. Szefa, który ją wystawił, tytułowego Billa (David Carradine), zostawia sobie na koniec...

MOJA MATKA (MIA MADRE) komediodramat, Fr./Wł. 2015

premiera: 05.08.2016 godz. 20:10

MOJA MATKA (MIA MADRE) komediodramat, Fr./Wł. 2015, 103 min., (12), reż. Nanni Moretti, wyk. Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini, Nanni Moretti, Beatrice Mancini

Osobiste kino twórcy Pokoju syna. Historia włoskiej reżyserki, która zmaga się z problemami zawodowymi i rodzinnymi.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową w średnim wieku. Kobieta pracuje właśnie na planie swojego najnowszego filmu o robotnikach. Jedną z ról gra w nim rozkapryszony amerykański gwiazdor, Barry Huggins (John Turturro), który wymaga specjalnego podejścia i traktowania. Jednocześnie Margherita zmaga się z problemami rodzinnymi - chorobą matki (Giulia Lazzarini) i buntem nastoletniej córki (Beatrice Mancini). Zmęczona życiem i pracą, stoi na skraju załamania nerwowego.

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA (ANNE OF GREEN GABLES (2016)) familijny, Kanada 2016

premiera: 06.08.2016 godz. 17:05

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA (ANNE OF GREEN GABLES (2016)) familijny, Kanada 2016, 85 min., (b/o), reż. John Kent Harrison, wyk. Ella Ballentine, Sara Botsford, Martin Sheen, Julia Lalonde, Linda Kash

Ekranizacja 1. części powieściowego cyklu Lucy Maud Montgomery. Ciepła opowieść o rudowłosej Ani Shirley, która swoim urokiem i inteligencją podbija serca mieszkańców Zielonego Wzgórza.

Jedenastoletnia Anna Shirley (Ella Ballentine) mieszka w sierocińcu w Hopetown. Pewnego dnia los się do niej uśmiecha. Dziewczynka zostaje wysłana na Wyspę Księcia Edwarda. Jej nowymi opiekunami mają zostać Maryla (Sara Botsford) i Mateusz Cuthbertowie (Martin Sheen). Szkopuł jednak w tym, że starzejące się rodzeństwo chciało adoptować chłopca, który pomógłby im na farmie. Rezolutna Ania szybko jednak zdobywa ich serca. Jej najlepszą przyjaciółką staje się Diana Barry (Julia Lalonde), a szkolnym rywalem - Gilbert Blythe (Drew Haytaoglu).

TROJE DO TANGA (THREE TO TANGO) komedia romantyczna, USA 1999

emisja: 10.08.2016 godz. 18:30

TROJE DO TANGA (THREE TO TANGO) komedia romantyczna, USA 1999, 95 min., (12), reż. Damon Santostefano, wyk. Matthew Perry, Neve Campbell, Dylan McDermott, Oliver Platt, Bob Balaban

Zwariowana komedia romantyczna z wątkiem homoseksualnym. Na skutek zabawnej omyłki trójka bohaterów zaczyna gubić się we wzajemnych relacjach.

Charles Newman (Dylan McDermott) jest bogatym biznesmenem, zazdrosnym o swoją piękną kochankę (Neve Campbell). Gdy zaprzyjaźnia się z architektem Oscarem (Matthew Perry), zdeklarowanym gejem, prosi go o opiekę nad Amy. Poblem polega na tym, że Oscar tylko udaje geja, żeby zdobyć zlecenie. W rzeczywistości jest heteroseksualny i zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Czy uda mu się teraz wyplątać z sieci kłamstw?

WITAJ W DOMU (WELCOME HOME (2015)) dramat, USA 2015

premiera: 11.08.2016 godz. 20:10

WITAJ W DOMU (WELCOME HOME (2015)) dramat, USA 2015, 82 min., (12), reż. James Head, wyk. Luke Perry, Camille Sullivan, Erica Cerra, Kayden Magnuson, Will Verchere-Gopaulsingh

Cierpiący na blokadę twórczą pisarz niespodziewanie odkrywa, że do jego domu wprowadziła się samotna matka z dwójką dzieci.

Stewart Paylor (Luke Perry) jest pisarzem, którego pierwsza książka odniosła ogromny sukces. Mężczyzna czuje na sobie ogromną presję. Z tego powodu przechodzi kryzys twórczy i nie jest w stanie napisać kolejnego hitu. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Po powrocie z wakacji Stewart ze zdziwieniem odkrywa, że w jego domu mieszka samotna matka (Camille Sullivan) z dwójką dzieci. Kobieta jest zdesperowana i nie ma dokąd pójść. Czy Paylor stanie na wysokości zadania i pomoże bezdomnej rodzinie?

WYDZIAŁ ZABÓJSTW BERLIN 1 (MORDKOMMISSION BERLIN 1 (BERLIN ONE)) kryminalny, Niemcy 2015

premiera: 12.08.2016 godz. 20:10

WYDZIAŁ ZABÓJSTW BERLIN 1 (MORDKOMMISSION BERLIN 1 (BERLIN ONE)) kryminalny, Niemcy 2015, 123 min., (18), reż. Marvin Kren, wyk. Friedrich Mücke, Tobias Moretti, Emilia Schüle, Frederick Lau, Antje Traue

Stylowy kryminał, osadzony w Berlinie lat 20. ubiegłego wieku. Nieustraszony komisarz policji wypowiada wojnę mafii, która terroryzuje miasto.

Berlin, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Kiedy członkowie klas wyższych bawią się w najlepsze, w mieście szerzy się bezprawie. Berlin zostaje opanowany przez gangsterów. Kwitną w nim prostytucja oraz przemyt narkotyków. Wzrasta też liczba napadów i rozbojów. Jedyną osobą, która może temu zaradzić, wydaje się wpływowy inspektor policji - Paul Lang (Friedrich Mücke). Jego największym wrogiem jest Immanuel Tauss (Tobias Moretti), nowy król rządzącej miastem mafii. Nieustraszony policjant zrobi wszystko, żeby zahamować falę zbrodni i rozprawić się z Taussem.

KILL BILL, CZ. 2 (KILL BILL: VOL 2) film akcji, USA 2004

emisja: 12.08.2016 godz. 22:15

KILL BILL, CZ. 2 (KILL BILL: VOL 2) film akcji, USA 2004, 132 min., (18), reż. Quentin Tarantino, wyk. Uma Thurman, David Carradine, Michael Madsen, Daryl Hannah, Gordon Liu

Bezlitosna Czarna Mamba kontynuuje dzieło zemsty, rozprawiając się z kolejnymi członkami gangu Billa.

Quentin Tarantino tak dobrze bawił się przy kręceniu opowieści o mściwej Pannie Młodej, że żal mu było ciąć materiał zdjęciowy. W rezultacie powstały od razu dwa filmy. W sequelu Czarna Mamba (Uma Thurman) kontynuuje swój krwawy odwet na tych, którzy chcieli zamordować ją w dniu ślubu. Z jej ręki zginęły już szefowa tokijskiej mafii, bezwzględna O Ren-Ishi (Lucy Liu), i Vernita Green (Vivica A. Fox) z plutonu Śmiercionośnych Żmij. Teraz Mamba zamierza rozprawić się z kolejnymi członkami gangu Billa. Pierwszy cel, Budd (Michael Madsen), okazuje się jednak godnym przeciwnikiem - udaje mu się obezwładnić Mambę i zakopać ją żywcem w grobie. Czy dziewczyna będzie w stanie dokończyć swoją misję?

SIĘGAJĄC WYSOKO (RAISING THE BAR) dramat, Australia 2016

premiera: 13.08.2016 godz. 16:50

SIĘGAJĄC WYSOKO (RAISING THE BAR) dramat, Australia 2016, 93 min., (12), reż. Clay Glen, wyk. Kelli Berglund, Lili Karamalikis, Tess Fowler, Emily Morris, Jack Tomich

Znudzona karierą sportową nastolatka przeprowadza się z matką do Australii, gdzie obie mają zacząć nowe życie.

Kelly (Kelli Berglund) ma szesnaście lat i od dziecka trenuje gimnastykę. Jej pasja jednak już się wypaliła. Po nieudanych zawodach dziewczyna przeprowadza się z matką (Peta Shannon) z USA do Australii. Wierzy, że uda jej się tam na nowo ułożyć sobie życie, z dala od sportu i paraliżującej ją presji. Szybko okazuje się, że aklimatyzacja w nowym miejscu i zdobycie znajomych nie będą łatwe. Odskocznią od problemów staje się gimnastyka. Kelly na nowo odnajduje w niej radość i ukojenie. Sport pomaga jej też zdobyć prawdziwych przyjaciół.

KOBIETA W BŁĘKITNEJ WODZIE (LADY IN THE WATER) thriller, USA 2006

emisja: 17.08.2016 godz. 18:20

KOBIETA W BŁĘKITNEJ WODZIE (LADY IN THE WATER) thriller, USA 2006, 106 min., (12), reż. M. Night Shyamalan, wyk. Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Jeffrey Wright, Bob Balaban, Sarita Choudhury

Na jednym z filadelfijskich osiedli pojawia się tajemnicza baśniowa istota, która ma do spełnienia ważną misję. Nastrojowy thriller twórcy Szóstego zmysłu.

Cleveland Heep (Paul Giamatti) jest skromnym dozorcą taniego apartamentowca w Filadelfii. Pewnej nocy, w okolicy należącego do kompleksu budynków basenu, zauważa dziwnie zachowującą się kobietę. To Story (Bryce Dallas Howard), która, jak się okazuje, wcale nie jest ludzką istotą, lecz narfą – morską nimfą z podwodnego Błękitnego Świata. Story ma do spełnienia na ziemi ważną misję…

PARYSKA DZIWKA I KSIĄŻĘ (PARISIAN BITCH (AKA. CONNASSE, PRINCESSE DES COEURS)) komedia, Francja 2015

premiera: 18.08.2016 godz. 20:10

PARYSKA DZIWKA I KSIĄŻĘ (PARISIAN BITCH (AKA. CONNASSE, PRINCESSE DES COEURS)) komedia, Francja 2015, 80 min., (15), reż. Eloïse Lang, Noémie Saglio, wyk. Camille Cottin, Marie-Christine Adam, Cécile Boland, Lou Cottin, Rosie Mahon De Monaghan

Trzydziestoletnia Camille ma w życiu jeden cel - usidlić księcia z bajki, dzięki którego fortunie i koneksjom już nigdy nie będzie musiała pracować.

Camilla (Camille Cottin) ma trzydzieści lat i mieszka w Paryżu. Kobieta nie ma stałej pracy. Ima się różnych zajęć. Jest jednak święcie przekonana, że należy jej się od życia coś więcej. Pewnego dnia dochodzi do wniosku, że nie została stworzona do pracy. Jej przeznaczeniem jest zostać bogatą i wpływową księżniczką. Dlatego decyduje się na odważny krok. Rusza do Wielkiej Brytanii z nadzieją, że pozna tam księcia Harry’ego. Camilla nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel i spełnić marzenia o dostatnim życiu.

STAN NAPIĘCIA (TENSION(S)) film akcji, Kanada 2014

premiera: 19.08.2016 godz. 20:10

STAN NAPIĘCIA (TENSION(S)) film akcji, Kanada 2014, 77 min., (15), reż. Vincent Lecrocq, wyk. Louis Mandylor, David Kinsman, Richard Roy Sutton, François Mequer, Joel Lacoursiere

Były policyjny negocjator zostaje napadnięty we własnym domu przez dwóch zamaskowanych zbirów. Mężczyzna staje się ich zakładnikiem.

Jake Lamar (Louis Mandylor) był niegdyś odnoszącym sukcesy negocjatorem i dumą bostońskiej policji. Wydarzyła się jednak tragedia, która sprawiła, że postanowił odejść z pracy. Dziś Jake zajmuje się szkoleniem rekrutów i wydaje się cieniem dawnego siebie. Pewnego poranka do jego domu wchodzi dwóch zamaskowanych ludzi (David Kinsman, Roy Richard Sutton). Mężczyzna staje się ich zakładnikiem. Przestępcy chcą, żeby pomógł im dokończyć niebezpieczną misję. Stawką w grze jest życie jego głuchoniemej córki (Emily Stranges). Czy Lamarowi uda się wyjść cało z opresji?

VILLADS Z VALBY (VILLADS (AKA. VILLADS FRA VALBY)) familijny, Dania 2015

premiera: 20.08.2016 godz. 17:00

VILLADS Z VALBY (VILLADS (AKA. VILLADS FRA VALBY)) familijny, Dania 2015, 73 min., (b/o), reż. Frederik Meldal Nørgaard, wyk. Luca Reichardt Ben Coker, Iben Dorner, Frederik Meldal Nørgaard, Mette Svane Pedersen, Anna Rittig

Brawurowa komedia familijna, której bohaterem jest niefrasobliwy, pełen pomysłów i energii sześciolatek.

Villads (Luca Reichardt Ben Coker) jest pełnym życia, beztroskim sześciolatkiem o bujnej wyobraźni. Chłopiec ma sto pomysłów na minutę. Jego największą pasją jest zabawa. Uwielbia obmyślać nowe przygody. Niestety, nie zawsze jest to na rękę dorosłym. Szczególnie w szkole, gdzie obowiązują zasady, które nijak się mają do kodeksu wartości małego rozrabiaki. Dlatego Villads co chwila wpada w jakieś kłopoty. Jedno jest pewne. Nie można się z nim nudzić.

POKÓJ MARVINA (MARVIN'S ROOM) dramat, USA 1996

emisja: 24.08.2016 godz. 18:30

POKÓJ MARVINA (MARVIN'S ROOM) dramat, USA 1996, 95 min., (12), reż. Jerry Zaks, wyk. Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Diane Keaton, Robert De Niro, Hume Cronyn

Diane Keaton oraz Meryl Streep w rolach sióstr, które po dwudziestu latach milczenia nawiązują na nowo kontakt.

Lee (Meryl Streep) i Bessie (Diane Keaton) są siostrami. Dwadzieścia lat temu ich drogi się rozeszły. Lee próbowała wybić się na niezależność i ułożyć sobie życie z dala od domu, wychowując niezrównoważonego psychicznie syna (Leonardo DiCaprio). Starsza Bessie została na Florydzie, by opiekować się sparaliżowanym ojcem (Hume Cronyn) i ekscentryczną ciotką Ruth (Gwen Verdon). Dziś sama zmaga się ze śmiertelną chorobą. Jej jedyną szansą jest przeszczep szpiku. Musi jednak znaleźć dawcę wśród najbliższych członków rodziny. Dochodzi do pojednania sióstr.

JEZIORO GÓRNE (SUPERIOR) przygodowy, USA 2015

premiera: 25.08.2016 godz. 20:10

JEZIORO GÓRNE (SUPERIOR) przygodowy, USA 2015, 81 min., (12), reż. Edd Benda, wyk. Paul Stanko, Thatcher Robinson, Brian Downing, Sherry Saarluen, Mark Wilcox

W czasie gdy trwa wojna w Wietnamie, dwóch nastoletnich przyjaciół wyrusza na rowerową wyprawę wokół jeziora Superior.

Stany Zjednoczone, rok 1969. Charlie (Thatcher Robinson) i Derek (Paul Stanko) kończą właśnie liceum. Pierwszy z nich za kilka miesięcy ma kontynuować naukę na Technicznym Uniwersytecie Michigan. Drugi musi odbyć obowiązkową kwalifikację wojskową, po której być może zostanie wysłany na wojnę w Wietnamie. Zanim jednak to nastąpi, nastolatkowie postanawiają wyruszyć we wspólną podróż. Ich marzeniem jest objechanie na rowerach brzegu jeziora Superior, liczącego ponad tysiąc trzysta mil. Po drodze muszą zmierzyć się ze zmęczeniem, głodem oraz sami ze sobą.

LABIRYNT KŁAMSTW (LABYRINTH OF LIES (AKA. IM LABYRINTH DES SCHWEIGENS)) dramat, Niemcy 2014

premiera: 26.08.2016 godz. 20:10

LABIRYNT KŁAMSTW (LABYRINTH OF LIES (AKA. IM LABYRINTH DES SCHWEIGENS)) dramat, Niemcy 2014, 118 min., (12), reż. Giulio Ricciarelli, wyk. Alexander Fehling, André Szymanski, Friederike Becht, Johannes Krisch, Hansi Jochmann

Powojenne Niemcy. Młody prawnik pragnie postawić przed sądem byłych nazistów, którzy pomimo dokonania zbrodni wojennych wrócili do domów i prowadzą spokojne życie.

Frankfurt, rok 1958. Johann Radmann (Alexander Fehling), młody prokurator i idealista, pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Nieoczekiwanie odkrywa, że ważne państwowe instytucje są zamieszane w proceder ukrywania win byłych nazistów. Z pomocą dziennikarza Thomasa Gnielki (André Szymanski) i byłego więźnia Auschwitz Simona Kirscha (Johannes Krisch) Radmann postanawia ujawnić prawdę o wielu prominentnych obywatelach, którzy w czasie wojny dokonywali niegodnych czynów, i postawić ich przed obliczem sprawiedliwości.

GNIJĄCA PANNA MŁODA TIMA BURTONA (TIM BURTON'S CORPSE BRIDE) animowany, USA/W.Bryt. 2005

emisja: 27.08.2016 godz. 16:00

GNIJĄCA PANNA MŁODA TIMA BURTONA (TIM BURTON'S CORPSE BRIDE) animowany, USA/W.Bryt. 2005, 74 min., (12), reż. Tim Burton, Mike Johnson

W przededniu swojego ślubu młody Victor Van Dort zostaje uprowadzony do krainy zmarłych, gdzie czeka na niego nowa narzeczona... Arcydzieło animacji, zainspirowane XIX-wieczną rosyjską legendą.

Akcja zaczyna się w XIX-wiecznym miasteczku, gdzie trwają ostatnie przygotowania do ślubu młodego i bogatego Victora Van Dorta ze zubożałą arystokratką Victorią Everglot. Onieśmielony nową sytuacją chłopak postanawia przećwiczyć ślubną przysięgę na łonie natury. Gdy nakłada obrączkę na uschnięty konar dębu, ten niespodziewanie zamienia się w kobiecy palec, a w chwilę potem przed oczami zdumionego Victora zjawia się w całej krasie „gnijąca panna młoda”... Nieboszczka wypowiada sakramentalne „tak” i porywa młodzieńca do świata zmarłych, który okazuje się dużo bardziej barwny i wesoły niż świat żywych.

JACKIE BROWN (JACKIE BROWN) kryminalny, USA 1997

emisja: 29.08.2016 godz. 00:00

JACKIE BROWN (JACKIE BROWN) kryminalny, USA 1997, 149 min., (15), reż. Quentin Tarantino, wyk. Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster, Bridget Fonda, Robert De Niro

Przyłapana na przestępstwie stewardesa rozpoczyna grę między agentami FBI a handlarzem bronią. Plus plejada gwiazd pod batutą Quentina Tarantino.

Jackie Brown (Pam Grier) jest mieszkającą w Kalifornii stewardesą, która dorabia do pensji przemycając z Meksyku do Los Angeles pieniądze dla wpływowego handlarza bronią, Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Niestety, pewnego dnia dwaj agenci FBI (Michael Keaton, Michael Bowen) wpadają na jej trop. Funkcjonariusze żądają od niej posłuszeństwa i współpracy. Jackie jednak zrobi wszystko, żeby ich przechytrzyć. Kobieta przez przypadek znajduje sprzymierzeńca w osobie Maxa Cherry’ego (Robert Forster), starszego mężczyzny, któremu marzy się spokojne życie. Para opracowuje przebiegły plan, którego celem jest oszukanie nie tylko policji, ale również Ordella.

GREASE: NA ŻYWO (GREASE: LIVE) musical, USA 2016

premiera: 30.08.2016 godz. 18:00

GREASE: NA ŻYWO (GREASE: LIVE) musical, USA 2016, 126 min., (12), reż. Thomas Kail, Alex Rudzinski, wyk. Julianne Hough, Aaron Tveit, Vanessa Hudgens, Keke Palmer, Carly Rae Jepsen

Telewizyjna wersja słynnego musicalu o miłości pary nastolatków - ułożonej Sandy i zbuntowanego Danny’ego.

Charyzmatyczny członek zespołu T-Birds, Danny Zuko (Aaron Tveit), spędza romantyczne wakacje w towarzystwie uroczej i niewinnej Sandy (Julianne Hough). Ich letnia przygoda dobiega końca i para musi się rozstać. Dziewczyna ma wrócić do rodzinnej Australii. Jej rodzice niespodziewanie jednak decydują się zostać w Stanach. Pierwszego dnia roku szkolnego zakochani spotykają się w liceum Rydell High. Szybko okazuje się, że związek z dobrze wychowaną Sandy, nie pasuje do szkolnego wizerunku zbuntowanego Danny'ego. Uczucie nastolatków zostaje wystawione na próbę.

SERIALE

DŁUGA NOC, ODC. 4 (THE NIGHT OF EP. 04 - THE ART OF WAR) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 31.07.2016 godz. 03:00

DŁUGA NOC, ODC. 5 (THE NIGHT OF EP. 05 - THE SEASON OF THE WITCH) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 07.08.2016 godz. 03:00

DŁUGA NOC, ODC. 6 (THE NIGHT OF EP. 06 - SAMSON AND DELILAH) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 14.08.2016 godz. 03:00

DŁUGA NOC, ODC. 7 (THE NIGHT OF EP. 07 - ORDINARY DEATH) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 21.08.2016 godz. 03:00

DŁUGA NOC, ODC. 8 (THE NIGHT OF EP. 08 - THE CALL OF THE WILD) serial obyczajowy, USA 2016

premiera: 28.08.2016 godz. 03:00

DŁUGA NOC (THE NIGHT OF) serial obyczajowy, USA 2016, (15), wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Jeannie Berlin, Payman Maadi

John Turturro w roli nowojorskiego adwokata, który broni oskarżonego o morderstwo chłopaka. Pełen napięcia miniserial obyczajowy produkcji HBO.

Współczesny Nowy Jork. Naz Khan (Riz Ahmed), pochodzący z Pakistanu student, zostaje zaproszony na imprezę. Bez pozwolenia ojca zabiera jego samochód - żółtą taksówkę - i wyrusza z Queens na Manhattan. Gdy piękna młoda kobieta wsiada do auta, Naz nie wie, że to początek gehenny. Wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo i musi stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Po jego stronie staje adwokat Jack Stone (John Turturro).

Obnażający słabości i uprzedzenia amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości miniserial kryminalny produkcji HBO został stworzony przez zdobywcę Oscara Stevena Zailliana (scen. Lista Schindlera, Moneyball) i nominowanego do Nagrody Akademii Richarda Price’a (scen. Kolor pieniędzy, serial Prawo ulicy). Wśród gwiazd serialu są między innymi: laureat Złotej Palmy John Turturro (Barton Fink), Riz Ahmed (Wolny strzelec), Bill Camp (Tamara i mężczyźni), nominowana do Oscara Jeannie Berlin (Kid złamane serce).

GRACZE II, ODC. 3 (BALLERS II. EP. 03 - ELIDEE) serial komediowy, USA 2016

premiera: 01.08.2016 godz. 21:10

GRACZE II, ODC. 4 (BALLERS II. EP. 04 - WORLD OF HURT) serial komediowy, USA 2016

premiera: 08.08.2016 godz. 21:10

GRACZE II, ODC. 5 (BALLERS II. EP. 05 - MOST GUYS) serial komediowy, USA 2016

premiera: 15.08.2016 godz. 21:10

GRACZE II, ODC. 6 (BALLERS II. EP. 06 - SATURDAZE) serial komediowy, USA 2016

premiera: 22.08.2016 godz. 21:10

GRACZE II, ODC. 7 (BALLERS II. EP. 07 - EVERYBODY KNOWS) serial komediowy, USA 2016

premiera: 29.08.2016 godz. 21:45

GRACZE II (BALLERS II) serial komediowy, USA 2016, (15), wyk. Dwayne Johnson, John David Washington, Omar Benson Miller, Donovan W. Carter, Rob Corddry

Drugi sezon nakręconego z rozmachem serialu, który opowiada o barwnym życiu byłych i obecnych gwiazd futbolu amerykańskiego.

Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) jest byłą gwiazdą futbolu amerykańskiego. Bajecznie bogaty, charyzmatyczny, uwielbiany przez tłumy mężczyzna próbuje na nowo ułożyć sobie życie po zakończeniu kariery. Nie zamierza jednak stronić od branży sportowej. Doradza kolegom i stara się być jak najbliżej biznesu, który wyniósł go na wyżyny. W kolejnym sezonie bohater musi zmierzyć się z prominentnym menadżerem sportowym (Andy Garcia), który za nic nie chce stracić swojej strefy wpływów.

Pełen emocji i humoru serial komediowy odsłania kulisy życia przedstawicieli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Ameryce. Pokazuje ich bogactwo, ale też presję, której na co dzień są poddawani. Pomysłodawcą i producentem Graczy jest Stephen Levinson (serial HBO Zakazane imperium). W główne role wcielają się Dwayne Johnson (Sztanga i cash), Omar Benson Miller (8. Mila), laureat dwóch nagród Emmy Rob Corddry (Jutro będzie futro) oraz nominowany do Oscara Andy Garcia (Ojciec chrzestny III). Serial został zrealizowany dla HBO.

WICEDYREKTORZY, ODC. 3 (VICE PRINCIPALS EP. 03 - THE FIELD TRIP) serial komediowy, USA 2016

premiera: 01.08.2016 godz. 21:40

WICEDYREKTORZY, ODC. 4 (VICE PRINCIPALS EP. 04 - RUN FOR THE MONEY) serial komediowy, USA 2016

premiera: 08.08.2016 godz. 21:40

WICEDYREKTORZY, ODC. 5 (VICE PRINCIPALS EP. 05 - CIRCLES) serial komediowy, USA 2016

premiera: 15.08.2016 godz. 21:40

WICEDYREKTORZY, ODC. 6 (VICE PRINCIPALS EP. 06 - THE FOUNDATION OF LEARNING) serial komediowy, USA 2016

premiera: 22.08.2016 godz. 21:40

WICEDYREKTORZY, ODC. 7 (VICE PRINCIPALS EP. 07 - THE GOOD BOOK) serial komediowy, USA 2016

premiera: 29.08.2016 godz. 22:15

WICEDYREKTORZY (VICE PRINCIPALS) serial komediowy, USA 2016, (15), wyk. Danny McBride, Walton Goggins, Kimberly Hebert Gregory, Georgia King, Sheaun McKinney

Perypetie dwóch wicedyrektorów szkoły, których największym marzeniem jest awans. Mężczyźni rozpoczynają bezpardonową walkę o upragnione stanowisko.

Neal Gamby (Danny McBride) i Lee Russell (Walton Goggins) są wicedyrektorami w podrzędnym liceum w niedużym amerykańskim miasteczku. Obydwaj zajmują się sprawami administracyjnymi. Nie brakuje im jednak ambicji. Każdy z nich marzy o zostaniu dyrektorem szkoły. Rozpoczyna się zażarta walka o wymarzone stanowisko. Żaden z nich nie zawaha się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel. Tym bardziej że zwycięzca tej potyczki może być tylko jeden.

Doskonała produkcja komediowa, której twórcami są znani dzięki serialowi HBO Mogło być gorzej - Danny McBride i Jody Hill. Serial zachwyca świeżością oraz soczystym humorem. W postacie głównyc

14-07-2016

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu świadczenia Państwu usług internetowych oraz umożliwienia korzystania z funkcjonalności strony, które nie byłyby dostępne bez wykorzystania plików cookie. Odwiedzanie i korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w przeglądarce użytkownika.

 

Dowiedz się więcej o plikach cookie i zmień ustawienia dotyczące plików cookie klikając tutaj.


Nie pokazuj tej wiadomości ponownie